Další pochybná aukce na Aukru – Simonův Necronomicon a příslušenství

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
7. srpna 2010 000 20:50

Před pár dny jsem byl upozorněn na další „zajímavou“ aukci na Aukru. Uživatel codumal, který je na Aukru nový, nabízí překlad Simonova Necronomiconu – patrně se jedná o verzi od „óeldéem“ včetně meče, pečeti a kuřidla. Pečeť je údajně ze stříbra, meč není vyfocen a detaily o něm nejsou známy, ale vypadá to na nějakou katanu. Každopádně cena 1 000 Kč mi nepřijde příliš velká za všechny ty věci. Osobně by mě zajímalo, jak sehnal kadidlo Zkauba a rozhodně tak nevypadá.Takže výsledek je takový, že podle mě cena za všechny ty věci – Necrononomicon se prodává kolem 500 Kč, poškrábaná katana, kus hezky provedené pečeti, údajně na stříbře a kadidlo, kterému mužíte říkat Zkauba za 1 000 Kč je férová cena. Problém vidím jinde.

Ve větě:

Jedná se o velice mocnou knihu plnou kouzelných formulí ze staré Sumerie 2000let přnl.

A to hlavně část „ze staré Sumerie 2000 let“. Je obecně známé, že Simonomicon vyšel v 70. letech minulého století v americkém nakladatelství Magickal Childe, jako fiktivní směs hermetismu, pohanství, sumerské mytologie a okořeněná Lovecraftem. Kvůli této větě jsem dražiteli psal a odepsal mi: „Dobrý den kniha je sice novodobá ovšem pochází ze starých kultur.„. Jak se zdá, dotyčný nemá přiliš valných informací o Necronomiconu a jak se zdá, jedná se o vybavení jeho neúspěšné praxe.

Takže, cena slušná, ale patrně vybavení bude načichnuté neúspěšnou magickou praxí od eléva v systému necronomiconské magie. Kdo chcete, kupte.


8 komentářů

Noira
Srp 8, 2010 at 10:22

No, já nevím Cody, ale na jednom fóru evokační magie mi X zkušených lidí, z nichž někteří se magií živí pěkných pár let, potvrdili, že ta jména fungují. To, že je novodobá, totiž vůbec nemusí znamenat, že není inspirovaná…


 
Cody
Srp 8, 2010 at 11:57

Ale přeci nikdo nepopírá, že něco z toho, nějak upravené funguje. Nicméně nikde nenajdeš jedinou zmínku, že by cokoliv co je v Simonomiconu měla jinou niž nepřímou souvislost se strým Sumerem. O inspiraci se tu můžeme bavit. Ale inspirace není původ.

Já sám jsem Simonomicon, pochopitelně silně upravený, propraktikoval, ale neodvážil bych se tvrdit, že ty formule pochází ze starého Sumeru a jsou 2 000 let staré (Sic!).


 
Kojot
Srp 8, 2010 at 14:53

Já už jsem na takové věci rezignoval. Ať si to vydraží klidně za deset tisíc. Na Aukru je tolik podvodníků… Když si to někdo bude chtít bez dalších informací koupit, budiž mu přáno.


 
Madsheep
Srp 8, 2010 at 15:13

Nemyslím, že by se ze strany inzerenta jednalo o úmyslné lhaní. Spíš o ne-/dez-informovanost.


 
Cody
Srp 9, 2010 at 10:13

@Madsheep: Rozhodně, to souhlasím.


 
jinthra
Srp 15, 2010 at 00:13

Doporučuji následující postup:
Liber AL
typhonské Dílo K. Granta
…a pak přistoupit k Simonovu Necronomiconu jako k surrealisticko-magickému Arcidílu. Nezapomeňte, že “ newageisti “ typu Harms, Gonce se taky musí něčím živit… v Mágii totiž nejde o to, co nefunguje, ale právě…


 
jinthra
Srp 15, 2010 at 03:22

…ještě – jde o kontext – “ Necronomicon Files“ Harms & Gonce vůbec není špatný úvod…ale je třeba přečíst i “ Dead Names -History of Necronomicon“ Simon aka Levenda, protože vhled do situace okolo N.Y. OTO v sedmdesátých letech mnohé projasní…nezapomínejme, že tehdejší magické experimenty byly vskutku Magické- „záměrné“ … a soukromá poznámka: kdo četl H &G zaregistroval kapitolku s názvem “ Ganzir Doors „, jež měla varovat před užitím čehokoli ze Simona s výhružkou via Tyson, že enochiánští andělé ostatně spustí Apokalypsu. Hrůzy, které H&G popisují se mi samozřejmě jako konsekvence mé rituální praxe přihodily. Temné bouchání ve snech ap., jenže poučen Grantovou “ Hekatinou Fontánou “ viz.kapitola 2/3 já namísto zděšení výče zmíněných radostně zajásal! toliko k“ úhlu náhledu“ T


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google