Pohanský diskusní večer – extrémismus v pohanství

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Pohanství
26. dubna 2011 000 18:20

Zhruba před měsícem proběhl výše zmiňovaný večer pod taktovkou Vlčího kultu coby iniciátorů a organizačně ho zastřešoval Dávný obyčej. Vzhledem k odlišným názorům a zkušenostem jsem byl mírně řečeno skeptický a neviděl jsem zde moc pozitivních možností co by to mohlo přinést. Je velmi dobře, že tomu tak nebylo.

Za Bohyni zde vystupovala Lucije, za Dávný obyčej Linda Dragonari, navštívil nás opět Giuseppe Maielo a za Vlčí kult Wilmar. Jak bylo řečeno po diskusi, byli jsme prý korektní a akademičtější než akademici, takže naše komunikace byla opravu diskusí a ne hádkou jak jsem očekával (ano, byl jsme pozván také jako jeden z diskutérů).

Během diskuse jsme se spíše učili držet tématu a i když se Meluzína snažila, ne vždy se ji dařilo nás udržet na uzdě a občas se i diváci nedostali ke slovu. Výsledkem tohoto tématu myslím bylo, že je více pohledů na extrémismus, ale to co všichni považujeme za extrémismus, se zde transparentně a aktivně zatím neprojevuje (Catalessi dodala, že první zmínky byly u některých jednotlivců moravského rodnověří). Já jsem zmínil, že aktivní extrémismus jsem také nikde nezaznamenal, ale že vidím směry a názory, které jsou v tzv. šedé zóně a kde je otázkou času kterým směrem se budou vyvíjet. Jestli se budou radikalizovat do směru extrémního nacionalismu ruského rodnověří nebo jestli z nich budou umírněnější pohané.

Pokud bych to měl shrnout, celou koncepci večera považuji za dobrý nápad a jediné co je třeba vylepšit je způsob vedené diskuse a myslím si, že to má budoucnost. Proto dnes znovu jdu na další diskusní večer s tématem Kult těla.


Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google