Seznamte se, Gymnázium Jana Keplera, velký bratr, co strká nos do soukromých věcí

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
15. května 2011 000 09:00

Tento rok byl u nás znamení přijímacích zkoušek, syn přítelkyně se chce přestěhovat k nám do Prahy, což souvisí se změnou školy. Původně jsme chtěli zvolit tzv. „výběrové“ gymnázium Buďánka, ale to se ukázalo jako totální selhání Buďánky. Takže na základě doporučení zůstali dva kandidáti – Gymnázium Arabská (bod nahoru za specializaci na programování) a prý nejlepší Gymnázium Jana Keplera.

Ve finále byly úspěšně zdolány přijímačky na obě školy a obdrželi jsme jakési úvodní dokumenty. Pročítali jsme dotazník z Jana Keplera a nestačili jsme žasnout:

  • žije vaše dítě v úplné rodině?
  • s kým řeší osobní problémy?
  • kouří?
  • jaký je ve vztazích?
  • má hodně kamarádů?

Ačkoliv chápu smysl dotazníků, myslím, že před přijetím na Gymnázium jsou otázky vztahů, to zda kouří a nebo jaké má kamarády naprosto nadbytečné a budí rozhodně nedůvěru k této instituci. Milý Jane Keplere – jdeme na Arabskou!

Fuck You Gymnázium Jana Keplera

Img088


 

Proč nelze doporučit údajně výběrové gymnázium Buďánka?

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
21. ledna 2011 000 13:00

Před časem jsme hledali pro mladého muže vhodné Gymnázium v Praze. Tento mladík měl specifické požadavky, protože v současné škole v některých oblastech výrazně vyniká a odborníci zmiňovali, že je to kvůli jeho IQ, které mu bylo naměřeno na podzim na 150 (ano vím, že všechna současná měření jsou zavádějící).

Našli jsme právě zmiňované Gymnázium, kde jsme byli na dni otevřených dveří. Na první pohled se vše jevilo v pořádku, vyjma toho, že jim nefungovala jedna část webu a tvrdili, že ano. Tento malý detail se zdálo, že byl opravdu jen vrcholek pyramidy chaotického a neprofesionálně vedeného Gymnázia Buďánka.

  • Gymnázium je placené a ke dnešnímu dni tuto informaci na webu vůbec nenajdete
  • Nejdříve se dozvíte, že pro přijetí není krom testů IQ nic jiného, krom čistě administrativního pohovoru s psycholožkou. Nicméně po čase zjistíte, že je to jinak – pohovor s psycholožkou je zásadní, telefon na ni nedostanete, takže schůzku si nemůžete domluvit přímo, ale pouze přes sekretářku, která ale …..
  • Sekretářka je nezodpovědná, neplní termíny a sliby dané rodičům. Konkrétně – domluví se s vámi na tom, že vám zavolá, ale toto nerealizuje.

Shrnuto a podtrženo – Gymnázium Buďánka na nás působilo jako chaotické, neprofesionální a diletantské gymnázium, které by rozhodně nebylo vhodným místem pro vzdělání mých dětí.


Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google