Dávný obyčej uvádí – festival Mystica a blok o Necronomiconu

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Film, Magie, Pohanství
15. září 2009 000 11:39

Dávný obyčej téměř po roce činnosti přichází s první velkou veřejnou akcí. Je to festival Mystica, který má ambice být prvním velkým a kvalitním festivalem na téma pohanství, šamanismu a magie. Odvážná a chvályhodná myšlenka, jak z pole festivalu dostat veškerou popesoteriku i se všemi sluníčkáři, ultrapozitivními reikisty a new age bábami. Ať už tento ambiciózní cíl dopadne jakkoliv, já mu držím palce. A nechme mluvit samotné organizátory ohledně jejich cíle.

Nevím, jak vy, ale já doslechnout se o “pohanském festivalu” nebo ještě lépe o čemsi okultním, tak  sice srdce poskočí samou zvědavostí (ostatně, kdo to v našich končinách viděl?), ale taky budu chtít vědět, že nejde o nějakou obskurní záležitost několika teenagerů, omrzelých zbohatlíků nebo jiných podivných existencí. Je-li mi přes 30 – což není můj případ, ale snažím se do něj srdnatě vžít – určitě budu chtít vědět, zda jsou pořadatelé seriózní a nečeká mě na místě šok v podobě neuroticky se rozhlížejících osob v černých kápích, které mě navigují kamsi do černého lesa, a ještě cestou na mě vymáhají přísahu mlčení.

Trochu undegroundového ducha neškodí a pomáhá akcím, aby zůstávaly stále živé, nicméně máme za to, že současní hledači Absolutna mají právo na to se prezentovat se svými zájmy zcela veřejně, jako kterékoliv jiné duchovní směry a kulturní hnutí a proto jsme s festivalem zcela transparentní a veřejní. Vždyť někteří z nás už nejednou jednali z novináři ohledně “temných kultů a nebezpečných šarlatánů”, a to jako objekty varování, tak i z pozice expertů na alternativní směry.

Zajímavé což?

Další důvod proč tuto akci podporuju je, že si také já i celý Blasphemion přihřejeme svou polívčičku. A ta naše polívčička se zove honosně:

Blok o Necronomiconu na festivalu Mystica

Ano, v historii první ucelený blok o Necronomiconu pro širokou veřejnost bude pořádat Blasphemion. A o co půjde? Já tam budu ucelenou multimediální přednášku o původu Necronomiconu o jeho verzích a o jeho mýtu. Půjde o velmi krutou demytologizaci celého Necronomiconu a následně poznámky z praxe.

Abogarth bude hovořit o několika konkrétních bytostech z Necronomiconského pantheonu a práci s nimi.

Frater Irwiuss zase pohovoří o souvislostech s historií a bude hledat souvislosti a vazby na Necronomicon ve světě, v grimoárech a v mytologiích.

Také Vám promítneme jeden z nejlepších ztvárnění necronomiconského tématu a to příběh Charlese Dextera Warda ve filmu Haunted Palace (v původním znění s titulky) v hlavní roli s vynikajícím Vincentem Pricem. Na CSFD hodnocení 84%.

Vrcholem, tedy jak pro koho, bude první veřejný otevřený necronomiconský rituál!

Necronomiconský rituál k uctění prastarých

Ano, čtete dobře. Slova jako Necrononomicon, rituál, otevřený a veřejný v jedné větě. Na základě žádosti Lindy Dragonari jsme zhodnotili, že by bylo možné udělat veřejný irutál ve stylu Necronomiconu. Nebudu příliš prozrazovat, ale myslím, že můžu říct, že se bude jednat o povolání a uctění prastarých, kdy základem bude vytvoření brány s pomocí Yog-Sothotha (neb on je ten, který je klíč a bránou), Nyarlathotepem (černým pánem sabbathu z Egypta) a Velikým Cthulhu (veleknězem prastarých).

No budou se dít věci a myslím, že nikdo neodejde s prázdnou.

Ǔčast na rituálu je na vlastní nebzpečí a rozhodně si Vaši účast velmi dobře rozmyslete. Vstup do bran nelidského mýtu Cthulhu není pro každého.

Tedy doufám, že se s Vámi uvidím na festivalu Mystica!

Mystica - Necronomiocn

Mystica - Necronomicon


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google