Další z mnoha definic magie

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
27. února 2007 000 22:41

Tohle mě napadlo při naší nedělní procházce po Křivoklátsku, myslím, že to je minimálně zajímavá myšlenka, no posuďte sami:

Magie znamená všímat si věcí, které jiní nevidí, nechtějí vidět nebo neumějí vidět a používat toto poznání v praxi.


 

Abrakadabra

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
25. února 2007 000 10:00

Myslím, že je třeba napsat občas demystifikující články a to například o slovu, které známe už od našich babiček a známe ho jako takovou hračičku. Nicmééně toto slovo má hluboký magický význam neboť pochází z hebrejštiny a původní nezdeformovaná verze, jak uvádí D. Ž. Bor ve spisu Kabbala a kabbalisté zní Abraha Kedabra a v překladu znamená „Ubývej, ó chorobo“ a používalo se krom jiného jako zaříkadlo proti zlé nemoci.

Pokračujte ve čtení článku “Abrakadabra” »


 

Full of Madness aneb maturitní ples of Kea

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce
25. února 2007 000 10:45

Páteční večer jsme věnovali návštěvě Key a jejího maturitního plesu v Mladé Boleslavi, respektive v nějaký díře okolo, jež se zove Čistá. Cesta byla v pohodě až na to, že na mně Kea se Zahradou přichystali menší podraz.

Pokračujte ve čtení článku “Full of Madness aneb maturitní ples of Kea” »


 

Kdo jinému článek píše, toho Rituál nepochopí

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
22. února 2007 000 20:50

Před pár týdny jsem napsal článek na Ritual.cz, ačkoliv jsem chtěl lehce rýpnout a čekal jsme tuhý odpor, stalo se něco co jsem neočekával. Celý můj článek byl pochopen jinak, než jsem zamýšlel, cože je důvod pro zamyšlení i pro mě, že bych své texty měl psát podstatně přehledněji.

Pokračujte ve čtení článku “Kdo jinému článek píše, toho Rituál nepochopí” »


 

Proměna Bloxxteru

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi
22. února 2007 000 20:09

Když jsem před časem zakládal tento blog, chtěl jsem, aby byl na úrovni, spíše odborný a profesionální a chtěl jsem se vyvarovat osobních příspěvků. Asi měl být primárně o magii, kultuře a věcech kolem nás a taky v neposlední řadě o webdesignu, internetu a softwaru. ale nějak se to zvrtlo. Mé příspěvky jsou poněkud osobnější, než jsme čekal. Zvláštní trend.

Co myslíte, je to dobře? Mám tento trend zachovat a krom rádoby odborných příspěvků a příspěvků nad věcí napsat když bude potřeba a chuť něco osobnějšího? Co si myslíte čtenáři Bloxxteru?


 

Čet jsem chat

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Úvahy
22. února 2007 000 20:55

Byly doby kdy jsem byl na chatu jako doma. Vlastně ani nevím proč? asi jsme měl zybtečně volnýho času. Kdysi jsem začínal na Xku v místnosti magie, kam mně vlastně dotáhl Kostta. Pak jsem se překonvertoval na X Chat. Od té doby co jsem v Praze už na chat moc nechodím. Dostal jsem pocit, že mi to už nemá co dát. Že ty lidé jsou jen takový lamky, kteří víc plkají než dělají a člověk, který by za něco stál (v magii), ten se tam hledá s lupou. A tento víkend jsme tam zase zašel.

Pokračujte ve čtení článku “Čet jsem chat” »


 

Adekvátní náhrada na PhotoShop?

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Software
22. února 2007 000 19:57

Dnes jsem jako část hledal něco co by umělo pár věcí co dělám ve PhotoShopu, ale zároveň nebyl tak drahý. Okamžitě jsem po chvíli vyřadil free produkty. Jediný který by měl šanci byl Gimp, ale ten má pro mě naprosto nepochopitelný ovládání (ne že by se to nešlo naučit, ale poměr času a výsledky je nepoužitelná, ačkoliv je to skvělý program), neumí otevírat pdf a špatně umí pracovat s PSDčkama a s těma vrstvama je to taky takový divný. Jedinej který mě z free produktů zaujal byl PhotoFiltre, sice neuměl ani zdaleka to co bych očekával, ale umí toho dost a má příjemné uživatelské rozhraní. Líbil se mi.

Pokračujte ve čtení článku “Adekvátní náhrada na PhotoShop?” »


 

Ach sladký jazyku český … zaplač

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Úvahy
22. února 2007 000 16:22

Dnes jsem již po několikáté narazil na internetu na dost pochybné jazykové útvary. Lidé, obzvláště náctileté lamky, píšou místo v w, místo k g a tak podobně. Patrně myslí, že budou in a cool či nějaká podobná angloamerická zběsilost. Nevím jestli je to in a cool a radši budu out a vůl, protože mi to přijde jako znásilňování krásného českého jazyka. Něgdy mám pocit, že to je vážně nějak wyšinutý a žádá si to krew.


 

Problémy, problémy

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi
22. února 2007 000 16:08

Dnes mi nějak nic nefunguje. Jak jsem měl včera radost z těch pluginů, jak mi fungují, tak jsem zjistil, že ne vše funguje tak jak má. Takže jsem byl nucen se ptát a ptát … ach jo.

A jako by to všechno nestačilo ta mě už od včerejška nefunguje pop3 přístup pro gmail. Taky jsem se ptal, ptal, ptal a ptal a ono houby. Nikdo neví. Co je nejhorší, do včerejška všechno fungovalo a teď nic, Tipuju, že Google udělal nějaký změny a neřekl o tom, nebo padla nějaká část pop3 serveru, ale to Ví jen Bůh a Google.

Ach jo:-(

A už vůbec nemluvím o své pochybné pomoci na jednom šíleném projektu který vede lama a lama a já pomáhám dělat nějaký úpravy v něčem co se nepodobá HTML kódu ani z vlaku.

Ach ach ach ach JO!


 

Bloxxter upgradoval na nejnovější verzi WordPressu a mnoho nových změn!

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Změny na Bloxxteru
21. února 2007 000 20:15

Když už jsem se ten můj Bloxxter rozjel ve WordPressu, tak jsme netušil jak moc jsme se do něj zamiloval. WordPress je totiž úúúúúúúúúúúúúúúžžžasnýýýýýýýýýýýýýýýýýýý! Dneska jsem si totiž na blog instaloval nové pluginy a zjistil jsem, že na jeden, bych potřeboval novější verzi. No, poté co jsem zjistil, že je to dost o hubu (dámy prominou), že se to nemusí tak úplně povést, jsem to risknul. a ejhle ecce homo, upgradovaný WordPress je tu! Jinými slovy, zvládl jsem to a můžeme se těšit na to nejlepší, aspoň co se technického zázemí týče. Obsah příspěvků je už holt jen na mé hlavě:-).

Ale teď už k věci, abych Vás taky seznámil s tím, co je tu nového a čehož si můžete hojně užívat:

Pokračujte ve čtení článku “Bloxxter upgradoval na nejnovější verzi WordPressu a mnoho nových změn!” »


Copyright © 2026 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google