Recenze: Eklektické čarodějnictví – Intro

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Eklektické čarodějnictví, Pohanství, Recenze
23. dubna 2012 000 10:59

Jak jsem před víkendem slíbil, rád bych se věnoval nějakému věcnému shrnutí videí, které publikuje na sociální síti YouTube slečna z Plzně, nyní vystupující pod přezdívkou Coreyemmah. Respektuji její přání, abych ji nejmenoval pod vlastním jménem, ačkoliv ji většina z mých známých právě pod tímto jménem zná. Podívejme se tedy na na první vstupní díl jejího seriálu o eklektickém čarodějnictví. Pokračujte ve čtení článku “Recenze: Eklektické čarodějnictví – Intro” »


 

Seriál Magie chaosu – magie současnosti: Austin Osman Spare

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Chaos magie
22. dubna 2012 000 19:11

Před více než dvěma lety – v roce 2009, mi vyšla relativně obsáhlá stať o chaos magii ve sborníku Dávného obyčeje. Tento sborník je k dispozici za velmi slušnou cenu 190 Kč a doporučuji si ho zájemcům koupit. Nicméně nyní už uběhla nějaká doba a já jsme se rozhodl některé části, které stojí opravdu za to, postupně uveřejňovat v malém seriálu. A dnes přicházím s třetí ukázkou, kde zmiňuji pár fakt o Austinu Osmanu Spareovi:

Pokračujte ve čtení článku “Seriál Magie chaosu – magie současnosti: Austin Osman Spare” »


 

Seriál recenzí na Videoseriál Eklektické čarodějnictví

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
20. dubna 2012 000 12:17

Když jsem na začátku dubna informoval o video seriálu o čarodějnictví na Facebook stránce Stezky pohanství, netušil jsem, e se mi na základě toho ozve soukromně několik lidí . Když jsme o této novince informoval, rychle jsme shlédnul pár prvních dílů a nepřišlo mi to špatné. Lidé kteří se mnou komunikovali, se mě ptali na můj názor a ukázalo se, že si myslí, že to tak dobré není. Dobrá, řekl jsem si. Podívám se na každý díl detailně a něco k tomu řeknu. Když jsme se ale do toho ponořil více, rozhodl jsme se, že když si dám tu práci, byla by škoda ji nechat v šuplíku.

Proto se od příštího týdne můžete těšit na seriál recenzí, kdy se na každé video podívám z mnoha úhlů (prezentační schopnosti, kvalit azapracování, obsahová přesnost, komunikace s diváky na sociálních sítích aj.) a následně ho z těchto úhlů zhodnotím. Za těmito krátkými videi stojí osoba z přezdívkou Coreyemma, kterou možná znáte z mého předchozího článku o plzeňském covenu Simsalabims.


 

Self Support System podruhé

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Úvahy
4. dubna 2012 000 07:37

Před 6 lety jsem poprvé psal o Self Support Systemu a probůh, i já jsme se později přistihl, že jsme ho občas praktikoval. Ale člověk tak nějak jde životem, dospívá a přestává blbnout a blbne zato úplně jiným způsobem. No a stále považuji Self Support System  za neuvěřitelné pokrytectví. A dokonce jsem myslel, že už vymizel. Naopak. Kamarádi si totiž neříkají nepříjemné věci, s kamarády musíte souhlasit a říkat jací jsou skvělí, báječní a jak je máte rádi. Poplácat po zádech a pak druhý den s jinými, stejně dobrými kamarády říkat, jak je to hrozné. Tohle je vážně divnej svět a to už mi přijde upřímnější ten svět businessu, kde alespoň všichni víme, že nám jde o ten zisk. Krom jiného.

Tolik zloby, sobeckosti, zášti a lidské hlouposti jsem v jiných směrech jako je ten ten „jakože“ duchovní nenašel.


Štítky:
 

Recenze: Hunger Games

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Film, Recenze
3. dubna 2012 000 21:11

Přestali jsme chodit do kina. Přesněji SKORO jsme přestali chodit do kina. Stále jsme nezanevřeli na posvátnou trojici Bio OKO, Kino Aero a Světozor. Nicméně multikina nás naštvala. Vstupné je drahé, služby neodpovídající, zaměstnanci zjevně nepochopili z jakých peněz se generují jejich výplaty a většinou tam chodí podivný plebs, který zážitek z kina jen pokazí.

V zásadě jsme se rozhodli chodit jen na filmy plné zdařilých efektů, s dobrým soundtrackem a se zpracováním které vám těch 160 korun za lístek vynahradí. Typickými příklady budiž Avatar, Black Swan, Hanební parchanti nebo Sweeny Todd. V pátek jsme chtěli zkusit utratit nesmyslné poukázky Flexipas, které získávám od zaměstnavatele a zkusili Hunger Games, když už na nich byl i kolega Tomáš, jak jsem zjistil z Foursquare.

Pokračujte ve čtení článku “Recenze: Hunger Games” »


Copyright © 2024 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google