Král je mrtev, ať žije král

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, PFi, Pohanství
25. března 2011 000 21:46

Tímto proslaveným citátem bych rád uvedl jedno osobní prohlášení. Po více než 2 letech jsem odešel z pozice národního koordinátora PFIcz. Tuto skutečnost jsme v rámci PFI oznámil 17. a informovat veřejnost jsem pak musel začít dalšího dne 18. března. Můj odchod byl v zásadě s okamžitou platností, takže v tuto chvíli kdy čtete tyto řádky už reálně nejsem národním koordinátorem.

Proč?

Pochopitelně se mnozí zeptají, proč? Proč tak najednou? No, popravdě všechny důvody bych nerad zveřejňoval (ani nemůžu), ale myslím, že některé si to zaslouží. Ono to v zásadě nebylo tak narychlo, protože jsme si s touto myšlenkou pohrával už pár měsíců. Koneckonců v PFI jsme nastavil množství funkčních procesů, vytvořil koncepci jejího fungování a začal budovat tým tak, aby se obešel i beze mne. A je vidět – funguje to. Pevně věřím, že bude fungovat i beze mne. I když to nějakou dobu bude trvat, než předám všechno co jsem dělal na ostatní.

PFIcz vnímám jako nějaké své dítě, kterému jsme pomáhal postavit se na vlastní nohy a které nyní musí ukázat, zda jsem to dělal opravdu dobře. Ačkoliv pro mne znamená mnoho, je třeba říct, že mne tato funkce zatěžovala nejen po stránce finanční i časové, ale byl to i velmi stresující faktor, který mne často uváděl do vnitřní nepohody. Neustálé řešení problémů vně i uvnitř bylo dlouhodobě velmi náročné.

I proto jsme se rozhodl jeden z velkých balvanů z mých beder shodit, pocítit trochu více volnosti a svobody a dělat zase jiné věci a dělat je trochu jinak.

Co bude dál, když král je mrtev?

Mým nástupce je Eurik, člověk, kterého si velmi vážím a asi jediný možná nástupce (pokud jsem mohl vybírat z mužů). Jsem rád, že jsme se s Terezou shodli a Morgana ho bez problémů odsouhlasila. Předpokládám, že PFI tu nadále bude pro pohany a nikoliv za pohany, že nadále bude pokračovat s přednáškami, bardskými víkendy a večery, organizací koncertů, pubmootů, vydávání věstníku, organizaci nově Wyrd Campu a spoustě další nových i starých aktivit. Držím jí v tom všechny své palce a chapadla, která mám k dispozici.

Já sám nadále zůstávám členem PFI a věci co mám rozdělané dokončím a občas, když budu mít chuť nebo když bude potřebovat PFI pomoc se výjimečně zapojím.

Ať žije … král?

Protože krátce poté co jsem oznamoval Morganě, jakožto šéfce, mezinárodní koordinátorce PFI, svoji rezignaci, mi nabídla zajímavou pozici, kterou by šlo těžko odmítat. Ani jsme nechtěl. Tedy z PFI a ani jejich zásadních rolí neodcházím, naopak. Jsem nyní součástí mezinárodního PFI týmu jako projektový manažer pro IT. Jedním z prvních úkolu bude příprava úkolů na 40. letém výročí Pohanské Federace v Londýně.

Je to tak trochu výzva, ale myslím, že se svého dalšího úkolu dobře zhostím.

Konec hlášení a věřím, že se spoustě lidí přeci jenom ulevíVeselý obličej


1 komentář

Fau
Kvě 4, 2011 at 19:19

Zdravím,
to mne docela mrzí, že jsem poslední večer – teno kultu těla …, prošvihla. Jenomže se stěhuju a budu mít tím pádem do Hyperborey blíže. Tímto zdravím Lindu a všechny organizátory a doufám v dohlednu na viděnou.
Fau (Vendula)


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google