České Aukro – bezpečné aukce online?

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Internet, Recenze
15. prosince 2009 000 17:39

Internetovou aukci Aukro jsem dlouho přehlížel i když mi přišla zajímavá. Věděl jsem, že spousta mých známých jako třeba Radka Pilná, Hillary nebo Kojot běžně na Aukru prodávají a že s tím v zásadě nemají problém. Pravdou je, že jsem se o Aukro začal zajímat i po kauza s předraženou knihou Josefa Veselého. Zjistil jsem několik věcí, pokud se kupující či nakupující zásadně neproviní proti pravidlům Aukra, tak v zásadě provozovatele nezajímá jestli kupující 100% správně popíše prodávanou věc a jestli to nakupující „prokoukne“ nebo ne. Což může být jak výhoda tak nevýhoda.Množí se hlasy, že tenhle benevolentní přístup je bezva věc, ale na druhou stranu existují i tací, kteří preferují větší ochranu kupujících a za vzor dávají eBay. O tomto můžeme diskutovat, ale množství spokojených prodávajících i kupujících svědčí o tom, že Aukro si vybralo správně.

Když jsem hledal informace o Aukru, narazil jsem na jejich nový blog o Aukru. Je to rozhodně zajímavý zdroj informací, najdete tam věci, které jako začátečník na Aukru, jimž rozhodně jsem, marně hledáte a nebo fígly jak něco udělat lépe a nebo jak na Aukru ušetřit.

Poslední zmíněné mě překvapilo, za prvé, že se musí na Aukru platit za obrázky a pak mě došlo, že i když jsou ceny disků nízké, není možné je nakupovat do nekonečna. A za druhé, že aukro, které tím mohlo vydělávat ještě uživatelům pomáhá najít cestu jak ušetřit. To na mě působí velice dobře.

Jinými slovy, registraci mám a tak jdu vyzkoušet, co Aukro umí.


7 komentářů

Carol
Pro 15, 2009 at 19:49

No, toto je začátečnické nadšení. Aukro je v ČR jen jeden z mnoha aukčních serverů. Po čase člověk pochopí, že jejich benevolentní přístup se netýká jen vůči uživatelům, ale také technickým výpadkům ( např. několikahodinové výpadky kdy uživatel nemůže nakupovat či prodávat a aukce nejdou zobrazit – tzn. můžeš přijít i o nějaké zájemce, pokud třeba aukce v tu chvíli končí, na 100% příjdeš o větší či menší částky) bez náhrady či omluvy, v případě řešení problémových transakcí aukro také nezasahuje ( i když je porušení pravidel zjevné – až na vyjímky a to většinou až po náporu uživatelů) a co se týká POK ( program ochrany kuujících) tak je taky dosti nefunkční – resp. AT je vůči poškozeným více než laxní a opravdu velmi urputně vymýšlí proč POK neuznat…
Aukro.cz může být fajn, pokud člověk moc neprodává a nekupuje, a jen tak občas za pár měsíců něco koupí, pro stálejší a pravidelný nákup a prodej je to opravdu děs a hrůza )
Toť má cca dvouroční zkušenost s aukro.cz jako prodejce i kupující )


 
Kojot
Pro 17, 2009 at 23:08

Cody, v jedné diskusi shrnula diskutující svůj pocit z Aukra takto: „Stojíme za všemy grázly, zloději a podvodníky, diskuzi v nejližší době uzavřeme, protože tady na nás stejně házíte jen špínu a nás už nebaví odpovídat na Vaše hloupé připomínky. Howk. “ Bohůmžel mám podobný pocit. Jde jim jen o to nahrabat si na poplatcích a nedodržují svoje vlastní pravidla…
Když jsem měl problémy – ať už jako prodejce nebo kupující, nikdy mi nepomohli. Nedůvěryhodné lidi nemažou – ruší účty jen těm, kdo nezaplatí poplatky. Prostě to s Aukrem jde zu grunt a jsem zvědav, jaké to bude na eBay.


 
Kojot
Pro 17, 2009 at 23:11

Ještě jedna výstižná věta: „Mě by opravdu zajímal ten interní předpis, podle kterého se určuje, kdo bude odstaven a kdo ne.
Až se o Aukru začne povídat, že bezpečně tě tady okradou, bude pozdě.“


 
Carol
Pro 20, 2009 at 13:33

Kojot: musím souhlasit, Aukro mi momentálně dluží necelých 7 000 ))
Co se týká vnitřního předpisu, ten je nastaven tak, že primárně se odstavují účty, na které lidi reptají v diskuzi… Občas je dobré jen tak ty fora na Aukru projíždět, doporučuji příspěvky slečny s nickem Tigo( a nějaké číslo) a následné reakce i ze směru aukra… Na druhou stranu, pokud víš kam se obrátit, občas se dá i docílit svého ))


 
plagiarism checker
Srp 17, 2010 at 22:31

Some people pass the responsibility to qualified writers because they miss the talent to write a satisfactory paper about this good topic in that the cause why customers need to use plagiarism checker, but such customers like composer don’t do that. Thank you very much for the knowledge


 
thesis
Lis 22, 2010 at 15:46

If you want to improve your knowledge connecting with this topic, search for thesis service or dissertation service and buy superb thesis report over there.


 
buy thesis
Led 23, 2011 at 23:38

That topic is very profitable! One time, term paper writing company assist me with writing article, which I was incompetent to terminate due to private causes. I advise you custom thesis that will help you in your college life. All the best!


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google