Mystica 2011

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Magie, Pohanství
28. listopadu 2011 000 10:37

Po jednoleté přestávce jsem opět navštívil Festival Mystica – i když slovo Festival mi přijde pro akci probíhající ve dvou místnostech poněkud nadsazený – a musím přiznat, že pocity z této akce nejsou špatné. Účastnil jsem se jen několika programů, o kterých budu hovořit, a pak zmíním některá doporučení, která by mohla celou akci propříště vylepšit. Ale začněme od začátku.

Pokračujte ve čtení článku “Mystica 2011” »


 

Pohanský diskusní večer – kult těla a pohanské pohřebnictví

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Pohanství
27. dubna 2011 000 08:28

Včera večer proběhl druhý pohanský diskusní večer na výše zmíněné téma. Asi dle očekávání nedošlo k natolik radikálním prohlášením a formulacím jako online a paradoxně se od témat kultu těla, rituální skarifikace, bolesti při rituálu uteklo k Dervanově oblíbené problematice pohanského vnímání smrti, těla po smrti a pohanských pohřbů. Pro mě to bylo víceméně dobře, protože ačkoliv byly doby, kdy jsem s bolestí v rámci magické praxe pracoval (i nyní to vnímám jako zajímavou techniku), nevnímám ji jako něco zásadního v životě člověka co bych si musel užívat a nějak ji adorovat. Naopak se snažím, aby mé bolesti bylo co nejméně. Ale jak jsem pochopil, je možné to mít úplně jinak.

Pokračujte ve čtení článku “Pohanský diskusní večer – kult těla a pohanské pohřebnictví” »


 

Pohanský diskusní večer – extrémismus v pohanství

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Pohanství
26. dubna 2011 000 18:20

Zhruba před měsícem proběhl výše zmiňovaný večer pod taktovkou Vlčího kultu coby iniciátorů a organizačně ho zastřešoval Dávný obyčej. Vzhledem k odlišným názorům a zkušenostem jsem byl mírně řečeno skeptický a neviděl jsem zde moc pozitivních možností co by to mohlo přinést. Je velmi dobře, že tomu tak nebylo.

Pokračujte ve čtení článku “Pohanský diskusní večer – extrémismus v pohanství” »


 

Kolik lidí se přihlásí k pohanství?

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Pohanství
3. března 2011 000 16:53

Pohanství získalo statistický kód při nadcházejícím sčítání obyvatel. Stránku tomu věnovanou shlédlo 365 unikátních uživatelů a propagační video PFI shlédlo 816 lidí a okomentoval ho i oficiální účet českého statistického úřadu pro sčítání 2011. A protože výsledky sčítání so dozvíme až příští rok, rád bych zde zveřejnil můj odhad, kolik pohanů se přihlásí při sčítání.

Pokračujte ve čtení článku “Kolik lidí se přihlásí k pohanství?” »


 

Dávný obyčej uvádí – festival Mystica a blok o Necronomiconu

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Film, Magie, Pohanství
15. září 2009 000 11:39

Dávný obyčej téměř po roce činnosti přichází s první velkou veřejnou akcí. Je to festival Mystica, který má ambice být prvním velkým a kvalitním festivalem na téma pohanství, šamanismu a magie. Odvážná a chvályhodná myšlenka, jak z pole festivalu dostat veškerou popesoteriku i se všemi sluníčkáři, ultrapozitivními reikisty a new age bábami. Ať už tento ambiciózní cíl dopadne jakkoliv, já mu držím palce. A nechme mluvit samotné organizátory ohledně jejich cíle. Pokračujte ve čtení článku “Dávný obyčej uvádí – festival Mystica a blok o Necronomiconu” »


 

FESTIVAL FANTAZIE 2009 – linie Studna a PaganCon

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Film, Magie, PFi, Pohanství, Recenze
16. července 2009 000 14:50

Před časem jsme informoval o mých přednáškách na FESTIVALU FANTAZIE a rád bych nyní lehce popsal výsledek. Již loni jsme si říkal, že by bylo super mít přednášky připravené dopředu a to všechny a ne to lepit a připravovat na poslední chvíli. No tak samozřejmě, že jsem měl připravenou jen jednu a ostatní jsme řešil poslední týden na poslední chvíli. Uff. Znáte někoho, kdo to dokáže opravdu v rozumném předstihu?

Pokračujte ve čtení článku “FESTIVAL FANTAZIE 2009 – linie Studna a PaganCon” »


Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google