Nashledanou, česká PFI

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Pohanství
27. září 2015 000 11:26

Logo PFIcz Na podzim 2007 jsem začal pomáhat české pobočce PFI. Na podzim roku 2015 jsem, definitivně, z týmu PFIcz odešel. Od 1. září už pro české pohany tedy pracuje tým PFIcz zcela beze mne.

Divoký začátek

V roce 2007 jsme se společně s Jakubem – Zahradou a Jožkou vraceli z Broomstick Rallye a tam se to upeklo. Začal jsem PFIcz pomáhat. Přežili jsme pak společně pár dobrých i špatných chvil. Ať už to byla petice proti PFIcz, která paradoxně způsobila raketový start české PFIcz a nebo první veřejné rituály, pubmooty, bardské večery a koncerty. Byl jsem rád, že jsem byl u toho.

První problémy

Po mém prvním odchodu v roce 2011 začaly vznikat první problémy. Ty se vyhrotily v roce 2012, když se tehdejší aktivní členové PFIcz rozhodli odejít a založit jinou pohanskou organizaci (ČPS) a pokračovali  v  programu velmi podobnému programu PFIcz pod jiným jménem (což už v roce 2015 není pravda). Situaci jsem se pak snažil záplatoval alespoň tím, že jsem zbývajícím členům oznámil celou situaci, převzal zbytky PFIcz a čekal, až se najde někdo, s kým se českou PFIcz podaří obnovit. PFIcz prakticky neexistovala a pouze „hibernovala“. Já jsem do toho už znovu nechtěl investovat svůj čas.

Restart

Na přelomu roku 2012 a 2013 Morgana, šéfka PFI, otevřela diskusi o obnovení PFI v Česku a na Slovensku. Ukázalo se ale, že česko-slovenská PFI není dobrý nápad, a tak na jaře 2013 se obnovila činnost česko-moravsko-slezské PFI v novém složení a s novým webem (stejně tak měla být založena nezávislá slovenská PFI, ale to se zřejmě vůbec nestalo). Tento tým se s menšími obměnami o PFIcz stará dodnes a věřím, že bude v nastoleném směru i dále pokračovat. Národní koordinátorkou je nyní Liliana.

Proč?

Při každém konci čehokoliv se kladou nutné otázky – proč? Proč jsem odešel? Moc aktivit, málo času a nízké preference. Mám toho momentálně tolik co na práci, mám vlastní pohanský projekt, podnikám, mám rodinu se 3 dětmi a času je tak málo, že si prostě musím vybírat. A vím, že PFIcz to zvládne beze mne. Mé projekty, moje rodina a mé podnikání ne.

Nashledanou

Byly to hutné roky. Zažil jsem s PFIcz mnoho dobré i něco špatného. Věnoval jsem jí spoustu času i peněz a stále jí tak trochu vnímám jaké své „dítě“. Ale i to musí jednou vyrůst. Členem PFI zůstávám nadále a týmu v případě potřeby pomáhám řešit některé problémy, ale od 1. září 2015 už nejsem členem tohoto týmu a přeji mu vše dobré a věřím v jeho úspěch.

A myslím, že se snad i díky tomu budeme potkávat na pohanských akcích PFIcz nebo Moravského pohanstva či ČPS.


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google