Čet jsem chat

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Úvahy
22. února 2007 000 20:55

Byly doby kdy jsem byl na chatu jako doma. Vlastně ani nevím proč? asi jsme měl zybtečně volnýho času. Kdysi jsem začínal na Xku v místnosti magie, kam mně vlastně dotáhl Kostta. Pak jsem se překonvertoval na X Chat. Od té doby co jsem v Praze už na chat moc nechodím. Dostal jsem pocit, že mi to už nemá co dát. Že ty lidé jsou jen takový lamky, kteří víc plkají než dělají a člověk, který by za něco stál (v magii), ten se tam hledá s lupou. A tento víkend jsme tam zase zašel.

Myslím, že jsme udělal chybu, asi jsem už z toho vyrostl. Začal jsem se tam dohadovat s Labuťákem (není divný myslet si o sobě, že jste Labuť?) a vyšel z toho rozhovor o samozasvěcení a Wicce (proboha, proč mě tohle téma asi už tři čtvrtě roku tak pronásleduje?). Zcela ponechávám stranou, že tzv. Labuťák tento text uveřejnil bez mého svolení, což je takovým nepsaným na zvykem na internetu, pokud teda nechcete někoho naštvat a to, že si jako správný demagog vyříznul jen část, která se mu hodila.

Ale co mě u sebe zaráží, že už mě to tak nebralo jako dřív. ani jsme se příliš nehádal (ve srovnání s léty mé „největší“ slávy), spíše jsem jen lehce argumentoval. Dokonce mě ani nenaštvalo, že si myslí a říká/píše věci, které vím, že nejsou IMHO pravda. Jen mě to znechutilo. Nic víc, nic míň. Patrně z dob, kdy jsem žil na chatu jsme už vyrostl.

Když už magie, tak rituály a na živo. Když už wicca, tak s wiccany na Broomsticku. Když už praxe, tak na BMWC. Radši žiju, než být „jen“ online.

Vím, že každý si svou cestu vybere sám, ale lituju lidi, co žijí jen na chatu.

PS: Oproti Labuťákovi nic osobního nemám, jen s ním v tomhle ohledu striktně nesouhlasím (a to není první, ani poslední věc), protože to, proti čemu oponuje znám jak se říká z první ruky a jeho nenávist vůči Zahradovi a tradiční wicce IMHO není podložená vlastní osobní zkušeností. Prožil jsem se Zahradou mnoho věcí a ačkoliv vím, že není dokonalý (kdo z nás je?), dovolil bych si ho považovat za svého přítele a vynikajícího člověka. To že mu mnozí závidí a to prezentují vnějškovou nenávistí a pohrdáním je podle mě známkou toho, že se mu (myšleno Zahradovi) velice daří. Rozhodně nezemře zapomenut:-) Good Luck Garden!


10 komentářů

Kyknos
Úno 23, 2007 at 09:45

1) Ke drobné citaci není třeba svolení, a myslím že už vůbec ne, pokud cituješ vlastní, na veřejnosti provedený, rozhovor (+ta citovaná část nemá s demagogií nic společného, jde o vtip, pokud jsi to nepochopil).

2) Praxe versus plkání na netu? Naprostý souhlas. Jenže praxe se neměří tím, že o ní hodně píšeš na webu. Což Zahrada píše, a ty ostatně taky. Pravda. Já na to psaní tolik času nemám 🙂


 
Kyknos
Úno 23, 2007 at 10:45

Nevím, co je to žít na chatu. Chat je vynikající komunikační prostředek. Ale nikdy jsem na něm nežil, tak nemohu soudit, nakolik je to škodlivé.

Heh, teď jsme to dočetli do konce („nenávist proti tradiční wicce“, nenávist proti Zahradovi“, „závist“). Hezký newspeak. Rádi bychom se ale zeptali, co že máme my unwiccani Zahradovi závidět?


 
Cody
Úno 23, 2007 at 09:47

Ad 2. Ano, to že ale píšeš něco na netu neznamená, že neděláš nic jinýho v běžném životě, což ty a priori mylně v tomto případě předpokládáš.


 
Kyknos
Úno 23, 2007 at 09:50

Nějak jsem získal z článku pocit, že ty předpokládáš, že kdo píše na netu, nevěnuje se praxi. To je totéž, v bledě modrém. Přitom právě Zahrada je myslím online aktivní nadprůměrně. Já takové závěry nedělám.


 
Cody
Úno 23, 2007 at 10:27

Tak to jsi získal mylný pocit. Myslím, že ten kdo žije na chatu více než v malém množství, ten pak v reálu IMHO za moc nestojí.


 
Cody
Úno 26, 2007 at 13:56

Nevíme s kým mluvíme v množném čísle, takže můžeme těžko odpovědět. Těžko odpovědět na něco na ci neznáme odpovědět, odkud nenávist IMHO též závist pochází by měli odpovědět spíše lidé, kteří se tak prezentují. Taktéž nějak nechápeme co znamená pojem unwiccani, český slovník naučný o tom mlčí.


 
Kyknos
Úno 27, 2007 at 08:46

Znáš takové lidi? Já ne.

Pojem unwiccan je definován v jedenáctém vydání slovníku newspeaku, dodatku C.


 
Cody
Úno 27, 2007 at 08:59

Já ano.

V tom případě zadej veřejně dostupné umístění tohoto slovníku neboť Ota mlčí.


 
Kyknos
Úno 27, 2007 at 09:24

zde


 
Cody
Úno 27, 2007 at 09:28

Hm, vtipálku:-)


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google