Kurz základy pohanství a magie

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Magie, PFi, Pohanství
5. prosince 2009 000 16:29

Mezinárodní Pohanská Federace Vás zve první kurz z nabídky PFIcz s názvem

Základy pohanství a magie

Tento kurz provede začátečníky i mírně pokročilé základními praktickými dovednostmi i teoretickými informacemi z oblasti pohanství a magie. Celý kurz bude probíhat formou týdenních seminářů po dobu 2 měsíců v Praze a pro mimopražské jsou připraveny 2 intenzivní víkendové semináře.

Členové PFIcz mohou očekávat zlevněné vstupné.

Všechny informace včetně ceny, místa, programu a přihlášek najdete na stránce http://kurzy.pohanskafederace.cz/.


19 komentářů

Kojot
Pro 7, 2009 at 13:43

„Teoretickými informaci“??? Cody, Cody, češtyn byt tvuj kobylek? 😀

Ale mám vážnější dotaz: Chápu, že je možné dělat kurz magie, ale kurz pohanství? Oč tam půjde? Kdyby šlo o nějaký konkrétní směr, tak bych to chápal, ale pohanství jako takové? Fakt mi není jasný, o čem by to mohlo být a jsem zvědavý.


 
Cody
Pro 7, 2009 at 19:59

Díky za upozornění, opraveno.

Pokud by jsi se podíval na ten web, na který odkazuju, našel by jsi tam celkem detailně popsaný program. Nebo popíráš že pohanství může mít i teoretickou část?


 
SNOP
Pro 8, 2009 at 17:10

Kojot: Proste katechismus, ne?
Kdyz se chces nechat pokrtit, taky musis absolvovat kurs krestanstvi u sveho oblibeneho kneze 🙂


 
Frater Irwiuss
Pro 8, 2009 at 18:15

K tomu letáčku na webu:

1. je tam napsáno, že se začíná 14. ledna 2009, takže sem to asi prošvih, co?

2. formulace „Účastníci celých kurzů mají vstup na poslední víkendový semináře zdarma“ je divná a nespisovná.


 
Cody
Pro 8, 2009 at 21:02

Frater Irwiuss: Vhodná připomínka! Opravím.


 
Darken
Pro 8, 2009 at 23:47

SNOP: Ta podoba kursu ale bude záviset na tom, jestli tě má křtít jehovista, metodista nebo starokatolík.

Co si představit pod kursem pohanství fakt nevím, asi by bylo lepší kdyby se to jmenovalo kursy ADF nebo úvod do eklektické wiccy nebo tak něco.


 
Cody
Pro 9, 2009 at 07:58

Prosté přečtení programu by vám možná objasnilo vaše nejasnosti. Kurz jako takový nebude jen o ADF či eklektickém čarodějnictví. Což z programu vyplývá.


 
Rushwolf
Pro 9, 2009 at 12:34

No co se zrovna toho pohanství týče tak ten program nemluví zrovna jasně…
Pochopil jsem, že se adept dozví co je to pohanství … nebo spíše něčí názor na to co je to pohanství… pak se možná naučí nějaký „univerzální“ rituál jehož struktura a provedení však nemusí být nutně v souladu s náboženstvím dané osoby… stejně tak iniciační rituál… konkrétně ten se podle mě může odlišovat podle dané tradice a víry nejvíce… rituály kola roku… to také není věc poplatná pro veškeré tradice… Jen ten šamanský tranz považuju za přínosný i když ani ten nemusí ve své praxi každý využívat…
je to zkrátka jako bych si uspořádal kurz s názvem „zimní sporty“ a pak učil lidi pouze sjezd na lyžích…


 
Cody
Pro 9, 2009 at 14:41

Tak to jsi to pochopil špatně Rushwolfe. Adept se nedozví co je to pohanství, dozví se jak to různí lidé, různé směry chápu, jak je to možné chápat a uchopovat.
Žádný univerzální rituál nebude, to je tvoje mylná domněnka. Iniciační rituál má některé složky, které by se němli opomíjet a každý si ho může sestavit dle svého. Ale tyhle konkrétní složky je třeba zmínit. A nikdo netvrdí, že se to lišit nemůže, zase jen ty:-)
Tvůj problém je, že svoji představu se nám tu snažíš vnutit a mohu ti říct, že se prostě mýlíš. Nikdo nikomu nebude vnucovat žádnou univerzálně platnou pravdu. Já na to nejsem zvyklý, Eurik taky ne, možná u ás tomu tak je a proto si tohle vyvozuješ.
Nebude řečeno, že kolo roku je jedinný platný systém a ani, že Wicca je jedinná tradice.

K Tvé poslední větě – opět se mýlíš. My se nebudeme věnovat sjezdu na lyžích. My budem ukazovat různé možnosti a přístupy. Fakt nechápu kde si ty svoje představy vzal, ode mne a ani od Eurika rozhodně ne.


 
Sarkyr (Elijah)
Pro 10, 2009 at 09:41

Já bych prostě řekl, že to vyúplývá z té naprosté nejednoznačnosti toho, co se píše na těch odkazovaných stránkách. V podstatě si tam každý může vložit co chce. Vy nic netvrdíte, na druhou stranu to popíráte až tady v komentářích, Cody:) Takže asi tak. Možná trochu víc transparentnosti by to chtělo.


 
Cody
Pro 10, 2009 at 11:43

Nepřijde mi to netransparentní, kdokoliv se na cokoliv zeptal, tomu bylo odpovězeno. A to, že na webu není 100% všeho co se bude probírat je pochopitelné. To je běžné. Program je jen osnova, ne kompletní a nenapadnutelný minutový rozpis.

Je ale zajímavé, že problémy tohle činí jen lidem, u kterých je jasné, že na ten kurz nepůjdou, přihlášení podobnýproblém nemají. Což myslím, že taky něco ukazuje.


 
Sarkyr (Elijah)
Pro 10, 2009 at 12:03

No, já se toho určitě nezúčastním, když je to v Praze XD Až budete něco pořádat na Moravě, máte dalšího příznivce, že ano. Ono to možná ani tak nedělá problémy. myslím, že když lidi něco komentujou, tak je to zajímá, i když se jim to třeba nelíbí.


 
Cody
Pro 10, 2009 at 15:55

Tak v březnu bude přednáška v Brně, tak třeba dorazíš alespoň tam:-)


 
Darken
Pro 11, 2009 at 16:51

BTW, Cody, opravdu tam chceš prezentovat démonologii jako magickou technikou vhodnou pro pohany? 🙂


 
Cody
Pro 11, 2009 at 22:42

Spíše jako techniku užívanou některými pohany, co to vlastně je a k čemu je to dobré.


 
Zuzana Antares, stanoviště II.
Pro 12, 2009 at 01:32

Poznámka na okraj: Procházím náboženskými systémy starověku a všimla jsem si, že tehdy byli pohany nazýváni všichni vyznavači jiného než řeckého náboženství, tedy například i Židé, Egypťané, Peršané – a křesťani. POhanství, zdá se, je relativní.


 
Cody
Pro 12, 2009 at 03:10

Pojem pohanství, je tak zoufale neurčitej a z určitosti se nemá šanci v nejbližší době dostat, že je to hodně individuální. Troufám si říct, že bych nedokázal najít 10 pohanů, kteří by se shodli na jedné definici pohanství bez připomínek.


 
Inana
Úno 3, 2010 at 16:33

Zdravím,

je ešte možné „prejaviť záujem“ o weekendovy kurz,alebo už je to passe?

Díky

Inana


 
Cody
Úno 3, 2010 at 19:31

Kurz byl pro nezájem zrušen.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google