Nový pořad nejen o magii: Za zrcadlem

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Magie
11. června 2010 000 15:44

Před časem mě na Facebooku nejprve Pavel Turnovský, známý astrolog a poté i člen Horev klubu Michal Stránský – Arborius upozornili na nový pořad České televize Za Zrcadlem (možné shlédnout online). Když jsem se poprvé podíval na seznam spolupracovníků a zjistil jsem, že ze známých osobností je tam jen profesor Milan Nakonečný a religionisté Ivan Odilo Štampach a Zdeněk Vojtíšek. Což ve mě vytvořilo pocit, že z magie tam bude zastoupen zase pouze “old school” hermetismus a různé New Age bláboly. Nicméně, když jsme se na pořad začal dívat a na konci v ukázkách viděl jak Zuzanu Antares nebo Lukáše Loužeckého, Arexe, tak mě to potěšilo. Jediný problém tedy je, že Česká televize zcela vypustila, opět, magii chaosu. S tím, se ale postupně smiřuji. Až uděláme ten rituál v Brně na náměstí, však oni se o nás začnou zajímat. Ale zpátky k tématu.

Už od začátku mne mírně popouzel lehce úsměvný tón moderátora pořadu pana Hanáka, ačkoliv ho jinak velice uznávám. Po dalších pár minutách jsem se fakt vyděsil. Ti ukázkoví “esoterici” obzvláště na festivalu Esoterika na mě zapůsobili jako psychicky labilní banda lidí, co je chytla vlna New Age a chtějí být harmoničtí, duchovní a dobří ve stylu jsem Vinetou a přicházím k vám míru bratři…

Potom jsou zcela zcestné reakce pánů psychologů/iatrů dost pochopitelné. I když formulace: “V dnešním světě je touha po iracionalitě nemístná a je známkou úpadku společnosti, protože v naší společnosti je přeci vše iracionální vysvětleno” mě celkem namíchla. Ovšem po tom co ČT sestříhala, snad ani jiná reakce být nemohla. Byl to přesně ten typ lidí a jejich projevů se kterými opravdu nechci být spojován.

Pak ovšem nastoupila výpověď pánů Vojtíška a Štampacha a ta musím říct danou situaci zlepšila. A samotný závěr pana Hanáka byl opravdu povedený. Tedy jsem zvědav na další díl i když mě 2/3 úvodního dílu dost vyděsila. Nicméně koncovka to zase vylepšila. Takže uvidíme.

Chcete-li sledujte na ČT 1 každé úterý okolo 21:30. Mimo jiné v dalším díle se objeví právě Zuzana Antares a Arex.

Zdroje:


3 komentáře

Rushwolf
Čvn 12, 2010 at 21:30

Uff… dostal sem se teprve k třetí minutě a váhám, jestli pokračovat:-D ale asi to prubnu, jen doufám, že ty další díly nezačnou na podobných místech s podobnými lidmi (festival esoteriky)… a zdálo se mi to, nebo sem v prologu viděl i Lindu?:-)


 
Cody
Čvn 13, 2010 at 10:44

Nezdálo, je tam:-)


 
rushwolf
Čvn 13, 2010 at 17:32

Tak to se podívám i na další díly… ten první sem nakonec dokoukal a i když sem se občas bavil občas trnul nebylo to tak bezcené. Dokonce i pan Cílek nemluvil zase tak zle, sice jeho věta o tom, že prahnutí po iracionálnu je znamením úpadku mě připadá dost nešťastná, ale jeho knížky sou moc pěkné a dokonce i duchovně hodnotné, tak nevím:-)


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google