Recenze: Eklektické čarodějnictví – Intro

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Eklektické čarodějnictví, Pohanství, Recenze
23. dubna 2012 000 10:59

Jak jsem před víkendem slíbil, rád bych se věnoval nějakému věcnému shrnutí videí, které publikuje na sociální síti YouTube slečna z Plzně, nyní vystupující pod přezdívkou Coreyemmah. Respektuji její přání, abych ji nejmenoval pod vlastním jménem, ačkoliv ji většina z mých známých právě pod tímto jménem zná. Podívejme se tedy na na první vstupní díl jejího seriálu o eklektickém čarodějnictví.

Struktura videa

Celkem příjemná je struktura videa, přijde mi, že C. ví, co chce sdělit a příliš tematicky neuhýbá a hovoří v celkem jasné obsahové linii. Nevím, jak to může působit na nováčky, ale na mne to působilo příjemně.

Kvalita zpracování

Netuším, jestli se to v dalších dílech zlepší, ale nahrávka byla plná šumu, a patrně nevhodný mikrofon zdůrazňoval sykavky v celém projevu.

Prezentace

C. se celou dobu dívala do kamery, místy se i usmála, to opět hodnotím kladně. Ovšem mám i připomínku. Rozhodně bych se pro příště vyhnul jakémukoliv drbání se na nose a jiným gestům, která do podobného videa nepatří. Stejně tak gesto vypnutí video nahrávky by mělo být z finálního videa odstraněno.

Našel jsem tam i větu, které se přiznám vůbec nerozumím, nedává mi žádný logický smysl a dokonce bych řekl, že se popírá:

…může z toho samozřejmě vzniknout skvělej systém, který bude fungovat tomu člověku, kterej si ho sestavil, ale protože ten systém vzniknout nemůže, tak jsem se rozhodla a mým cílem je, dodat pár informací, ukázat kudy jdu já …

Obsah videa

Jak už jsme zmiňoval v části o struktuře, obsahově se mi toto video líbilo. Jediné dvě obsahové výtky bych měl, že ač mluvila zajímavě o eklektickém čarodějnictví, vůbec v celém videu nevysvětlila, co čarodějnictví je, ačkoliv eklekticismus zjednodušeným způsobem vysvětlila. Stejně tak tam jako výkřiky ze tmy působily zmínky o bozích, které nebyl nijak vysvětleny. “Bohové – co tam dělají, to je čarodějnictví, je tedy čarodějnictví něco s bohy?” Takové otázky si jistě začátečník musí klást a odpovědi nenachází.

Přiznám se, že pousmání ve mně vyvolává představa desetileté C. praktikující čarodějnictví v roce 1998, což je ale asi můj osobní problém. Nějak lidé, kteří se ve veřejné prezentaci holedbají 14 lety praxe, v takto nízkém věku bez valných životních zkušeností na mne prostě nepůsobí dobře.

Stejně tak bych asi jako výhodu toho videa nezmiňoval, že je tu pro líné lidi, to nepřidá pocitu, že se dívám na něco výjimečného. Naopak divákovi sděluji, že je lenoch.

Shrnutí

Nápad se mi líbí, po doladění obsahových, technických a prezentačních nedodělků to může být skvělý projekt, který mnoha lidem pomůže.


2 komentáře

Tasselhof
Čvc 31, 2012 at 11:19

Recenze recenze 🙂

S tvým názorem souhlasím. Technika prezentace je celkem slabá. Sice se nedá očekávat profi kamera, ale dost by pomohlo lepší nasvívení a případně nějakej mikrofon.

Jinak ještě dodávám jeden postřeh za sebe: Pokud vím, tak je tohle jedinej video projekt v češtině. Akorát nevím, jakým úhlem pohledu se na to kouknout.

No, zkusím to třeba ještě trošku víc rozvést na svém blogu.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google