Veselého magie se prodává na Aukru jako Stará kniha magie a rituálů, nalezena na půdě za 1 825 Kč!

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Knihy, Magie
13. prosince 2009 000 15:04

Před nějakou dobu mě na Facebooku zaujal odkaz Jaroslava Sedláka na tuto aukci na Aukru, povšimněte si efektního pokapání voskem. Ano přátelé, jedná se o knihu Josefa Veselého Magie, které vydalo nakladatelství Vodnář (letos došlo  k již 3. reprintu, takže je běžně na pultech obchodů), která se běžně prodává za 500 Kč a například u Kosmase ji můžete mít za 450 Kč.

Kojot, kterého to, jako mnoho z nás, velice pobavilo a možná i pobouřilo, pak rozpoutal tuto debatu: http://aukro.cz/phorum/read.php?f=315&i=208788&t=208788, kde na tuto věc upozornil a do které se zapojil i sám prodejce, poté co byl upozorněn, že úmyslně uvádí nakupující v omyl, reagoval takto:

  1. pan kojot jaroslav se ale zapomel zminit ze vsem kteri na aukci prihazuji odesila maily s odkazem na stranky vodnare, coz je zakazany a zamerne kazi aukci aby se nevydrazila, s tim ze prihazujici chteji stahnout prihoz. myslim ze stoura nosem az prilis hluboko.
  2. pokud v aukci neprihazujes nevim co se do ni vubec seres, tady se prihazuje a ty tu delas zbytecné ofuky, se divim ze te ta kniha tak vzrusuje. (kdybych ji prodal za korunu taky bysto sem napsal jaky ze to chudak prodal knihu za korunu kdyz ma hodnotu 450 kč?? jejíž to je ale hrozny)
  3. delas tady jen bububu, a porusujes pravidla nejvic co muzes, navic ses tady ukazal na foru,hlavne si zapomel vsem rict jaky ze to jsi velky satanista, a taky si zapomel rict ze kdyz si mi psal tak tva veta znela, ze mi tu aukci stejne prekazis. me to zas tak nevadi ze mi ji prekazis, ale ja uz davno odeslal potrebne informace aukro tymu a ti uz si s tebou poradi. aby tys odesilal lidem odkazy at si tu knihu koupi jinde a propagovals tim jine prodejny. asi sis jeste radne neprecetl pravidla. mel bys to udelat.
  4. zadat rok v aukci neni povinná polozka.

… atd. atd. Koneckonců si to můžete přečíst sami. To, že uživatel Balamb věděl, o jakou knihu z jakého roku se jedná dokazuje i jeho zmínka o nakladatelství Vodnář, takže moc dobře ví jaké nakladatelství to kdy vydalo a tím prokazuje, že úmyslně uváděl kupující v pocit, že se nejedná o knihu běžně dostupnou na trhu.

Pravdou je, že nejspíše Kojot porušil pravidla v tom, že obesílal přihazující a že uživatel Balamb v popisu nezmínil nic co by bylo protiprávní či proti pravidlům Aukra.

To, že jeho chování je takový lidský hyenismus, podlost a takové ubohé české vyčuránkovství je věc jiná a z tohoto hlediska vyššího principu mravního jsem toho názoru, že Kojot i kdyby porušil 1000 pravidel udělal to jediné a správné co mohl a měl.

V případě, že by všechny mnou zmiňované stránky někdy zmizely, dávám je k dispozici zde:


26 komentářů

Zuzana Antares, stanoviště II.
Pro 13, 2009 at 15:41

Mně taky někdo před nedávnem říkal, že prodal kterousi moji knihu za trojnásobek ceny, ačkoliv se dá normálně koupit v obchodě. A ani ji nemusel, jestli si vzpomínám, kapat voskem. 🙂


 
Wickhem
Pro 13, 2009 at 15:42

tak to je teda sila a drzost….


 
Rushwolf
Pro 13, 2009 at 16:10

Dost mě překvapuje že mu na to někdo skočil… už jen podle papíru na kterém je kniha vytištěná musí být každému jasné, že kniha není rozhodně starší deseti let…
No ale nadruhou stranu… duchovno je hold dneska výnosný obchod a vůbec mě to nepřekvapuje… vždyť mezi tím co provozuje tenhle chytrák a tím co provozují např. někteří údajní „mistři“ reiki a jiní jim podobní není zase takový rozdíl. A když je někdo tak jednoduchej, že na to skočí, tak ho popravdě ani nelituju…


 
Kojot
Pro 13, 2009 at 16:33

Ano, Zuzko, skutečně jsem prodal Živlovou magii na Aukru za mnohonásobek její běžné ceny, ale neuvedl jsem v aukci žádné zavádějící informace a vyvolávací cena byla někde kolem padesáti korun. To, že se o ni strhla bitva a cena šla někam ke třem stovkám, byla čistě záležitost kupujících.


 
Frater Irwiuss
Pro 13, 2009 at 19:13

Pro ty co ví – pro ty co chtějí poznat – možnost aktivně ovlivnit svůj i cizí osudy!!!

http://www.aukro.cz/item847599224_formular_vysoke_magie.html


 
Arcanis
Pro 13, 2009 at 20:43

Frater Irwiuss: 6 666 kč je hyenismu . Praví a nefalšovaní lidé co Ví, prodávají jedině za 666 Kč!


 
Zuzana Antares, stanoviště II.
Pro 13, 2009 at 22:10

Aha, s tebou jsem o tom mluvila. Ale vidíš – zájemci se našli a na pokapaného Veselého se taky najdou. Borec má kliku, že narazil na teliska. 🙂
Ten s Formulářem vysoké magie se zjevně přepočítal víc než o 6. Nabízet brak ze 30. let za šest a půl tisíce mi přijde btw větší drzost než umělecky upravená Magie I. za patnáct set.


 
Frater Irwiuss
Pro 13, 2009 at 23:33

Nevím jestli sním nebo bdím, ale zdá se, že tu knihu Aukro dalo jako doporučenou. 😉

A muj názor- skutečně nevím, kdo je větší vůl, jestli pan prodejce nebo páni kupující. Ale skoro mám pocit, že kupující.


 
Sarkyr (Elijah)
Pro 14, 2009 at 12:17

Taky se mi nelíbí, že majitel obchodu u nás ve městě koupí starý gumový rohlíky za 30 halířů a prodává je jako čerstvé za 2 Kč XD

Jako byste neznali neviditelnou ruku trhu. Když je někdo dost blbej na to, aby koupil, proč ne?


 
Frater Irwiuss
Pro 14, 2009 at 14:53

Elijah: asi tak. Když to někdo koupí, proč ne? Neřekl bych, že tu jde o šalbu zákazníka. Spíš než nad pokusem o „nekalý obchod“ bych se zamyslel nad téměř absurdní debilitou kupujících…

Když koupim u čongů šitově vypadající prstýnek za pět korun a hodim ho na aukro jako luxusní stříbrný prsten z 16. století za 5 000;-, tak je prostě čistě na debilitě kupujícího, jestli to koupí nebo ne. Kdo má skutečný zájem o staré umění, bez problémů podvod pozná. Kdo o něj zájem nemá a je padlý na hlavu, kupuje. Na čí straně je chyba? Samozřejmě, že na straně kupujícího…


 
Carol
Pro 14, 2009 at 19:11

LOL LOL LOL… co jiného na to říci? Kdybych na Aukru měla více než jeden účet, s tím že by mi nevadilo o jeden přijít, pro tu prdel bych to přehodila…
Musím říci, že mě nepřekvapuje ani laxnost Aukra – oni z téhle knihy budou mít docela hezké peníze a lepší je rozhněvat jednoho kupujícího, než prodejce který aukru přispívá pravidelně ))
BTW? Kojote, náááhodou, nezjišťoval jsi identitu toho prodejce? ))


 
Kojot
Pro 17, 2009 at 22:57

A jak to dopadlo?

Odkazované vlákno diskuse bylo Aukrem smazáno, ale vzniklo jiné:
http://www.aukro.cz/phorum/read.php?f=315&i=209357&t=209357

Aukce skončila. Kniha se vyšplhala na 4050Kč.

Výherce byl několika lidmi, co to sledovali, a posléze i mnou v upřímné snaze ochránit jej před podvodníkem informován o tom, jak se věci mají. Jedné paní odpověděl a to takto:
———————————————–
# Děkuji za zprávu, jste asi 10 tá (ý), která mi píše a nevím, co s tím sledujete.
# Aukce je každého věc a je na něm, aby koupil, nebo ne. Nevím, jaké máte
# představy o aukru, ale když jednou přihodím, tak dodatečně nebudu od toho
# utíkat. O knize si nedělám iluze, magií se zabývám více než 30 let a sbírám v e
# š k e r é knihy týkající se daného problému, tedy i braky. Pokud se v problému
# trochu vyznáte, tak již názvy kapitol uvedené u aukce jsou úsměvné a doovedu si
# představit obsah vydražené knihy. Nicméně, děkuji za radu, i když pozdní, ale
# pokud byste mne varovala před aukcí, stejně bych knihu koupil a to za jakoukoliv
# částku.
# Kdyby tel Lojzík, který udělalpříhoz 4 000 – krásné gesto, si přečetl moje
# nacionále, pochopil by, že já aukce neprohrávám zdravím jonakf
————————————————-

S Lucienne jsme se shodli na tom, že si svou výhru zaslouží 😉

Prodejce se prsí na fóru (výše zmíněný odkaz) jak je velkej king a frajer a všem nám blahosklonně přeje všechno nejlepší.

Byl jsem v kontaktu s ostatními, co přihazovali na aukci. Všichni svorně uvedli, že si na tohoto prodejce dají pozor a byli rádi, že se svou naivitou nenarazili.

Zazvonil zvonec, pohádk je konec.

PS: Že bych také zprznil svíčkami nějakou knihu? Je to zjevně výnosná brigádička 😉


 
felis62
Pro 17, 2009 at 23:33

Taky mně to napadlo. Kupuji svíčky a jdu se mrknout do knihkupectví na nějaké knihy.
Může to být okousané od myší a s bobky?


 
Kojot
Pro 18, 2009 at 10:21

Myši kvalitu rozhodně zvýší. Ale nesmí se to přehnat. Doporučuji koupit ve zverimexu tak jednu, dvě a chvíli s nimi knihu nechat v jedné kleci či akváriu. Bacha na pískomily – ti destruují velmi rychle! 😉


 
Frater Irwiuss
Pro 18, 2009 at 15:08

To snad neni pravda…


 
Kojot
Pro 18, 2009 at 20:13

Ještě jeden zajímavý odkaz – pokud to ovšem aukro nesmaže:
http://aukro.cz/phorum/read.php?f=315&i=211035&t=211035


 
Kojot
Pro 19, 2009 at 12:03

Předchozí odkaz už nefunguje. Platí tento:
http://www.aukro.cz/phorum/read.php?f=320&i=736586&t=736586


 
Kojot
Pro 19, 2009 at 15:58

Napsal jsem o celé kauze shrnující článek, kde je snad úplně všechno…
http://kojot.name/827063-o-jednom-podvodu-na-aukru.php


 
SNOP
Pro 30, 2009 at 13:41

Mi to přijde milé.


 
Xi Xao
Pro 30, 2009 at 14:21

Tohle když jsem na aukru viděl, válel jsem se smíchy po zemi. Zvlášť když si vzpomenu na tu část, kde JV lamentuje, že v ČR nejsou lidi schopní zaplatit za mag.lit. ani blbých 600,- a ejhle tady se jeho kniha prodala za 4tis 🙂 Jinak mě to jako podvod nepřijde. Je to zřejmě dáno tím, že se taky dost zajímám o obchodování na komoditních trzích. V téhle oblasti vám někdo poskytne důležité informace zadarmo, někdo si za ně nechá královsky zaplatit (jedná se o tytéž informace!), když je nemáte ztratíte mnohonásobně víc než by jste zaplatili. Říká se tomu „zaplatit školné“. Toto bych řekl je to samé. Člověk prostě ze začátku udělá blbiny nad kterými se později pousměje a které by později nedělal. „Přijde“ o peníze, ale za ty získá zkušenosti, v oboru pak někdy zůstává jen protože, kdyby se na to vykašlal ty peníze by prolil nadarmo zatímco takto ho aspoň k něčemu přivedly. Takže protože mi to jako podvod nepřipadá neúspěšným přihazujícím jsem tu knihu nabízel taky a se slevou (pokapání voskem, vytrhání pár stran a opálení v ceně).


 
Xi Xao
Pro 30, 2009 at 14:27

Jinak Dogma a rituál.. + Dějiny magie se tam prodali za 2,3tis před rokem šli koupit do 1tis. Výtisk Dogma.. z roku 1919 půstal bez nového majitele 🙂


 
darkness.embraced
Pro 31, 2009 at 20:35

Víte, se zkušeností s provozováním esoterického obchodu vám na to mohu zase z druhé strany říct, že to, že si někdo v tržním kapitalismu stěžuje, jak někdo jiný NABÍZÍ něco za cenu, za kterou já bych to NEBRAL je omyl a je to irelevantní. Tak to prostě neberte. Obchodní zákoník zná podvod, ale z hlediska práva myslím podobné případy jsou zcela bezvýznamné – ad magie – Kojot si dle mého názoru taky neuvědomuje, že tím, že bychom odsoudili s důsledky to, že někdo věří ve staré grimoáry nalezené na půdě, a nabízí je, tak popřeme magii jako takovou. Taková Kniha Thovtova byla legendárním grimoarem již tisíc let před naším letopočtem. A po ní přišly další. A další. A každý chaosmagik by vám řekl, že je docela dobře možné, že ten kupec té knihy skutečně projde mimořádným zřením a někam se dostane s využitím té knihy. Pohybujeme se prostě v odlišných realitách a zákony by měly chránit jen to úplně nejzákladnější.


 
Yuri
Led 8, 2010 at 12:01

Dost mě to zaráží, že kupující je ještě spokojenej. Myslím, že kniha je dost známá na to aby člověk s jeho zkušenostma věděl o co jde. A platit 3 a půl tisíce za úpravu voskem a svíčkou je trochu moc :). Pán říká, že sbírá braky, ale tahle kniha není brak. Pokud mluví o vzhledu má to pořád levnější udělat si to doma sám. Asi nemá vztah k pěnězům, zkusím mu prodat svou Magii 🙂


 
Corvin
Led 20, 2010 at 23:53

Já sám na aukru dost nakupuji a také jsem narazil na tuhle aukci. Neválel jsem se smíchy spíš mi to přišlo smutné. Obzvlášť, když jsem napsal chudákovi s nejvyšší nabídkou, jak se to s tou starou knihou magie…blabla má a on mi odepsal, že děkuje za upozornění a že ruší příhoz. Chtěl manželce, která se o magii zajímá, koupit nějaký zvláštní dárek pod stromek. Přišlo mi to jako pořádný hnus. Ještě, že mají všichni mí blízcí zákaz kupovat mi knihy :))


 
Pierre
Bře 23, 2010 at 20:12

Na aukru někdo nyní prodává Dogma a Ritulál vysoké magie od Eliphae Léviho z roku 1919, sice horší stav, přesto unikát,takže tohle určitě za to stojí, a né kniha pana Veselého, i kdyý vynikající, za 4tisíce :-)) Hrůza


 
Melissagrilk
Čvn 7, 2019 at 23:23

Good afternoon!
I am horny an want a friend to play with go fast, an have orgasms over and over and have fun.
😍 For more info and additional links please click: http://s4f.net/dating/reyna


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google