Co může být také magie?
Jen pár myšlenek.
-
Myslím, že pomocí magie není možné nějak výrazně porušovat zaběhnuté fyzikální a přírodní zákony. Například: dokážu, aby pršelo a nebo bylo hezky, ale asi nedokážu, aby uprostřed tuhé zimy v -20° C začala bouřka a oteplilo se na 20°C a kvetly Petrklíče.
-
Můžeme k magii přistupovat několika způsoby:
-
Magie neexistuje
-
Magie je všude a všechno, cokoliv je projekcí magie a démonů, nemám psychický problém, ale útočí na me démon a nechodím k psychologovi, ale provádím exorcismus (zjednodušeno).
-
Magie je přístup k k životu, magické je vše, ale to je normální a přirozené, jen magično s velkým M je třeba hledat jen tam, kde je to třeba. Psycholog na psychologii, matematik na matematiku a mág na magii.
Po nějaké odmlce přichází další část mého seriálu a s ním i člověk, kterého si velice vážím, se kterým jsem prožil jeden úžasný rituál, inspirovaný severskou mytologií, člověk který mě svým přirozeným, spontáním a lidským přístupem velice oslovil. Adrian je krom jiných věci členem Vlčího klanu a jedním z prvních lidí, kteří s tzv. „germánstvím“ u nás začínali. A tak mu milerád předám slovo.
Dnes po čtvrté přicházím s dalším dílem seriálu o Asátrů a nyní přichází rozhovor s člověkem, který patří přímo do srdce Heathen Hearts. Jedná se o vůdce klanu Managarm, tedy o Managarma. Za tento rozhovor jsme vskutku rád, neboť to vypadalo, že rozhovor dopadne podobně jako s GreenManem, ale naštěstí do dopadlo dobře a rozhovor od Managarma je tedy a tak mi tedy nezbývá, než mu předat slovo.