Výpadek ICQ serverů – Jabber běží

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Internet
20. prosince 2007 000 15:29

jabber

Dnes ráno došlo opět (!!!) k dalšímu z mnoha výpadků ICQ serverů. Další z alarmujících signálů opustit tento nezabezpečený, omezujícím způsobem licencovaný a zastaralý ICQ protokol.

Pokud, přes všechny zprávy alarmující zprávy o stavu ICQ protokolu, chcete zůstat věrní ICQ a to hlavně z důvodů, že nechcete přijít o kontakty, které tvrdošíjně a velmi neprozíravě zůstavají věrni ICQ protokolu, pak to můžete vyřešit dobře a přitom nekonfliktně. Přejděte na Jabber a používejte ICQ transport (který má nutno říct občas výpadky) nebo přejděte na Jabber a používejte některý z multiprotokolových klientů. Typicky například počeštěnou a zdarma distribouvanou Mirandu. V případě, že ICQ server vypadne, jak se již stává pravidlem, budete připojeni na Jabber a contact list Vám nezmizí zcela, ale může to vypadat například tak, jak můžete vidět na přiloženém obrázku.

PS: Víte, že každý G-Mail účet je zároveň Jabber účet?


4 komentáře

Brozkeff
Pro 20, 2007 at 20:18

Tož pěkná „evangelisace“ – faktem zůstává, že není možné jen tak ze dne na den všechny „přeučit“ na něco nového, a kvůli hodinovému výpadku se většina lidí nezblázní. Nicméně snahu jako takovou chválím, jen je třeba se smířit s tím, že ne každý přejde… podobně jako málokdo své [povětšinou kradené] MS Office nahradí za nějaký OpenOffice.org (nebo aspoň si do MS Office doinstaluje podporu OpenDocumentu) …


 
Christine
Pro 21, 2007 at 12:20

Proč někoho, kdo ICQ nepoužívá, tak strašně fascinují a těší všechny jeho výpadky?


 
Cody
Pro 21, 2007 at 13:44

Nevím, asi by bylo dobré se zeptat někoho, kdo ICQ nepoužívá.


 
martin
Pro 26, 2007 at 19:08

netěší mne výpadky icq,i když právě kvůli častým výpadkům,ho moc v oblibě nemám,ale jsem jeho uživatel,protože hodně mých přátel ho užívá,,osobně preferuji windows live messenger.je zcela jisté,že v digitalizované přeplněné síti k výpadkům dochází a docházet bude,ale všeho s mírou……..


 

Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google