Zajímavý článek: Proutkaři, senzibilové a vědecké poznání

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace
21. února 2007 000 10:13

Dnes jsem si na Pixyho blogu přečetl zajímavý článek, krom toho že si Pixyho vážím jako člověka a jedničku v ČR v oblasti CSS, tak u mě dnešním článkem strašně stoupnul. Na ukázku si dovolím krátký citát:

To, že něco neznáme, neumíme to (zatím) změřit, zvážit, kvantifikovat, ještě neznamená, že to neexistuje. Já jsem taky skeptik, praktik a pragmatik. Na naprostou většinu léčitelů, šamanů, tepelatů a šílenců s virgulí se dívám spíš skrz prsty a apriori nedůvěřivě. Ale nedokážu popřít, že jsou věci mezi nebem a zemí, o kterých prostě nic nevíme. A když narazím na něco, co funguje, a já zatím nechápu jak, tak přece šmahem neodmítnu, že to tím pádem neexistuje.

Tomu říkám zdravý přístup od pragmatika a skeptika jakým Pixy rozhodně je. Chválím. A nyní již výše zmíněný článek: http://pixy.blog.respekt.cz/c/1964/Proutkari-senzibilove-a-vedecke-poznani.html.


 

Pokus o virovou nákazu přes ICQ

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Internet
20. února 2007 000 18:08

Dnes se mi několikrát stalo, že mě můj antispam u Mirandy upozornil na pokus i odkaz s virovou nákazou. Protože si jsem byl jist mým zabezpečením, tak jsem se na zprávu podíval a zjistil jsem, že v zprávě je odkaz na stránku na které se spouští automaticky pif soubor. Nevím co je v něm v tu chvíli jsem spojení odmítnul. Celá zpráva vypadá takto:

Nick
13:32 it’s my party pics
http://3444.edinjionkdaserionpwasdin.com/2/316

Tedy varování pro ostatní, kdo nemají Mirandu či jiného inteligentního klienta se slušnou antispamovou ochranou nebo aspoň pro ty co neuvažují hlavou. Nedoporučuji na tento vzkaz jakkoliv reagovat a výše zmíněný odkaz rozhodně nenavštěvovat.


 

Raz a dva

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi
20. února 2007 000 09:08

Tak a je to. Dneska ráno se to stalo. Možná trochu blázním, ale prostě jsem na to dneska ráno dostal chuť a tak jsem začal. Ano vážení přátelé, začal jsem trochu cvičit a tím pádem jsem začal něco dělat se svojí Prahou zanedbanou fyzičkou. Pro začátek jsem začal drobným protažením svalstva, dřepy, kliky a vyběhnutím eskalátoru na Hradčanské. Jsem zvědav jak dlouho mi to vydrží.


 

Manifest antivegetarianismu

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi
19. února 2007 000 17:12

Přátelé! Učiňme přítrž masovému zabíjení rostlinek! Řekněme stop chlorofylulačným zabijákům zeleného života! Proč by měli tisíce vegetariánů chladnokrevně požírat a zabíjet nevinné rostlinky? A to už vůbec nemluvíme o tom v jakém prostředí tyto schránky života umírají, bez patřičného lékařského ošetření ve špíně a velmi špatném psychickém stavu. Pokud souhlasíte s tímto manifestem a jste proti tomuto nehumánímu jednání a to zabíjení zeleného života, vyjádřete podporu zde v komentářích!


 

Legrace of Kain

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace
17. února 2007 000 14:10

Jeden můj známý pracuje v jednom projektu. A protože se mi ten projekt líbí a myslím, že je třeba propagovat dobré věci, tak tak Vás nemůžu neupozornit na tento malý, ale jistě ne nevýznamný projekt.

Pokračujte ve čtení článku “Legrace of Kain” »


 

Magie jaká by mohla být, jak ji vidím já…

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
17. února 2007 000 13:53

Včera jsem se bavil s jednou dívkou o tom jaké je mé pojetí magie, jak ji vnímám a cítím. Dost jsem patrně překvapil, neboť ona žije v jiném vnímaní tohoto aspektu reality. Magické, útoky, démoni a anděli jsou pro reálnou nezávislou imanentní realitou</a> což je věc, kterou já tak rozhodně necítím, navíc si myslím, že v tom jejím světě musí být těžké žít neboť každou chvíli na Vás útočí nějaká larva, tu démon, tu na Vás Váš nadřízený provozující černou magii pošle bestii ve formě krvelačného démona. Ne, tak takhle to opravdu necítím, což mi opravdu nebrání v tom s těmito entitami pracovat. A protože to bylo těžké vysvětliti po ICQ, slíbil jsme ji a vlastně i sám sobě, že toto téma poněkud rozpracuji na blogu.

Pokračujte ve čtení článku “Magie jaká by mohla být, jak ji vidím já…” »


 

Chodíte pozdě?

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Úvahy
17. února 2007 000 13:46

Nevím jestli chodíte pozdě nebo ne. Já se snažím chodit včas a myslím, že mi to vychází. Radši přijít o 5 minut dřív než o minutu pozdě. A když už se mi to stane a vím, že můj plánovaný příchod je opožděn, byť o jedinou minutu, tak napíšu třeba SMS nebo zavolám. V tom nevidím nic špatného. Chápu to jako elementární základ slušného chování.

Bohužel naše společnost a mnozí mí přátelé to nevidí stejně a obhajují se alibistickými kecy, aby si nemsueli přiznat že jsou nezodpovědní a absolutně nezvládají time management. Pokračujte ve čtení článku “Chodíte pozdě?” »


 

Pub moot PFi v Brně

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce
17. února 2007 000 11:47

Včera jsem navštívil Pub moot PFi v Brně. Cestoval jsem v autě společně s Keou a Zahradou, coby Českým koordinátorem Pohanské Federace v České republice.
Musím říct, že to bylo velice příjemné přátelské setkání, kde se jak diskutovalo k tématu (trojná bohyně), tak k tématům příbuzným (sektářství, satanismus atp.) i kde se volně kecalo o společných zážitcích a věcech budoucích (6M, BMWC 9). Myslím, že tohle je přesně to, jak to má vypadat nedělat setkání jen v Praze, ale i jinde. Přijeli lidé, které jsme dobře znal i lidé, které jsem viděl poprvé a i někteří, kteří na mě velice příjemné zapůsobili, ač jsem je viděl poprvé. Těším se na další setkání..


 

Apocalypto

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Recenze
15. února 2007 000 15:44

Další film, který mě tento týden víc než zaujal, bylo Gibsonovo Apocalypto. O tomto filmu mnozí tvrdili, že je zbytečně drsný a krvavý. Já si to nemyslím, myslím, že to k té době patřilo. Je naivní si myslet že humanita vládla v nehumánních dobách. Myslím, že ten film má úžasnou atmosféru a hudbu a krom jiných věcí ukazuje jednu věc, která současné společnosti chybí. První v nich je ta spjatost s rodinou. A druhá z nich, o které psala už Christine je strach. Obojí myslím v současné společnosti výrazně chybí.
Jinými slovy Apocalypto je dobrý film a má ještě lepší soundtrack. Pokud jste milovníky silné a dynamické hudby s přesahem do podvědomí, tak si ho rozhodně sežeňte.
Jinými slovy 9 z 10 Codyů doporučují Apocalypto.


 

Nepohodlný

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Recenze
13. února 2007 000 12:31

V neděli večer jsem po drastickém (v dobrém slova smyslu) prodlouženém víkendu zhlédl film s názvem Nepohodlný (v originále The Constant Gardener) – mimo jiné mi tento název teď dost symbolicky sedí k mé současné situaci. Jedná se o francouzský film, který (jako celkem velká část francouzských filmů) je opravdu hluboký, na úrovni a zanechá ve Vás velmi hlubokou čáru myšlenek. Po předcházejícím víkendu a dost děsivých změnách, které tento víkend přinesl jsem to viděl jako skvělou tečku mého psychického Armagedonu.
Pokračujte ve čtení článku “Nepohodlný” »


Copyright © 2026 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google