Zjevení Hypnovo

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Magie
11. května 2008 000 20:01

Minulou středu jsme byl pozván na veřejný rituál PČSCHCS (První Česko – Slovenský chrám církve Satanovy) pod stejnomenným názvem. Organizátoři umístili na web následující text s podmínkami účasti:

Dne 30.4.2008 bude vykonán v Praze v rámci tohoto významného satanského svátku obřad Zjevení Hypnovo. Nejedná se o tradiční satanský rituál, ale o obřad z nové knihy frátera Archechempe Obřady k uctění Starých. Tohoto obřadu se mohou zůčastnit i vážní zájemci z řad nečlenů PČSCHCS. Podmínky jsou následující: účastníci se musí aktivně účastnit obřadu, ten je zde na webu v sekci Rituály (pokyny pro účastníky), samozřejmě je nutno vědět, ve které pasáži účastníci mluví. Dále pak černý rituální oděv (hábit nebo plášť), běžný černý civilní oděv je zcela nedostatečný. A baphomet nebo satanský pentagram k zavěšení kolem krku. Sraz pro tyto účastníky bude 30.4. ve 20 hod. na Václavském náměstí u sochy sv.Václava. Současně upozorňujeme, že obřad bude zdokumentován do archívu PČSCHCS.

Celý rituál bych nazval spíše "nábožeským" obřadem nebo ceremoniíí než magickým rituálem.Celý rituál byl postaven na velice sugestivním projevu kněze, atmosféře místa a okamžiku a vzýváním Hypna, kdy bych to nazval magickým psychodramatem, protože krom kněze, jeho pomocníka a Hypna neměli účastnící rituálu žádnou aktivní roli – proto dle mého pojetí magického rituálu to mělo blíže spíše ceremonii. Nicméně i tak to neubíralo nic na síle rituálu, koneckonců pokud z kamené mohyly hřímá kněz, je pomocník odděluje části rituálu zvukem gongu, oheň hoří v kruhu s kamenným pentagramem, všude v exaltovaném soustředení stojí postavy v černých pláštích tak to nechá cosi ve Vás. Myslím, že to je podobný výtrysky emocí a magické energie, kterou můžete zažít při některých uměleckých projektech, třeba jako některá divadelní představení.

Rituál samotný doprovázely drobné problémy spočívající v čekání a prodlevách a také v drobném nedorozumění v ukončení rituálu. Nicméně musím říct, že se mi celá akce velice líbila a drobně mušky rozhodně nemohly narušit celý výsledek z rituálu.


9 komentářů

orsic
Kvě 12, 2008 at 20:08

…nevím neím,LaVey je Inteligentní člověk a jeho organisace je plně funkční ale to co předvádí česká odnož mě přijde pořád jako dětská hra …

Krom toho krýt se prázdné slovo „satan“ jenž bylo vykonstruováno křesťany pro univerzální zlo je nanejvýše trapné …stejně tak Baphometovo jméno používají a přiřazují zcela nesmyslně do pentagramů a podobných kabbalisticko-satanských konstruktů …
popis u poslední fotky v galerii mluví za vše …(zřejmě poprvé viděly náznak zhmotňujícího se fluida nižšího ducha)
Nicméně je tu znát evidentně potenciál,který je kryt pod kbelíčkem a lopatičkou,jen škoda že v prázdném jménu …


 
Cody
Kvě 13, 2008 at 09:24

Je? Snad byl ne? Navíc to není česká odnož americké CS.BTW: Myslím, že by bylo lepší si o současne PCSCHCS zjistit něco víc, osobně vidím to co dělají za velice zajímavý směr.


 
orsic
Kvě 13, 2008 at 13:03

Inteligence se ani po smrti nevytrácí a v LaVeyově případě to platí dvojnásob,čili je 🙂
Myslel jsem si že to není jeho odnož,ale připadalo mi že se snaží kráčet v jeho stopách ..
Usuzoval jsem tak ze stránek čili povrchních informacích a jak jsem psal mají funkční potenciál narozdíl od jiných organisací,ale je škoda že se tento směr nezbavil křestanského vlivu.(i když je vlastně na jeho základech položen …)


 
Zuzana Antares
Kvě 17, 2008 at 01:17

Satam není tak zcela umělé a nesmyslné slovo. Má stejný kořen jako Set nebo např. Cthulhu. 🙂


 
Nemo
Kvě 17, 2008 at 10:04

Orsicu, ze stránek a povrchních informací jsi usuzoval, že mají velký potenciál. Můžeš mi říct z čeho jsi usoudil, že jsou pod křesťanským vlivem?


 
orsic
Kvě 18, 2008 at 22:21

…nepsal jsem že mají veliký potenciál,ale že mají funkční potenciál.
Satanismus ač se to nezdá je křesťanstvím stvořen a je na něm položen a z něho vznikl nic jasnějšího ani snad není 🙂


 
Jakub
Kvě 27, 2008 at 12:42

Dovolil bych si souhlasit s Orsicem. Satanismus je dle mého názoru založen na negativním vymezení se vůči křesťanství, jehož je vedlejším produktem. Zůstává tak víceméně věrný svému židokřesťanskému původu, a to i svým názvem. Obracet kříž? Děkuji pěkně. Raději v klidu zapomenout na to, že vůbec kdy v Evropě vládl…


 
Frater Pluto
Kvě 29, 2008 at 15:32

Jsem členem C.S několik let a určitě jsem nevstupoval ptot abych se vymezil vůři křesťanství. Mluvíte o tom o čem nic nevíte. Ano navazujeme na La veye, ale snažíme se jít vlastní cestou a myslím že se nám to daří….právě Satan tak jej chápeme my, není křesťanský. mě je jedno co křesťané dělají, já se zajímám o sebe a o své okolí a jestli někdo vyznává ježíška je to jeho věc a ni obrácený kříž doma nemám:-)…. Slovo Satan je výceméně velkou provokací, nebo může mít i mnohem hlubší význam, záleží na každém jak to vidí:-)))


 
Rowen
Čvn 21, 2009 at 15:56

orsic : Řekla bych, že členové C.S. pracovali s mnohem více entitami než ty a být tebou, zbytečně bych nic nehrotila. Nebo je snad znáš ? Víš jak pracují ? Co pro ně znamená satanismus a Magie ? Každý to může vidět jinak,to bez pochyby, ale je zbytečné vrhat černé světlo na něco o čem víš málo, nebo nic.
Mimochodem, LaVey byl začátek, řekla bych, že členové C.S. již našli své vlastní stezky. Není třeba opakovat něco, což již bylo. Je třeba jít dál a zdokonalovat dosavadní systémy. Přeji hezký zbytek dne. 🙂


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google