Jak PFI pořádala koncert Damh the Barda

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Hudba, PFi, Pohanství
1. října 2009 000 16:10

Na začátku tohoto roku jsem se zamýšlel, co dál bysme mohli udělat pro pohany v ČR. Něco bezva. Něco velkýho. Něco úžasnýho. No a zrovna jsem poslouchal Merlin am I. a říkám si, sákryš to by byla pecka, co takhle pozvat Damh the Barda? Je to zpěvák, kterýho pohani v ČR mají opravdu rádi a Eurik říkal, že je úžasnej. No, tak hurá, nápad byl na světě.Ale přátelé, takový koncert zahraničního zpěváka není prdel. V té době PFI ani neměla tolik členů co nyní (pomalu se blížíme 30) a bylo mi jasný, že by to bylo z větší míry na mě. No a tak, když jsme řešil s Barakou její článek do Věstníku PFI, jsem se ji zeptal, jetsli by do toho nešla s náma. A protože pro ní, stejně jako pro men, je Damh srdcová záležitost, ona kývla šli jsme do toho.

Zde je třeba říct, že Baraka nám s Eastwickem fakt moc pomohla, měla zkušenosti, které my ne a nejspíš by koncert bez ní nebyl tak úspěšný jako byl. Takže Barako, moc moc děkuju!

Do poslední chvíl jsme se báli, jestli přijde dost lidí, jestli hudba fenomenálního pohanského muzikanta, jehož pisně oběhly celý svět zaujme i české, místy ignorantské publikum? Doplatíme na svůj altruismus vůči pohanské komunitě nebo ne?

V den koncertu bylo prodáno 40 lístků, což bylo opravdu příliš málo a prostě jsme doufali, že ti lidé prostě přijdou. Damh nás nakazil svým neutuchajícím nadšením a optimisme. Je to úžasně otevřený člověk. Řekl bych, že z něj to druidství sálá na 100 honů a možná ještě kousek dál.

Damh byl strašně překvapený, že jeho písně známe. Byl nadšený z reakce publika a koncert byl skvělý. Hrál by i mnohem déle, kdyby jsme nemuseli končit.

Následovalo setkání s členy PFIcz, které bylo i když krátké, tak myslím moc, moc bezva. Tedy další z mnoha benefitů členství v PFI, Damh nám poskytl i krátký rozhovor, který vyjde ve věstníku PFI.

Shrnuto a podtrženo:


Koncert byl úžasný úspěch a myslím, že se tímto krokem česká PFI i čeští pohané zapsali hluboko do srdcí Damh the Barda – nu přečtěte si jeho článek a posuďte sami.

Koho dáme příště … Omniu?


6 komentářů

tygr
Říj 1, 2009 at 17:29

takhle si podlá PFI získává nové členy….


 
Cody
Říj 1, 2009 at 21:40

Pokud má podlá PFI kurevsky dobré nápady, why not?:-)


 
pooh
Říj 2, 2009 at 09:53

hezké. akorát nerozumím tomu, co je „altruismus vůči pohanské komunitě“ a proč na to lze doplatit.


 
Cody
Říj 2, 2009 at 12:29

Jednoduše, když do toho vrážíš stále sovje peníze a ty se ti nevrací, stejně jako nějaká zpětná vazba, tak se ti může stát, že přijdeš o peníze a dostaví se syndrom vyhoření.


 
Catalessi
Říj 7, 2009 at 10:19

Buďto jsem to z textu nepochopila, nebo jsi zapomněl uvést, kolik tam nakonec přišlo celkem lidí? Když už jsi zmínil okamžik toho napětí, kdy je v předprodeji prodáno 40 lístků a pořadatelé čekají, kolik návštěvníků ještě dojde rovnou…


 
Cody
Říj 7, 2009 at 14:22

Pravda, chtěl jsem si to nechat až do věstníku, ale když jsi se tak přímo zeptala – přišlo 112 posluchačů.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google