Kolik lidí se přihlásí k pohanství?

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Pohanství
3. března 2011 000 16:53

Pohanství získalo statistický kód při nadcházejícím sčítání obyvatel. Stránku tomu věnovanou shlédlo 365 unikátních uživatelů a propagační video PFI shlédlo 816 lidí a okomentoval ho i oficiální účet českého statistického úřadu pro sčítání 2011. A protože výsledky sčítání so dozvíme až příští rok, rád bych zde zveřejnil můj odhad, kolik pohanů se přihlásí při sčítání.

Na Pohanském otevřeném fóru je 420 registrovaných uživatelů, 87 z nich se nikdy nepřihlásilo, dalších 75 se nepřihlásilo více než rok. Připočtěme se k tomu nějaké “mulťáky” a lidi co jen špehují. Takže odhaduji, že je tam cca 200 pohanů, z nichž je tak 20 – 50 aktivních.

Takže odhaduju tak dalších 100 lidí co jsou vidět a nejsou na fóru. Dalších 300 lidí co nechtějí nebo nemohou být vidět. Takže odhadem je cca 600 lidí co jsou opravdu pohané, kteří to cítí srdcem a naplno. Kteří to chápu jako svoji svoji víru a styl života (napříč tradicemi).

Dalších 500 lidí, kterým je to blízké a jako pohani se primárně necítí. Pak cca dalších 500, kteří to mají jako jednu z cool New Age nálepek.

Tedy můj odhad na výsledky sčítání je takový: V České republice nebude nasčítáno více než 1 500 – 2 000 osob, které si při sčítání uvedou jako náboženství pohanství.

Počkejme si rok a uvidíme jak moc jsme se spletl nebo naopak trefil.

Při sčítání budu pohan.

PS: Toto je můj velmi amatérský odhad, který není založen v zásadě na žádných datech. Jen na pocitu a osobních zkušenostech.


9 komentářů

Kojot
Bře 3, 2011 at 18:55

Max 700. Víc ne. Spíš méně. Řekl bych, že 450.

Mimochodem: Věříš v smysluplnost sčítání lidu jako takového? Já jen, jestli ony debaty o národnosti (například snahy moravistů) či náboženství (například aktuální snaha pohanů) nejsou chlebem a hrami, zatímco faktem je, že jsou to další dvě a půl miliardy určené k výkrmu kdejakých budižkničemů…


 
Cody
Bře 3, 2011 at 21:45

Díky za odhad. Blížíš se k mé skeptické variantě, která říká 500.

K mimochodem, dobře zpracováno to může mít neocenitelný význam. Jako člověk, kterého internetový marketing si uvědomuji obrovskou cenu relevantní informace. Za tyhle výsledky by třeba Google platil zlatem, platinou a jinými drahými kovy. Ale opět narážíme na podmínku „dobře zpracováno“ a to je faktor, který mě v tomto státě vždycky dostane.


 
Miky
Bře 5, 2011 at 09:12

2000 ? To bych byl hodně příjemně překvapen. Také to vidím na cca. 600 lidí.
Snahy moravistů a nás pohanů mi připadají jako docela úsměvná hra ,ale hra ,která mě baví. Sčítání jako celek se mi jeví jako docela smysluplné ,jsou to prostě určitá data ,napovídající jak na tom naše společnost je. Dvě a půl miliardy je hodně ,ale zase vyjde najevo kolik lidí je na tom u nás opravdu špatně.


 
Skoll
Dub 14, 2011 at 14:18

Nejde ani tak o nějaké sečtení, jako že se spíše těším na první zaregistrovanou pohanskou církev…


 
Miky
Dub 26, 2011 at 06:59

Skoll : No ,to je další zajímavé téma na přemýšlení. Na jednu stranu ty snahy o registrování a oficialitu chápu ,na straně druhé mám obavy ,že se to pohanství vstupem do oficiálních struktur tak trochu kazí. Já mám ten underground rád. 🙂


 
Cody
Dub 26, 2011 at 18:32

Ale nikdy nedosáhneš toho čeho by jsi dosáhl u té oficiality – překlady knížek, zahraniční hosté, uznání společností atp.


 
conor
Dub 30, 2011 at 10:19

,, pohanství ,, co to vlastně je ? Víra v cokoliv jiného , nežli v mesiáše na kříži? žřejmě ano . Před jeho ukřižováním to byli barbaři. islám má nevěřící . A přeci křesťané nenazívají vyznavače proroka pohanem ale mohamedány a nebo muslimy. Já do kolonky při sšítání vyplnil víra – jiná. Pohanství z těchto výkladů může být cokoli. Absolutně nechápu jak by se u toho mohla vytvořit jakákoliv oficialita


 
Cody
Kvě 1, 2011 at 20:57

Conore, pokud nevíš co je pohanství, stačí si o tom něco zjistit. Chápu, že jsi se situací neobeznámen, ale to co jsi tu napsal spíše shazuje tvou neschopnost si o tématu cokoliv zjistit.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google