Seznamte se, Gymnázium Jana Keplera, velký bratr, co strká nos do soukromých věcí

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
15. května 2011 000 09:00

Tento rok byl u nás znamení přijímacích zkoušek, syn přítelkyně se chce přestěhovat k nám do Prahy, což souvisí se změnou školy. Původně jsme chtěli zvolit tzv. „výběrové“ gymnázium Buďánka, ale to se ukázalo jako totální selhání Buďánky. Takže na základě doporučení zůstali dva kandidáti – Gymnázium Arabská (bod nahoru za specializaci na programování) a prý nejlepší Gymnázium Jana Keplera.

Ve finále byly úspěšně zdolány přijímačky na obě školy a obdrželi jsme jakési úvodní dokumenty. Pročítali jsme dotazník z Jana Keplera a nestačili jsme žasnout:

  • žije vaše dítě v úplné rodině?
  • s kým řeší osobní problémy?
  • kouří?
  • jaký je ve vztazích?
  • má hodně kamarádů?

Ačkoliv chápu smysl dotazníků, myslím, že před přijetím na Gymnázium jsou otázky vztahů, to zda kouří a nebo jaké má kamarády naprosto nadbytečné a budí rozhodně nedůvěru k této instituci. Milý Jane Keplere – jdeme na Arabskou!

Fuck You Gymnázium Jana Keplera

Img088


7 komentářů

Karolína
Dub 21, 2012 at 15:52

Chtěla bych pouze podotknout, že při standardním přijímacím řízení se tento dotazník vyplňuje až po přijetí a slouží jako pomůcka při případné spolupráci s výchovných poradcem (protože učitelé na našem gymnáziu si všímají změn nálad svých studentů a jsou ochotni jim pomoci řešit jejich problémy).


 
Pavel Ungr
Dub 21, 2012 at 16:07

Karolíno, jakkoliv to chápu na podobné otázky nemáte právo. Je to čistě soukromá záležitost studentů.


 
Karolína V.
Dub 26, 2012 at 21:36

Ano, také by to nemusel vyplnit a nic by se nestalo. GJK jsem úspěšně absolvovala před třemi roky a pokud si dobře vybavuju, tak dotazník byl dost podobný. Sloužil hlavně k rozřazení do tříd (společně s dalšími věcmi) apod. Nevím, jak se jim to povedlo, ale obě paralelky byly neuvěřitelně rozdílné, ale v rámci každé jsme si výborně sedli celkem všichni. Je to kvalitní gymázium, které ví, co dělá a nabídne studentům více než dobré zázemí.


 
Pavel Ungr
Dub 27, 2012 at 19:25

No, ale ono se stalo. Díky tomuto chování gymnázium nezískalo studenta a navíc i nepříjemný zatuchlý pocit ve mě. A na detailech záleží.


 
Erik
Kvě 4, 2012 at 16:00

Děkuji za skvělou zprávu a správné rozhodnutí. Je nabíledni, že pro osoby z Vašeho okruhu by bylo studium na Pohořelci utrpením stejně jako pro jejich případné spolužáky a profesory.A propos: můžete nějak doložit své tvrzení, že gymnasium „na podobné otázky nemá právo“ ? Nebo jen tak plácáte, jak je mezi pivaři zvykem?


 
Pavel Ungr
Kvě 8, 2012 at 15:57

Až doložíte že jsem pivař, rád vám odpovím:-)


 
Matyas Sachta
Dub 23, 2013 at 23:00

Co máš proti Mensa Gymnáziu??!!


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google