6. ročník setkání Mezi Světy 2012

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Magie, Recenze
12. listopadu 2012 000 10:58

Mezi SvětaLetošní Mezi Světy byly po pěti letech první, kdy jsem jel jako účastník a ne jako pořadatel. Díky tomu jsem si celou akci užil intenzivněji a mohl ji tak posoudit i nezávisle a poprvé zvenku. O to více  budu možná kritičtější než v předchozích letech, ale věřím, že kamarádi z Divinora to vezmou jako cennou zpětnou vazbu. Podotýkám, že moje účast Mezi Světy byla motivována zejména touhou po setkání a aktivní relaxaci, nikoliv zuřivou touhou po poznání a také nejsem vášnivý sběrač seminářů. Proto je můj článek určitě deformován plněním těchto cílů.

Místo a ubytování

Letos se Mezi Světy přesouvaly do nové lokace. Po letech v Moravci a Brumově byla zvolena Chata Doubravka u Chotěboře. Chata je umístěna v krásné přírodě a okolo je spousta zajímavých možností vyžití, ať už se jedná o hřiště, lezeckou stěnu nebo ohniště. Celé místo je obklopeno lesy a je zde spousta prostoru pro veřejné rituály. Stejně tak je třeba pozitivně ohodnotit dobrá dostupnost do blízké Chotěboře (5 kilometrů) a zároveň odloučení od běžné civilizace. Pro akce jako BMWC a Mezi Světy jsou tyto kvality velmi důležité.

Stejně tak mne hodně potěšilo, že přednášková místnost byla mnohem větší, než v minulých ročnících, vybavená dobrými reproduktory a dataprojektorem a jídelna, kde se vždy všichni scházeli, byla rovněž větší a vybavená stabilní Wi-Fi.

Chata Doubravka

Bohužel nové ubytování mělo i nevýhody. Kvalita ubytování byla výrazně horší než v penzionech v Moravci a Brumově. V zásadě se jedná o dřevěnou ubytovnu, nikoliv o legitimní pokoje, které jsou velmi malé a velmi špatně vybavené. Na našem pokoji pro pět osob byly jen dvě nástěnné skříňky, zcela chyběla skříň a i dostatek prostoru. Ubytování bych tedy popsal jako „záplatované, ale čisté šaty“. Za cenu 300 Kč za noc mi to přijde opravdu příliš. Nepříjemnou atmosféru doplnily emotivní výlevy pana správce, který problémy a nedorozumění občas řešil afektovaným a komunikačně agresivním způsobem, což rozhodně zhoršilo pocit z ubytování. Nicméně je také třeba dodat, že správce i majitelé objektu prý vyšli organizátorům maximálně vstříc a k žádným dalším problémům nedocházelo.

Strava

Strava byla poměrně jednoduchá. Snídaně byla ve formě nabídkových stolů a celý den by k dispozici čaj ve várnici. Ale obědy a večeře, to byla sázka do loterie. Některé jídla byla chutná a některá naprosto příšerná. Pokud ale někomu nesedlo jídlo, byla stále možnost si nechat dovézt například pizzu z Chotěboře s dopravou za 70 Kč.

Organizace a cena

Organizace fungovala poměrně dobře, se svými výhodami i nedostatky. Nedostatky jsem viděl hlavně v komunikaci s účastníky, ale jak už jsem uvedl,  nedošlo k nějakému zásadnímu selhání. Zmíním jen pár věci, na které by bylo dobré dát si příště pozor.

Slibované termíny

Nepříjemné bylo, že často byly slibovány termíny (zveřejnění informace, zaslání materiálů aj.), které ve finále nebyly plněny, což rozhodně nepůsobilo dobře a až na základě stížností účastníků došlo k nápravě.

Komunikace na Facebook události Mezi Světy

Co s tím? Prostě neslibovat to, co není možné splnit a hlídat si termíny. Pokud je problém plánování času, existují poměrně dobré nástroje, která nás dokáží na blížící se termíny upozorňovat.

Nedorozumění mezi organizátory a účastníky

Ne zcela šťastné vidím to, že byl domluven zákaz pití vlastního alkoholu, ale tato informace se k účastníkům nedostala. Díky tomu došlo k nepříjemné situaci na místě, kde si většina lidí přivezla vlastní lahve vína, medoviny atp. Což samozřejmě správce chaty nekvitoval s povděkem.

Stačilo málo. Vše co bylo dohodnuto si zapisovat a sdělovat transparentním způsobem účastníkům.

Harmonogram programu

Přednášek, dílen a rituálů bylo strašně moc. Jeden a někdy i dva programy dopoledne, a 5, někdy i 6 programů na odpoledne a večer. Díky interakci publika se délka programů protahovala a organizátoři často nedokázali včas zarazit přetahující přednášející a tím se programy protahovaly a pauzy zkracovaly. Pak všichni účastníci byli více unavení a nezbýval tolik potřebný prostor na potkávání „mezi světy“ a sdílení mezi účastníky.

Na základě svých mnohaletých zkušeností s organizací akcí můžu doporučit jediné. Nedělejte dopolední programy. Lidi si chtějí odpočinout a vyspat po předcházejícím večeru. Pečlivě hlídejte časy přednášek a dbejte na dostatečné pauzy. Neplánujte více než 3 odlišné programy na jeden den (2 na odpoledne, jeden na večer).

 Cena

Zde jsem bohužel nebyl spokojen. Např. cena za ubytování se oproti loňskému ročníku zvedla o 100%. Nemám problém platit více, když dostanu více. Jak už jsem naznačil výše, kvalita ubytování šla dolů a nezískal jsem pocit, že program by byl výrazně zlepšen. Nebyl určitě špatný, ale byl srovnatelný s předchozími ročníky.

Program

Jak jsem už nastínil na začátku, na Mezi Světy jsem si přijel hlavně odpočinout, a proto jsem nechodil na každý program a pečlivě jsme si vybíral. Krom opakované vynikající projekce Slupek lidství jsem první den jen relaxoval a program mě zaujal až druhý den.

Namez: Fyzikální desatero

Namez opět naboural spirituální ladění témat na Mezi Světy svou přednáškou z fyziky. Znám ho jako vynikajícího prezentéra a opět nezklamal. Snažil se nás popularizujícím způsobem seznámit se základními aspekty fyziky a znovu se mu dařilo. Fascinující poznatky počínajícího od Poperových náhledů na vědeckou metodu, přes makrokosmos zpět k mikrokosmu. Depresivní poznatky o nepoznatelnosti vesmíru následovaly fascinující poznatky o elementárních částicích i známý dvouštěrbinový experiment definující základy kvantové mechaniky.

Jediné, co bych mohl vytýkat, je příliš dlouhý program  a obrovská suma informací, kterou pro laiky bylo těžké vstřebat najednou.

Carol: Psychodiagnostika všedního dne

Šel jsem na přednášku, o které nic moc nevím. Takže tím pádem pro mě mohla být zajímavá a přínosná. Moc se mi líbily příklady z praxe, kterými byla přednáška protkaná. Bohužel načasování nebylo ideální, takže jsme byli „useknuti“ zhruba v polovině. Myslím, když se Carol naučí lépe pracovat s prezentačními dovednostmi a i celkovým načasováním, tak z ní může být dobrá přednášející se zajímavými tématy.

Darina Alster: Personal Tarot

Na tenhle program jsme se hodně těšil a velikou škodou bylo, že jsem už byl hodně unavený a tak jsem si to neužil. Co bylo a je principem celého Personal Tarotu? Jedná se o flashovou aplikaci, která obsahuje 22 trumfů Crowleyho tarotu a každá karta je znázorněna amatérským videem. Musím přiznat, že videa se mi líbily, ale ne k tarotu. Bylo to příjemně podivné a rozhodně inspirativní. Určitě by ale bylo možné potenciál ještě více využít, pohrát si s hudbou ke každé kartě a neomezovat se na jedno prostředí. Někde bych rád viděl i animované prvky. Nicméně to bylo zajímavé a osobní setkání a seznámení s Darinou bylo skvělé.

Meri: Vlkodlaci současnosti

Meri zvolil po krátkém úvodu formu otevřené diskuse, což se mi líbilo. Dozvěděli jsme se spoustu věcí, třeba i to, že Vlkodlaci jsou vlastně první zastánci Vlčího kultu. Myslím, že se tím otevřela spousta otázek a zajímavých témat i k reálné praxi pohanství ve městech, na vesnici nebo v přírodě. Musím říci, že se mi to líbilo.

Shrnutí

Pokusil bych se dobré i špatné věci shrnout do několika závěrečných bodů:

  • Akce byla dobrá. To je třeba říct. Líbilo se mi tam a doufám, že za rok budu moci přijet zas.
  • Drobné problémy v organizaci bylo spíše v plánování a komunikaci, větší problémy jsem neregistroval. Vše probíhalo víceméně dobře.
  • Ubytování bylo dražší a horší a správce rozhodně dobré atmosféře nepřispíval.
  • Jídlo nebylo příliš dobré.
  • Program byl srovnatelný s minulými ročníky.

 


1 komentář

college term papers
Úno 8, 2013 at 14:31

assignment help
Great post!!!


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google