A ještě něco – Cthulhu na přijímacím pohovoru

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Knihy
26. března 2010 000 19:18

Právě čtu šestí díl Stopařova průvodce po Galaxii od Eoin Colfea (vydalo Argo 2010) a krom toho, že je to fascinující kniha, která si v ničem nezadá s mistrovským uměním již zesnulého Douglase Addamse, tak jsme v ní našel obzvláště povedenou část, v které Cthulhu se účastní přijímacího pohovoru na nového boha planety. Jak to dopadlo si přečtěte níže. A mimo jiné, celou knihu opravdu doporučuji! Pokud by mi ji někdo dal přečíst a neřekl mi, že to Douglas Addams nenapsal, tak to nepoznám. Mistrovská práce spisovatele i překladatele.

Pokračujte ve čtení článku “A ještě něco – Cthulhu na přijímacím pohovoru” »


 

Výpadek ICQ serverů – Jabber běží

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Internet
20. prosince 2007 000 15:29

jabber

Dnes ráno došlo opět (!!!) k dalšímu z mnoha výpadků ICQ serverů. Další z alarmujících signálů opustit tento nezabezpečený, omezujícím způsobem licencovaný a zastaralý ICQ protokol.

Pokud, přes všechny zprávy alarmující zprávy o stavu ICQ protokolu, chcete zůstat věrní ICQ a to hlavně z důvodů, že nechcete přijít o kontakty, které tvrdošíjně a velmi neprozíravě zůstavají věrni ICQ protokolu, pak to můžete vyřešit dobře a přitom nekonfliktně. Přejděte na Jabber a používejte ICQ transport (který má nutno říct občas výpadky) nebo přejděte na Jabber a používejte některý z multiprotokolových klientů. Typicky například počeštěnou a zdarma distribouvanou Mirandu. V případě, že ICQ server vypadne, jak se již stává pravidlem, budete připojeni na Jabber a contact list Vám nezmizí zcela, ale může to vypadat například tak, jak můžete vidět na přiloženém obrázku.

PS: Víte, že každý G-Mail účet je zároveň Jabber účet?


Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google