Vyšla Goetie. Ale …

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Knihy, Magie, Recenze
6. dubna 2009 000 18:28

Před nějakou dobou jsme si mohli povšimnout, že konečně vyšla Goetia. Hned dvakrát. Tedy o to větší má člověk radost, protože si může vybrat. Mou radost z vydání tohoto fenomenálního díla v češtině však zkalilo afektované vyjádření takzvaného Avanaxe. Protože se jeho článek otírá pomlouvačně o lidi, kterých si vážím a mám rád, taktéž si bere do svých neodstředěných úst i mou osobu, považuju za vhodné jeho článek plný polopravd, mystifikací a manipulací uvést na pravou míru. Ano, komu chyběly mé provokativní, rýpavé a kontroverzní články, je na správném místě.

Upozorňuji, že je tento článek píšu čistě za sebe a neprezentuji jiné než své názory, vyjma citovaných.

Na začátek chci podotknout, že to, že dvěma různým nakladatelstvím, tedy nakladatelství Vodnář a zájmovému sdružení OLDM, vyšla Goetie v podobný termín, je hlediska čtenářů vynikající, nicméně chápu, že z hlediska vydavatelů to může být chápáno jako politovánihodné.

Ale i takové věci se dějí a profesionální firmy na to reagují různě. Takový Avanax napíše rozhořčený pamflet, kde obviňuje kde koho z konspirace a div ne ze sabotáže (připomnělo mně to mého malého synovce, když mu jeho maminka nedovolila jíst čokoládu před obědem, reakce byla podobná) a stěžuje si s nářkem celému světu, jakýže je to on mučedník a chudák.

Nicméně věnujme se pamfletu Avanaxe:

Avanax má pravdu v tom, že jsem doufal v to, že Goetii vydají společnými silami s nakladatelstvím Vodnář. V tomto jsem zpočátku působil jako prostředník v tom, že jsem pana Kvasničku informoval o jejich záměru a navrhl kontakt. Ten mi odpověděl, ať pošlou ukázku a uvidí se. Pustil jsem to z hlavy s tím, že je to záležitost Avanaxe a pana Kvasničky. Po čase mi Avanax sdělil, že jim knihy bude vydávat nakladatelství CAD press. Zajímavostí je, že před pár týdny jsem byl v kontaktu s majitelem zmíněného nakladatelství, a ten o Avanaxovi nemluvil příliš dobře. Takže to také nevyšlo.

Po konzultaci ohledně grafického vydání Simonova Necronomiconu mezi mnou a Avanaxem došlo k zásadní názorové neshodě, když mi bylo proti mysli vydávat Necronomicon pejskokočičkovským způsobem. Díky této diskusi jsem od té doby vnímal Avanaxe a jeho zájmové sdružení jako neprofesionální a nevhodné ku jakékoliv spolupráci (současné vystupování toto jen potvrzuje). Taktéž, když se mě později pan Kvasnička ptal na můj názor, jsem mu vcelku rezolutně, vzhledem k dobrému jménu Vodnáře, spolupráci s Avanaxem vysloveně nedoporučil. Zda se pan Kvasnička rozhodl na základě mého nedoporučení nebo jiných vlivů, nevím. Na závěr bych jen dodal, že ani já a ani pan Kvasnička nemáme ten pocit, že bych já byl důvěrníkem pana Kvasničky, ačkoliv je to pozice, která by byla jistě zajímavá.

Dále poznámka k Horevu – Avanax se po vzoru bulvárních paparazzi neštítí publikovat soukromou korespondenci, což je čin, který shledávám jako velice odporný, viz parafráze jejich soukromé korespondence s Arexem – Lukášem Loužeckým jako součásti Avanaxova pamfletu. Dále. To, že Avanax nezná publikační činnost Horev klubu, není vina Horev klubu, ale problém nedostatečného vzdělání Avanaxe v této oblasti.

Stran příprav vydání Goetie a kdože to byl vlastně první, přikládám vyjádření českého magika a spisovatele Josefa Veselého, který mnou zjištěné údaje sepsal formou snadno přístupnou, takže i Avanax bude rychle vědět, kdeže je ono jádro pudla:

Vážený pane,

reaguji na Vás text „Goetia dvojmo“, jímž glosujete vydání Goetie v nakladatelství Vodnář. Jsem totiž s historií tohoto edičního počinu dobře obeznámen. Nuže tedy:

Vodnářovo vydání Goetie nebylo žádným bleskem z čistého nebe. Překladatel dodal nakladateli rukopis překladu Goetie již někdy v roce 1992. Roku 2000 oznámil nakladatel svůj úmysl vydat Goetii. Učinil tak v poznámce vydavatele, kterou zařadil do prvního vydání mé knihy Slavné grimoáry minulosti. Stejná poznámka, avizující, že nakladatel od svého záměru neupustil, se objevila i v druhém vydání Slavných grimoárů minulosti, které vyšlo v lednu 2008. Kdybyste tedy lépe sledoval cvrkot na našich okultních luzích, věděl byste, že Vodnář začal s přípravou vydání Goetie dávno před Vámi a že se s tím nikterak netajil.

Za minulého režimu se ediční plány jednotlivých nakladatelství koordinovaly, aby se navzájem nekřížily. Tato povinnost nyní již neexistuje a sotva tedy lze někomu vytýkat, že na toto pravidlo nebere ohled. Dnes to chodí tak, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Je to možná tvrdé, ale spravedlivé.

Osobně oceňuji Vaše rozhodnutí od vydání Goetie ve Vašem nakladatelství neustoupit. Aspoň budou čtenáři moci porovnat, které z obou vydání bude lepší. Zvláště jsem zvědav na obrázky, neboť, pokud jsem správně informován, mělo by i Vaše vydání Goetie obsahovat vyobrazení všech 72 goetických inteligencí.

Josef Veselý

V Praze, dne 5. dubna 2009

Nu, myslím, že každý vnímavý čtenář ve stínu těchto skutečností, velice rychle odhalí, kde je vlastně problém.


100 komentářů

Xaltotun
Dub 19, 2009 at 12:39

Arex: Podle mne je naprosto jasné, že radost z převodu Goetie do češtiny ve formě hned 2 knih tady má mnoho lidí-i někteří píší, že si koupili obě. Pro úplnost bych dodal, že Goetii mám doma v rukopisném vlastním překladu d češtiny už cca od roku 1996-přeložil jsem ji o pár měsíců později než Necronomicon z vydání německého, které obsahovalo obě tyto knihy. Jen zatímco z Necronomiconu jsem dělal speciální samostatné číslované výtisky, tohle jsem si nechal jen bokem pro svou potřebu-asi se mi to nechtělo tehdy přepisovat do kompu..


 
Kasa
Dub 19, 2009 at 13:30

Me osobne prijde otresne, implementovat do stredoveke knihy obslehnute ilustrace v manga stylu.


 
Catalessi
Dub 19, 2009 at 14:44

Upozorňuji, že na mém blogu se nachází věcná recenze Goetie (Goetií) z pera p.Rezidenta d´Evila. Blogová sazba sice moc neprospěla poznámkovému aparátu atd., nicméně zpracované je to vcelku pečlivě:
http://cybertempli.blogspot.com/2009/04/vsechno-co-jste-kdy-chteli-vedet-o.html


 
Xaltotun
Dub 19, 2009 at 15:28

Kasa: Mi to přijde inspirující, inovativní a vím-li navíc jak pečlivě někteří lidé jako Arborius pracují s vizemi či citem pro bytosti a jejich přiřazováním-jak si s tim pohrají, je to pro mne právě velmi pozitivní známkou, že jsme neustrnuli někde ve středověku a není to mrtvá věda, ale živé svědectvi o dnešních hermeticích českých, že stále existují, snaží se a neskončili s 1. CSR.

To mne vede k úvaze o tom, co jsem se dočetl na stránkách OLDM: „Časy velkých českých mágů jsou nenávratně pryč a poselství, které za sebou zanechali je přesně takové, jaké se dalo očekávat. A upřímně přesně takové, jaké by vytvořil každý, kdo by se dostal ke skutečným silám magickým dostatečně blízko, abych pochopil jejich nebezpečnost a nutnost vše tajit a zanechávat za sebou pouze nejasné a roztroušené fragmenty vědění.“

V současné době se oprávněně tvrdí, že český hermetismus dosáhl vrcholné fáze za 1. ČSR, 2. ČSR a období protektorátu do posledních pokusů Kefera. Není ovšem důvod, zvláště u Lóže natolik oddané bádání a práci v tomto směrujak píší, se domívat, že se nám nepodaří dostatečným úsilím hermetiky 1. ČSR překonat a dostat to v této zemi dál. Kefer, Kabelák, Lasenic, stejně jako Levi či Guaita nebo mathers byli jistě super, ale nedomnívám se, že by nešel překročit jejich stín.

Vydávání spisů podobného charakteru, doplněných o nové věci z pera hermetiků našich považuji za velké plus. Ten byť manga styl tam myslím pasuje, stejně jako „výpověď“ o pokusech toho člověka (zřejmě současně satanisty) na konci vydání Vodnáře je také skvělá. Osobně mohu o podobných průbězích pokusů referovat i jsem o podobné problematické zkušenosti slyšel od prof. Nakonečného a jiných, které považuji za velmi seriozní. Proto když čtu v kritice, že podobné zkušenosti s praxí takto i zdravotními problémy se projevující, do Goetie nepatří-musím považovat podobný pohled za amatérismus. Prostě ještě to i těm pár nejlepším, co se o to snaží, nefunguje jak bychom ideálně chtěli. Ovšem kdyby vše bylo ideální, vše bychom znali, věděli jak na to a fungovalo nám jak chceme, nepotřebujeme různé Akademie věd a univerzity..


 
Sandro
Dub 19, 2009 at 19:21

Předem všechny zdravím. Zvláštní netušil jsem, že toto o Avanaxovi někdy vyjde najevo. Dříve jsem pro něj dělal oněch více jak 72 ilustrací, ovšem pan Avanax to viděl příliš hrabivě a těsně před dokončením posledních ilustrací nebyl schopný se mnou sepsat smlouvu, jež by byla spíš pojistkou než účetním papírem. Lituji osoby která to má pro něj ilustrovat nyní, pokud ještě ty jeho borcoviny neprokoukla.

PS pro Avanaxe: Chápu že reaktivně tu napíšeš knihu reakcí a mne je to jedno. Pošpinil jsi mne dost a ukázal jsi, že věřit ti je šílenství. Přišel jsem na to stejně jako ti přede mnou a stejným způsobem na to přijdou ti ostatní. Jen se kruť slizkej hade! Zasloužíš si to sežrat do poslední sračky cos vypustil.


 
tpm
Dub 19, 2009 at 21:49

Teda, tady to lítá.:)

Do sporu nevidím, jen chci říct (vlastně napsat, že?), že Arboriovi kresby v Goetii, kterou jsem viděl jsou úžasné a že ho obdivuju za to, kolik práce do toho musel vložit.

To je celé, můžete se hádat dál.:)


 
Mart
Dub 19, 2009 at 22:51

Dobrý večer, vie mi prosím niekto povedať, aká je prekladateľská úroveň Abramelinovej Magie? Ak je preklad amatérsky, potom idú všetky ostatné kritiky bokom, to že majú obe Goetie chyby asi nepotešilo nikoho, reagujem na tú recenziu z dneška. Týmto sa hádam celý spor urovná, nech sa to rýchlo vykúpi a honem s opravenou verziou. 🙂


 
Zuzana Antares, stanoviště II.
Dub 19, 2009 at 23:16

Jsem tu dobře na palubě kosmické lodi Red Dwarf?


 
ARBORIUS
Dub 19, 2009 at 23:20

Zdravím přítomné tělem i duší.

Nechtěl jsem už původně do této „pekelné“ diskuze zasahovat, ale činím tak, abych osvětlil své počiny a díla těm, co o to mají opravdový zájem.

V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem těm tvárným internetovým „neznámým filosofům“, schovaným pod svými „nicky“ – za to, že mi právě touto svoji praxí zde na blogu potvrdili, že jsem motto Goetie určil správně; Noli ire, fac venire…(Nechoď, ať přijde sám.)

A On přišel a nebyl sám 😉 Tolik pudových lidských emocí a v pravdě démonické zášti jsem opravdu dlouho neviděl. Výsledná mozaika těchto vášní je sice nádherně humoristická, ale bohužel, až příliš lidská.

V druhé řadě bych rád dodal něco věcného ke svým kresbám. Nevím, kdo ze zde přispívajících „anonymních filosofů“ si dokáže do magického kruhu ony daimonické bytosti skutečně zavolat, tak, aby to bylo realiter, tak, aby se přesvědčil na svoje vlastní oči, jak tato zosobnění opravdu vypadají.

Nebudu si nic nalhávat do své vlastní ani do cizí kapsy. Za ty roky, co se uměleckému ztvárnění magie, tj. přenášení idejí do hmoty a tvaru, věnuji, jsem poznal asi deset lidí, kteří by to uměli. A to už vůbec nemluvím o tom, jak málo z nich by dokázalo zjištěné výsledky nějak výtvarně reprodukovat.

Z prosté praxe také vím, že kreslit bytosti tak, jak je vidíte při svých vizích, má svá velká rizika. Ze své vlastní zkušenosti vím, že volané bytosti se nechtějí nechat zobrazit docela. Nechávají se nakreslit jen v určitých konturách, poskytují tedy jen dílčí část svého vzhledu…

Proto jsem zvolil při kresbách entit do Goetie jiný model práce. Prohledával jsem web a hledal inspirace jiných umělců, kteří se pokoušeli o totožnou věc. A pokud jsem svojí magickou praxí poznal, že inspirace (posednutí danou věcí) byla dokonalá nebo částečná v tom daném možném aspektu, využil jsem jí a upravil ji vždy tak, aby odpovídala realitě mých vlastních vizí. Tyto úpravy byly někdy větší, jindy menší, nestejné.

Nevidím nic špatného na dílech, které vznikají na motivy jiných děl. Už samotné umění je od základu pozorování a napodobování dějů v přírodě. Někdy je dobré si uvědomit, co je reprodukce, tedy přesná kopie a co je obraz inspirovaný a vytvořený na motivy daného tématu, přepracovaný a doplněný. Otázka v čem je ona „originalita“ a kde má své meze je zřejmě věčná.

Už slyším slova těch, kteří křičí: „Obšlehnul to, krádež, skandál velebnosti…“ Těmto „anonymních filosofům“ vzkazuji, ať mi předloží svojí výtvarnou práci na magické téma k porovnání; rád ji posoudím a ohodnotím.

Že prý došlo ke zločinu na pomezí výtvarna a hermetismu… že oněch 28 chybějících goetických bytostí vypadá úplně jinak! – Sám dobře vím, kolik práce, duševních a tvůrčí námahy mě stálo vytvořit a ověřit podoby pouhých 28 bytostí; a to jsem své vize srovnával s už existujícím obrazem, zachycujícím dílčí pravdu. Proto plně chápu oprávněné rozhořčení ilustrátora, který na záruku dobrého slova vytvořil pro vydání OLDM obrazy všech 72 bytostí; ilustrátora, který zde v diskuzi naznačuje, že ho za tuto namáhavou práci Avanax podvedl. A tak si kolega malíř ilustrace ponechal a druhá Goetie vyšla bez nich…

Na závěr mne překvapilo zjištění, že si nikdo z „anonymních filosofů“ nevšiml, že jsem překreslil a opravil všech 72 pečetí. A tak jsem ani nebyl obviněn že, jsem to podělal, neboť to zkoušel a nefunguje to…

Pardon pánové, ale dnes je módní, jak jsem se z jistého emailu dozvěděl, evokovat bytosti z jejich nakreslených dobových podob, místo aby se použily jejich znaky. Tak Vám tedy přeji, aby Vás ty mnou nakreslené obrazy moc nekopaly a neškrábaly po tvářích a duších….


 
SNOP
Dub 19, 2009 at 23:29

Zuzana: Taky se ti vybavil hlaska: „A dal to zacina byt kapanek neprehledne“ ? :-))))


 
Xaltotun
Dub 20, 2009 at 11:07

Avanax: Můžete mi prosím vysvětlit, proč máte rozsah moci u některých bytostí udělán tak špatně, když jste přeládali z Matherse? Díval jsem se na základě Catalessiho recenze na ty znaky-např. 2 bytost-ani ve vydání Vodnáře to není ideálně, ovšem OLDM ty rozsahy zcela vypustila…Přece takto nelze překládat kniha-navíc má li být používána k praxi..Jak si pak mám kupovat s důvěrou další díla od Vás, když v jednom z nejdůležitějšího, co mne zajímá-schopnosti bytosti máte takové hrubky? Nebo jste to vypustili úmyslně, aby jste někoho nevystrašili jako se do některých dílů Harryho Pottera nedávají drsnější scény, aby se to mohlo promítat i dětem a zvýšil se zisk? Mám od Vás kouopené Abramelina i Goetii-jestli ale překlady budou vypadat takto, tak raději zůstanu u cizích vydání..


 
Avanax
Dub 20, 2009 at 11:17

MISTŘI!!

Je mi z Vás váženě už na zvracení! Doufal jsem v to, že tento tupej účelovej, a jak sám Cody přiznává, zaujatej šprým zůstane bez větší odezvy. Jsem vážně v šoku, kolik slabomyslnosti se pohybuje mezi magika! Sláva Vám pánové!

My jsme si napsali nějakou recenzi? To myslíte vážně? Zajímalo by mne kolik hlupáků si tohle opravdu myslí, nicméně, pokud máte nějaké důkazy, sem s nima!! Jinak je to akorát ukázka Vašeho nízkého mozkového záběru, kdy na smyšlence druhého postavíte vlastní teorii o velké podlosti jiného. UBOHOST!!!

Pane Veselý. Zavřete svá nevychovaná ústa a přestaňte urážet druhé lidi!! Slečna Vespremiová Vám zde na 1000% nic psát nemohla a ani se nezajímá o nějakou esoterní scénu. Je jedním z našich sponzorů, pomáhala nám spolek zakládat a je to člověk, kterému Vy nesaháte ani po kotníky! Jak to vůbec přemýšlíte? Opravdu jak malej kluk! Co když to byla Veronika Králíková? Nebo Kamila Vokoukaná??? Nebo se tu někdo vydával úmyslně za KV, jako se tu již vydával někdo i za Vás?!!

Sandro – mistře! Na podzim minulého roku jsme se několikráte osobně setkali, když jsem Vám pomáhal stavět na akcích stan a společně jsem presentovali výrobky. PROČ jsi mi nic neřekl do očí? Hm?! Bude zajímavé se s Tebou znova setkat a podívat se na Tebe, jak se budeš chovat. Už se na to moc těším! – Vyrovnali jsem se za Tvou práci, jak jsi navrhl sám! Ty jsi nám vrátil peníze, my zaplacené ilustrace. Žádné jiné jsme u sebe neměli! ŠKODA, že tu neuvedeš všechno popravdě a jen křivě pomlouváš. Pravej chaos magik. PLATÍ TO SAMÉ JAKO U CODYHO – kdo chce doložit povahovou mistrnost pana Sandra, mám všechnu korespondenci uschovanou! Škoda, že jsi taky neuvedl Sandro, jak jsme Ti jako lóže pomáhali s Tvým otřesným psaním a co vše jsme pro Tebe udělali! Je mi z Tebe smutno chlapče!

Pro všechny zde přítomné pomalupřemýšlivé, pan Sandro neilustroval pro nás žádnou Goetii.

Arborius – další přemýšlení styl Cody, aneb „Vrána k vráně …“, jak bylo dobře napsáno. Co si zde vůbec bereš do úst OLDM a mojí osobu? Napsal jsem někde já, že jsi špína co vykrádá nápady druhých? Hm? Šok co? Jak můžeš vypustit z pusy něco ve stylu, že Sandro zde uvádí …. a že ty se ani nedivíš … Tobě nedochází, že nemáš jedinou informaci o tom jak vše bylo? Chytáš se akorát stébla jak ten tonoucí! Nedochází Ti, že toto Tvé chovaní lidem bystřejším dojde? Přesně jak Cody v jeho stylu psaní: „Cad pres taky potvrzuje, jakej je Avanax špinavec“ – ale že vše bude patrně trochu jinak, a že byste si museli nejprve o tom, hoši, něco zjistit, aby jste znali pravdu … to se Vám samozřejmě do placu nehodí!

UKJONČUJI tímto jakékoliv diskuze kolem!!! Pokud má Cody trochu páteře, což samozřejmě nemá jak víme, tak tuto diskuzi uzavře. Já osobně se nechám inspirovat Azralem a až pod můj příspěvek, který považuji za ukončení těchto nechutností a UBOHOSTÍ, kopíruji vše pro naše potřeby! Padla zde totiž DOKONALÁ ukázka malého podlého českého ducha odraženého do čehokoliv, na co zapůsobí. Bude se to hodit.

PRO OSTATNÍ – NEMÁME zájem abyste nám v tomto jakkoliv pomáhali. Občas nám dochází nápady a pobídky, které jsou i daleko za hranicemi zákonů. NEMÁME ZÁJEM. Dořešeno! STAČILO! Uzavřeno!


 
Cody
Dub 20, 2009 at 12:44

Cody nikdy nenapsal, že je to šprým, jen že to není objektivní recenze. Takže Avanaxi, číst, vnímat, nemanipulovat. Já v šoku nejsem, ohledně slabomyslnosti některých příspěvků, já s tím tak trochu počítal. Můj oblíbený Terry Pratchett zmiňoval, že člověk, který píše víc než jedno intepunkční znaménko na konci věty, to je člověk, na kterého musíme být opatrní. Mohl by se rozčílit natolik, že by mohl být infarkt. Takže Avanaxi dávej an sebe pozor! Ať se ti něco nestane. Je to vážná věc. A když už o tom mluvíme, není potřeba psát capslockem s třemi vykřičníky. My si uvědomujeme, že jsi rozčilený a že prodejnost jde dolů. Co se dá dělat. Třeba ti dojde, že dělat knihy o okultismu pro Prachy se v ČR nedá:-)) Jistě si vzpomináš jak jsi mi vysvětloval, že přeci primárně nejde o to, aby to bylo kvalitní, ale aby se to dobře vydávalo, mělo to hodně pěkných obrázků.
Já si myslím, že jste si tu recenzi napsali. Byla by to moc velká náhoda. A já na náhody nevěřím.
Jinak kdo má zájem, myslím, že můžu doložit naprosto stejně celou komunikaci mezi mnou a Avanxem, ohledně Necronomiconu. Třeba tu, kde nepovažuje důležité, aby ilustrační obrázky se povahou týkali Necronomiconu. Had na každé stránce, klínové písmo, kde Avanax neví co je tam napsané a tak (mám k tomu i PDFko). Ano, to byl důvod, proč jsem nechtěl své jméno nadále spojovat s OLDM. Kdy nejsou schopni pochopit, že nepíšeme Lamashtu, ale Lámaštu (což je krásně vidět na anglickém Shemhamforash).
Avanaxi, nežijeme be středověku, je 21. století a společnost se vyvíjí a pokud se někdy chaos magie měla potřebu vůči někomu vymezovat, tak vůči těmto omezeným dogmatům, kterým jsi hrdým zastáncem. Hermetici, které znám a kterých si mám důvod vážit, ať už je to Horev, či lidi z Grimoáru – jakkoliv máme odlišné názory – jsou ve své podstatě chytří lidé, vůči kterým se nikdy CHM vymezovat nemusela.
Moc mě baví tvé dupání nožičkama ve stylu: Vy všichni jste ti hloupí pitomci ve stylu Codyho, je my (Já Avanax 1., zasvěcenec 9. stupně, Ipsissimuss jediné oficiální lóže zájmového sdružení OLDM) víme, kde je pravda a my to děláme dobře.
Tvá představa, že diskusi ukončíš tím, že napíšeš další afektovaný komentář je naivní. Diskuse bude ukončena, až nikdo nebude mít k tomu co říct. A v této kauze je můj blog, relativně nezajímavou částí skládačky.
Ne komentáře neuzavřu (jsme bezpáteřní, páč prastaří nemají páteř), protože tohle ve smlouvě nebylo, ale klidně Ti vrátím 15 korun.
Kopíruj, kopíruj, bude se to hodit do složky v sektoru Ko-PK-132.
Dochází Ti, že tím jak se to prezentuješ děláš vydávání dalších svých knih jen medvědí službu? Nebo jsi stále zaslepen vztekem? Odpovídat nemusíš, vím, že jsi diskusi uzavřel.


 
Azral
Dub 20, 2009 at 13:08

Ty jsi opravdu křivák Cody! Přesně ten typ, kdy někdo požádá o uklidnění situace a pár blblů se ještě ozve a zadupe si nožičkama, jak píšete. Jsem rád, že jsem prostřednictvím této diskuze poznal představitele pohanské federace. Děkuju.


 
Cody
Dub 20, 2009 at 13:14

NeMilý Azrale, nevidím na svém chování nic křivého. Žádost o uklidnění situace si představuji jinak, než afektované vykřikování, urážky a podsouvání. Jinak Azrale, doporučuju používat nějaký software na blokování IP adresy. Takhle je totiž porovnání IP adresy dvou příspěvků dvou různých uživatelů strašně jednoduché.
BTW: Pohanskou Federaci do toho netahej, ta s tím nemá žádnou souvislost, což si každý rozumně uvažující člověk dovodí.


 
Wickhem
Dub 20, 2009 at 13:43

Avanaxi, nenapadlo Te ze si svym vystupovanim (svym slohem, agresivnim stylem, vykricniky, a mozna i stridanim IP adres) sam na sebe pletes bic? Na Codyho stylu nevidim nic spatneho, Ty sam si pod sebou svym jednanim a vystupovanim rezez vetev, agresivni a vztekle prispevky jen umocnuji dojem z neorganizovaneho kopani do tmy. Myslim, ze kdybys uz na zacatku pojal celkovou situaci ohledne dvou ruznych vydani ponekud slusneji, mohla se z toho vyvinout diametralne odlisna diskuze, ktera by byla prospesna vsem. Zde (a nejen zde, i na jinych strankach kde se objevuji recenze a prispevky od „ruznych, nazaujatych lidi, kteri Vas jakoby skoro ani neznaji“) to vazne pusobi az komicky. Ve chvili, kdy „nekolik nezaujatych autoru“ napise „nestrannou“ recenzi, kde absolutne svrhnou jakoukoli snahu vodnarske Goetie a naopak az do aleluja blahoreci Goetie OLDM, to vypada vazne az trapne. Dobra kniha se prodava sama, vydavatel nepotrebuje kolem sebe vymytit jakykoli naznak konkurence, coz Ty delas. Nelibi se mi styl jakym oslovujes lidi, ktere neznas, konkretne Arboria apod. Diskuzi, jaka se tu vede, jsi rozohnil Ty, tak se nepohorsuj nad reakcemi. Po pravde videl jsem uz hodne ale ze by takto nekdo plival jed na vsechny strany a pod ruznymi maskami, to je tedy ojedinele 🙂 [-tento prispevek doporucuji zalohovat a ulozit do archivu-]. Jsem s pozdravem.


 
Azral
Dub 20, 2009 at 14:14

Wickhem kde jsou další recenze, to mi uniklo? Chci si je přečíst taky. Tedy ty další zaujaté jak píšeš. Jinak to tu píšeš podle mě do větru. Napiš to mailem přímo jemu.


 
Wickhem
Dub 20, 2009 at 14:43

Azral : myslim ze odkazy se tu v tehle diskuzi nejake najdou. Mimochodem, nevsiml jsem si, ze bychom si tykali 🙂


 
Arpheton
Dub 20, 2009 at 16:55

Kasa: Ten pokémonský styl mi také nesedí a nepovažuji to za moc šťastné. Ale inspirace je holt inspirace, s tím nic nenaděláš. Třeba na tebe při evokaci vyskočí i Pikachu.

U OLDM mi vadí, že popisy a rozsahy mocí démonů jsou někdy docela stručné. V kombinaci s Pseudomonarchia daemonum a Dictionnaire Infernal, jak se uvádí, by toho mohlo být o každém z nich psáno mnohem více i když u některých, by to asi mohlo přesáhnout únosnou míru. Na druhou stranu zde může být záměr, vybrat u každého, to nejpodstatnější?


 
curious
Dub 20, 2009 at 17:31

podle meho jsou obe dve strany nekriticke k vlastnim chybam,jedni upocene vydali grimoar plny hrubek a druzi podepisuji cizi veci. Ale vsechno je vlastne fajn,jsme u nas doma.


 
Xaltotun
Dub 20, 2009 at 17:35

Cody: Byl bych asi opatrny s tim tvrzenim, ze prodejnost OLDM jde dolu..podle mne je tam take dost kvalitnich informaci, jen by mne zajimalo, proc vypustili tak zasadne rozsah nekterych bytosti, jak uvadi Catalessi. Ze ve vydani Vodnare jsou take v necem jinak chapu tim, ze je to preklad z nemeckeho, kde uz taky doslo k mensim rezonancim…

Jinak ja fandim prodejnosti obou knih, neb 1000 vytisku nepovazuji za mnoho a Bardon uz mel min. sesty dotisk za cca 15 let od vydani. Kdyz si to vic lidi koupi, znamna to vic zajemcu o hermetismus v CR, coz je podle mne vyznamna a konecne pro CR jedna z mala pozitivnich dnes konstant..Jen se primlouvam za peclivejsi prekladani dalsich del, aby mne nemusela rozesmutnovat recenze jakou napsal Catalessi..


 
Mart
Dub 20, 2009 at 17:56

Xaltotun – ty si tu písal, že si Goetiu prekladal kedysi. Nepracoval si aj s Abramelinom? Že by si prípadne vedel z vlastnej skúsenosti to porovnať?
Omlúvam sa Codymu, že sem zaťahujem odlišnejšiu tému než je recenzia Goetie. Ale Abramelinova Magie patrí do rovnakej edíciea už ju mám kúpenú a rád by som ak by to niekto vedel pomerne kriticky zhodnotiť. Bez urážky, ale ak sa to nebude pretriasať cez sito odbornosti /minimálne odbornosť po jazykovej stránke/, tak ešte aj pomerne kvalitná literatúra upadne na úroveň ezoterických brakov, ktoré budú čoskoro v lacných knihách. (To je len špekulácia, ja sa pýtam, po tom ako to je, žiadny nesvár volať nechcem.)


 
Cody
Dub 20, 2009 at 18:26

Xalty, já to osobně vidím tak, že z dlouhodobého obchodního hlediska je chování Avanaxe neprozíravé. Odrazovat potenciální kupce tím, že je budu urážet a shazovat je poněkud nešťastné.


 
Azral
Dub 20, 2009 at 18:39

Cody: Pokud to neni přesně naopak a lidé neusoudí, že má pravdu Avanax. Tohle je věc názoru každého. OLDM k tomu vydalo jeden suchej článek a pak se spustily tyhle rekce kolem. To je taky prostej fakt. Třeba to dají celé do nějaké knihy, jako to dával pan Veselý z Grimoáru. Pěkně pod sebe. To by taky stálo za to. Jejich článek + tvůj + tyto rekace zde. Mě by to neudivilo. Bohužel pro všechny platí, že na veřejnou diskuzi se nevztahují autorské práva. Pak si myslím, že by to pro Vodnáře tedy moc dobře nedopadlo, protože mě řada odpovědí ani věcí ve tvém článku prostě logicky nesedí. A ještě k tomu fakt, že nikdo neřeší ty zmíněné konkrétní věci a všichni se tu raději uráží, jako by se snažili překřičet to zřejmé, co nesmí být vidět. …. Je to na každém jak zareaguje. Čtenáři mají výhodu 100% nezaujatosti :o)


 
Naphets Retiz
Dub 20, 2009 at 20:05

Azral: Ty jsi nejspíš pana Avanaxe ještě neviděl osobně, že? Z takového člověka to totiž přímo sálá ;°) . K tomu nepotřebuješ názory druhých, postačí tvé „oči“.


 
Azral
Dub 20, 2009 at 20:09

Ne, neviděl jsem ještě ani Codyho, ani Veselého. Kde se s nima setkáváte? Navíc ty knihy nevydává Avanax, ale OLDM, ne? Tohle jsou prostě zaujaté blbosti. Z někoho sálá … atd :o)) Co sálá z Tebe?


 
Cody
Dub 20, 2009 at 20:41

Ono pokud se o magii zajímáš, tak je logické, že se s těmi lidmi potkáváš. Avanax je členem OLDM a prezentuje se, tak je to logické, že se pozornost obrací na něj.
Zaujaté blbosti můžou být i Tvoje názory. Osobně vím, že nejvíc člověka poznáš, když se s ním setkáš osobně.
Tvoje reakce odvádí jen téma od informace, kterou Naphets Retiz sděluje. Dávám ti ještě dva pokusy. Pak se budu řídit dle pravidla z Cely.


 
Naphets Retiz
Dub 20, 2009 at 20:45

Na tvou první otázku za mne odpověděl přímo Pan Cody a na tvou druhou otázku ti asi sama neodpovím. Jak je o mne známo, jsem velký egoista a egocentrik. A má sebekritika by nemusela být uplně zdravá ;°)


 
Sandro
Dub 20, 2009 at 20:47

Avanaxi jseš vůl. Ty jsi se fakt s tím slohem napsal 😀 😀 😀 Je mi jasné že všichni jsou idioti jen ty ten chytrý 😀 😀 😀


 
Sandro
Dub 20, 2009 at 21:16

Nyní mne tak napadá, jestli nebude do čtrnáctí dnů pryč ze stránek oldm konkrétně horní lišty pryč moje ilustrace, bez prdele tě zažaluji za narušování autorských práv. Tu originální kresbičku mám pořád u sebe.


 
Xaltotun
Dub 20, 2009 at 23:57

Cody: Ze chovani Avanaxe neodpovida modernimu duchu „usmevaveho, bratrskeho kapitalismu“ zakryvajiciho ve skutecnosti zamer cloveka „vykoristit“ a obrat jak to jde mi spise vyhovuje. Podle mne by se lide meli konecne prestat chovat jako stado usmevavych obchodniku z Wall Streetu, asi by zmizelo dosti pretvarky..Takze v tom, ze je sam sebou nehlede na drobny zisk z par prodanych navic (treba SNOPovi abych si popichnul 🙂 ) mne tesi.

Jinak mu preji mnoho zdaru v magii i podnikani, akcni hermetici vseho druhu jsou v CR potreba-je jich jako safranu. Hlavne tech odvaznejsich s vlastnim nazorem, co se neboji konfrontace „proti vsem“-byt pak clovek musi sem tam zdrhat, jako Nemci na vychodni fronte. Ono 10 na 1 je 10 na jednoho 🙂

Mart: Uz v 1995/1996 jsem po prelozeni Necronomiconu prelozil Goetii a zaridil i prelozeni Abramelina – kterezto jsem tehdy sehnal velmi zajimavym zpusobem pres meziuniverzitni vypujcni sluzbu, dokud se z vedouci knihovny nevyklubala jehovistka, ktera se rozhodla zachranit mou dusi tim, ze dalsi knihy jako Luciferova kniha mi odmitla predat, poslala je po 6 mesicich meho cekani zpet do New Yorku a misto toho mi mavala pred nosem straznymi vezemi, ze si uz davni se mnou chtela pohovorit..

Az bude zase nekdy v Praze sraz nejake zabavnejsi organizace s okultnim pozadim, napis mi na mail marekdl@post.cz a dame tam rec.


 
Amanda
Dub 21, 2009 at 08:48

Hm :o) Tedy pane Sandro to je čeština. Opravdu, po Vašich příspěvcích, jestli se tímto musí OLDM prodírat a stát proti takovýmto lidem, tak klobouk před nimi dolu. Teď u mě stoupli o 100%.

Pane Cody, Vy jednou píšeš, třeba kolem Vodnáře, jak je tato branže nevýdělečná a kolem OLDM jak chtějí na tom zbohatnout :o) Celkově trpíte hrozivým počtem protiřečení. Jinak ale dobrá práce na blogu a kolem p. federace. Taky to chce jistě svůj díl energie. Jestli pak tam máte taky takové, jako jste vy sám proti OLDM? Víte třeba Vy sám něco o panu Avanaxovi? Já si ho pamatuji ještě z Mensy ČR, kdy pořádal pro svou místní skupinu, ještě s jedním kolegou, kulturní akce a poznávací zájezdy. Tehdy je to stálo pořádný balík vlastních peněz, o čase ani nemluvě. Je to zvláštní jak Vy urážíte jej a sám jste v podobném postavení. Tak by mě zajímalo, kolik „Codyjů“ (promiňte mi ten výraz) máte proti sobě Vy sám. Já zde musím naprosto souhlasit s Xaltotunem v tomto. Vlastně Vy všichni děláte pro pana Avanaxe ohromný kus práce a zocelujete ho. Tedy on již zocelený je z Mensy, tam si užil s dětmi své. Ale pomáháte mu budovat takové to činné podhoubí, které může pak používat. Já bych byla velice obezřetná, protože jeho myšlení patřilo vždy k velice … záludným? :o) Myšleno ovšem v dobrém. Ví jak na lidi „z boku“, aby dosáhl svého. Jinak zde Vaše poznámky o něm jsou opravdu jen zaujaté. Je to schopný člověk s tvůrčí myslí a opravdu velkou kapitalistickou Bednou :o)) Jenže ty peníze pak investuje do druhých.

Chybí mi tu mezi Vámi ta pověstná hermetická láska :o(, proto s Vámi kamarádit nebudu :o.


 
Naphets Retiz
Dub 21, 2009 at 10:00

Amanda: Tak ta tvá čeština také není zrovna uchvacující. Miluji tyhle rozumbrady. Navíc převážně zde píšeš nesmysly a obhajuješ někoho, kdo si podkopl nohy sám. Teď už je jen otázka jestli jsi jedna z těch náctiletých co Avanaxovo bahení kouzlo bůhví jak ovábilo a nebo Avanax sám.


 
Cody
Dub 21, 2009 at 10:09

Amando, tak to máš pravdu, Sandro je ilustrátor a s češtinou trošku bojuje, to je fakt.

Já si neprotiřečím, tato branže není výdělečná a OLDM si to možná myslí, ale brzy díky tomuto pohoří. Ti co se snaží vydávat v Čechách knihy o magii jsou lidi, kteří mají k magii nějaké sklony a mají ji rádi. A z toho zpravidla vychází, že knihy které dělají s láskou a s touhou udělat je co nejlépe. U Avanaxe, tak tomu není. Sám se k tomu přiznal v naší komunikaci ohledně N. Jemu jde o to, aby tak knížka vypadala tak, aby se prodávala, nehledě na to, že některé věci tam tématicky nepatří (viz. Egyptské, Keltské a jiné symboly u Abramelina nebo „přehadováno“ a klínové písmo u Necronomiconu) – když jsme se na to ptal, proč – odpovědí bylo, že je to hezké a že se to bude dobře prodávat (což můžu samozřejmě doložit).
Což je přístup, který mě konkrétně u Necronomiconu vadí, protože nechci aby z toho byla dětská omalovánka. A TO je to, co mě vadí.
K dotazu – ano mám kolem sebe spoustu lidí, kteří kritizují mě i PFIcz, takže vím, že nelze na kritiku reagovat tak jak reaguje Avanax. Kopat a plivat jed kolem sebe, vyhrožovat soudy. Tohle prostě rozumný člověk nedělá.
Každého kritika nasere, mě taky. Ale je potřeba, i když člověka kritika naštve se nad ní zamyslet a zjistit, jestli to přeci jenom není pravda. Tohle jsme si prožil už tolikrát a tak vím, že jednoduché to není. Tak jak reaguje Avanax jsem reagoval tak ve 20, když jsem bylo ještě nezvedené hloupátko. V jeho věku bych očekával trošku rozumnější reakci. A jak je vidět členství v Menze a vysoké IQ nedělá ještě z člověka někoho, jehož reakce můžeme považovat za rozumné.
Nevšiml jsem si, že bych Avanaxe urážel, říkám co si myslím a věřím, že může existovat spousta lidí co se mnou nesouhlasí. Osobně bych článek nenapsal, kdyby Avanax sám nezačal s tím svým článkem. To, že je záludný jsme si ověřil na mnoha místech a holt takový je svět. Ale osobně jsme toho názoru, že záludným a jejich jedovatému vyhrožování lidem není radno ustupovat.
Ano mé poznámky jsou zaujaté, po tom všem co předvedl ho nemám rád a už na začátku článku jsem psal, že je to můj názor a ne objektivní posouzení situace.

Hermetici mají lásku v popisu práce? Hm, ještě že nejsem hermetik:-)


 
Wickhem
Dub 21, 2009 at 10:53

Nejsem si jisty zda primo laska je v popisu prace 🙂 Nicmene vzajemna ucta a zdvorilost by mela byt prirozenou vybavou kazdeho slusneho cloveka, at si rika hermetik nebo pohan nebo cokoli jineho, at uz na hlavni ci vedlejsi uvazek ;o)


 
Nemo
Dub 21, 2009 at 11:27

Amando, dovolím si poznámku: IQ není samospasitelné a jako modlu a argument bych ti poradil ho spíše nepoužívat. Podle toho, co jsem v životě/magii zatím viděl, mají lidé s vysokým IQ právě s magií spíše problémy a mnohem snadněji je dosažitelná naopak lidem s IQ nižším. A věz, že magie není o zásluhách.


 
Cody
Dub 21, 2009 at 11:28

Wickhem, jistě tak já projevuju lidem minimálně takovou úctu jakou oni mě a jako si dle mě zaslouží. Myslím, že ta lidskost je tam potřeba. ale jakou úctu můžeš prokazovat lidem, kteří ti vyhrožují? Myslím, že Chamurappi je občas mým vzorem.


 
Wickhem
Dub 21, 2009 at 11:38

Cody: presne tak, zdvorilost by mela byt primoumerna reakcim druhe strany, ovsem nesklouznout na uroven nejakeho balastu, ale zachovavat diplomatickeho ducha. Kdyz jsme u toho Chamurappiho, mozna by neskodilo sepsat taky nejaky ten zakonik pojednavajici o moralce a o jednani s druhymi lidmi, myslim, ze nekteri by to potrebovali jako prase drbani, nekterym by to neskodilo odrikavat si to jako mantru na potreni tzv. veproveho naturelu, jak to trefne vylicil pan Klima 🙂


 
Amanda
Dub 21, 2009 at 12:17

Nu pane Naphets, věřte mi, že i já dokáži ve shonu napsat otřesné gramatické chyby a to patřím k profesorskému sboru, ale čeho je moc. A ty urážky k tomu. Já bych ho ze třídy hnala! :o) To ostatní tedy ve Vašem psaní zavání spíš již lehkou paranoiou. Myslím, že zbytečně pana Avanaxe stíháte za to, že je celý svět kolem Vás špatný. Opravdu za to nemůže a až třeba večer vypadne proud nebo nepoteče ráno voda, to taky neudělal on :o). Chce to prostě trošku té pohody do myšlení, jo?

Pane Cody, myslím, že pan Avanax ví o podnikání dost na to, aby si dokázal spočítat jak se mu co vyplatí. Dle mého toto není vše, že založil nakladatelství. On má smysl pro dlouhodobé komplexní projekty, ze kterých pak rád po rozjetí odchází. Což moc nechápu. U Vás právě sleduji neustálou osobní zaujatost. Věci jako že se Vám nelíbí jak dělá knihy, jak přistupuje k ilustracím, to jsou profesní rozpory. Tohle bude cítit i pan nakladatel z Vodnáře, ale přece nezačne o jiném nakladateli ihned vystupovat a psát, jako to činíte Vy zde na blogu. To už je zaujaté jednání z Vaší strany. Proč? Čerti ví. Asi nám něco neříkáte. Možná Vám přebral nějakou dívčinu. Nebo někde osobně urazil? To je ve hvězdách, ale Vaše osobní zaujatost, která nemá s tou profesní nic společného, je nepopiratelná a nezdůvodníte jí tím, že se Vám nelíbil styl ilustrací :o) Chápete mne? Třeba v jeho článku Vás nikde neuráží. Taky mohl napsat něco neslušného a že s Vámi přerušil kontakt, protože jste neprofesionální, či něco podobného. To ale nenapsal. Dokonce bych řekla, že Vás i vychvaluje jako znalce na Nekronomikon. No a Vy? Ihned jste přispěchal s výrokem, že jste dal OLDM košem a další narážky. Chápete mne? Otázka soudu – to je ještě složitější. Vyhrožuje zde pan Veselý především. Chudák ta pani :o)) Já bych řekla, že Vás jen upozornil. Protože když se pak při soudním přelíčení uvede, že strana žalovaná byla na fakt několikráte upozorněna a bylo jí jasno kam věc vyústí, soud přizná cokoliv. Já si myslím, že takto to bylo vedeno. Jako upozornění. Žádnou výhrůžku v tom nevidím. Berte to ode mne prosím jako přátelskou radu, protože nepřeji nic špatného nikomu ze snaživých lidí. Možná byste byl o to větší kádr, kdyby jste se za Avanaxem vydal, vyříkal si to s ním a setřásl tu osobní zášť. To by byla frajeřinka! Agresi v chování nechte prosím být. Je to přesně jak napsal pan Xaltotun. Je to důraz. Žádný afekt jak píšete Vy. Až zestárnete ještě, otevřete vlastní aktivity a budete donekonečna bojovat s lidmi kolem, taky přitvrdíte. Protože jinak nebudete ani slyšet. Ale tohle je zase v každém specifické. Někdo se před tím schovává a vyhýbá se konfrontacím. Někdo, jak píše pan Xaltotun, nastoupí jeden proti 10.

Pane Nebo, a kde jsem takový argument uvedla? Jakpak jste toto uvodil? :o) Já přece psala, že dělal řadu věcí pro členy místní skupiny Mensy. To je špatné povídání s Vámi, když jen vymýšlíte argumenty, které nikdo nepíše :o( Pan Avanax dokonce brojil proti, tehdy pod Mensou existující, skupině Einstein, která sdružovala pod Mensou ještě to minimální procento lidí, kteří měli IQ na samé hranici nejvyšší. A vím, že proti tomuto brojil, i když měl na vstup i tam. Jenže IQ, jak vy zde popisujete, není samospasné. Tohle ale ví všichni a členové Mensy dvojnásob. Proto to nikde neuvádí tak, jako vy nám zde. Samotná organizace Mensy je o něčem jiném. Je to řada možností v mezinárodním i národním měřítku. To je ale jedno prosím. Dokonce si myslím, že pan Avanax dnes není ani členem. Mensa má členství podle zaplacených příspěvků. Takže když chcete něco podnikat pod její hlavičkou, tak si zaplatíte členství a jste členem. Když se Vám to nehodí a nevyužíváte jí, tak neplatíte. Základem je vstup. Pak tuto možnost máte. To sem netahejme vůbec. Nikde není uvedeno, že by OLDM byla s Mensou nějak spjata. A že IQ zamezuje duchovnímu rozvoji? Ale no tak :o) Dokonce, pokud si někdo takový vybere za své jakékoliv konkrétní duchovní učení, je vidět, že to bylo velice dobře uváženo mozkem, nejen emocemi.

Nuže, asi to zde bude nekonečné. Loučím se a přeji Vám všem, ale opravdu všem, hodně zdaru, lásky v srdíčku a pohody především! Pak to jde jak po másle. I to udobřování :o) Pa.


 
Cody
Dub 21, 2009 at 14:01

Samozřejmě, že odlišnost přístupu v dělání knih o magii je ten zásadní problém. Já přístup OLDM chápu jako diletantský a oni ne. Máme prostě rozdílný názor. To je běžné. Na tom nevidím nic problematického, dokud se Avanax nevztekne a nezačne vyhrožovat soudy. To je prostě jen ukázka toho, že je to člověk, který nedokáže na úrovni přijímat kritiku a je jedno zda je to kritika oprávněná nebo ne.
Já říkám vše co se mi chce a v tomhle případě nic netajím. Štve mne, že projekt, který mohl být zajímavý je pro mě jen snůškou pejskokočičkovského snažení.
BTW: Víte, že si můžu říkat a neříkat co chci a jak se mi zachce? Neočekáváte snad naivně nic jiného?
V jeho článku jsou věci, které se mne a mých přátel dotýkají, protože to jsou různé polopravdy otočené tak, jak se Avanaxovi hodí. Nevšiml jsme si, že já bych Avanaxe někde urážel. Vše co jsme o něm napsal si dokážu velice dobře obhájit, ale … tu potřebu nemám. Proč taky na tomto blogu, že?
Že jsem dal OLDM košem je pravda, takže proč to neříct, že? Ohledně soudu pana Veselého chápu, poté co prožíval za doby komunistické totality ho ona „paní“ obviňuje ze těchto věcí. Nevím jak bych reagoval já. A to se s panem Veselým příliš neshodneme.
S tím Vaším osobním, souhlasím, byla by to frajeřinka kdyby Avanax měl koule na to, zajít za Arboriem, panem Osvaldem a panem Kvasničkou a dokázal jim to co o nich píše říct do očí. To by byl fakt frajer, ale on jím bohužel není.
A věřte mi, že až zestárnu nehodlám se chovat tak jako Avanax. Musel bych se za sebe stydět. Vydavatelé pan Kvasnička či pan Zadrobílek jsou mnohem starší a přesto jejich chování je takové, že si jich mohu vážit. Takže stářím to asi nebude.


 
Mart
Dub 21, 2009 at 18:01

Kto prosím preložil Goetiu OLDM?
Lebo Abramelinova Magie sa mi zdá byť preložená pomerne dobre. Zrejme recenzovaná „nižšia“ kvalita oboch je spôsobená zhonom, verím že sa nič podobné už netane – čo do prekladu. Avšak nikde neviem nájsť prekladatela ani na stránkach knihkupectiev ani na stranke OLDM.

Myslím, že z vydania Goetie sa všetci poučili a už sa takáto vec nestane, tak sa teším na daľšie grimoáre. Už to nieje spor o knihy, lebo obe majú muchy, ale spor osobný, s trochou pokory, o nej písal Kefer -snáď sa udobríte. Alebo sa niektorí nechajú pohltiť charakterom Goetie? 😉

Spory môžu byť akurát dobré na zníženie ďaľšej predajnosti, tak k čomu to. 😉

Xaltotun tu hádam hovorí najrozumnejšie. Nech je Avanax aký chce, tak OLDM nereprezentuje, ešte z nich bude raz spolok hermetikov v dobrom slova zmysle, tak im tiež fandím.

Ako nezainteresovaný som si pôvodne myslel, že OLDM je spolok blbov(s prepáčením) – tak som to tu aj prezentoval. Avšak to len Avanax prudí.
Nech nerobí svojmu o.s. hanbu, môže sa ku svojim priateľom chovať dobre a byť aj veľmi produktívny vrámci OLDM. Ale ak sú spolkom „vyzretých“ osobností, tak tu sa buď začína prejavovať vplyv grimoárov, alebo nejaký iný vnútorný tlak, ale veď to predsa nikomu nepomôže a ohováranie v knihách pôsobí smiešne a nehodí sa do bežných kních. Ak chce niekoho ohovárať, nech napíše svoje pamäti, tam sa to bude viac hodiť…

(Ja viem, že som slovák a cudzí, ale tak hádam aspon dajaký anonym čo si to číta získa trochu orientácie nad situáciou, je veľká škoda že to prešlo do osobných osočovaní.)


 
Arpheton
Dub 21, 2009 at 19:51

Mart: Na této stránce jsou uvedeni oba, kdo, co překládal není jasné. http://www.demonologie.cz/index.php?option=com_content&task=section&id=3&Itemid=3


 
Xaltotun
Dub 21, 2009 at 23:15

Amanda, Cody, Wickhem-velmi jste mne v podstatě pobavili Vašimi slovy o nutné zřejmě podle jednoho vzájemné úctě, lásce, cti a kdo ví jakých dobrých vlastnostech, které by měly panovat mezi hermetiky. A že snad spor jako v této otázce Goetické je až příliš osobní, útočný, Avanax či Cody nebo Josef Veselý že snad užívají podpásovky atd.. 🙂

Vážení připomínáte mi jednoho kolegu, se kterým jsem dnes vedl diskusi o magii. Stěžoval si na jednoho známějšího českého „hermetika“, že po něm chtěl pomoc při práci na jedné magické operaci, ovšem časem zjistil, že ta operace byla v podstatě zaměřena na ovládnutí jeho..:-) A tady se hádají lidé, jednímž z jejich zájmů je Goetie, nesoucí leckde podtitul KLÍC K 72 NEGATIVNÍM SILÁM UNIVERZA! Jedná se v podstatě a celý středověk by to označil za černou magii-Takže předpokládejte, že láska, čest a bratrství když děláte operaci či komunikujete s nějakým černým magikem bude přes to, že se jedná také o hermetika, až na druhé koleji. Znám takových případů víc-někdo se chce věnovat magii, být „mocnější“ a uvěří člověku, o kterém je jasně zřejmé, že je to silná magická-černomagická osobnost… Takže když se pak tady pár zájemců -jejichž zájmy často sám znám o Goetii hádá, můžete předpokládat velmi silné individuality a osobnosti, které při setkání jiskří jako vánoční stromečky. Osobně některým se slabší psychikou radím, se do této společnosti jen tak nehrnout-rozhodně ne s dětskými iluzemi o lásce, bratrsství a čestné spolupráci…:-) A ze stejného důvodu nemám nic proti nikomu z výše zmíněné diskuse, byť je znám z osobních konfrontací různého druhu často osobně..A Avanaxovi a dalším bych doporučoval stejný přístup..:-)Prostě nemůžete chtít často po „černých“ magicích, aby se chovali jako zarytí skauti či apoštolové..


 
Zuzana Antares
Dub 22, 2009 at 01:26

SNOP: Jo, i tuhle větu jsem měla na mysli; ale povaha situace taky stojí za to.

Amanda: Já jsem taky z Mensy. Ale mám chybu v marketingu a nikdo to o mně neroztrubuje.

Mart: Překlad Abramelinovy magie najdeš i tu: http://things.magick.cz/magick/index.php?kategorie=6&co=kategorie&sico=ne
Dělala jsem jej já a kamarádka (z Mensy), přesněji kamarádka, pak dlouho dlouho nic, kupka hnoje, hromada písku… a já. Teoreticky měl vyjít už v roce 2000, ale tož nějak to pořád nemám hotovo. Práce není zajíc.
Škoda, mohla jsem se teď dostat do řečí.


 
Rhya
Dub 22, 2009 at 11:24

Tak vypadá to, že si některých věcí všímají i jiné lidé než zlý a ošklivý Cody:-) http://www.pixhost.org/show/171/236316_roblord.png


 
Mob
Dub 22, 2009 at 13:22

No mě docela překvapuje kolik magiků(ček) pracuje ve v síti vysokoškolských jídelen Menza – netušil jsem, že je to pro duchovní vědce taková pocta, ale je pravda, že po tolika přemýšlení i duch-vědům vyhládne. I já jsem se tam chodíval během studií stravovat a jsem rád, že pro ty naše mladé myslivce (od slova myslet) obětujete tolik času a vaříte jim knedlíčky a kolínka, abyste jim magií budovali silná těla, protože jen s těmi posílíme ducha českého národa, protože mágové jsou jeho elita…!

Jídelnám zdar!


 
Jakub
Dub 22, 2009 at 13:31

Démony je třeba mít pod kontrolou. Ten pán, co tu srší vykřičníky, se to zjevně nenaučil. 🙂 Takovým ovšem Goethie do rukou nepatří.

Jeden by řekl, že démoni z Goethie se rozhodli udělat si na internetu skutečně výraznou reklamu. Tedy všechna čest. Dost dobrý! Dokonce jsem se nechal zlákat k přispění do diskuze. A že bych si šel ty knížky o démonech koupit? Hmm… 🙂 Raději si počkám, až mi tu knihu přinesou sami. Však on už se najde někdo, kdo mě s ní bude „chtít“ obeznámit.


 
Naphets Retiz
Dub 22, 2009 at 17:37

Amanda: „velký výbuch smíchu“ Děkuji za psychiatrický posudek, určitě by jsi se v jeho roli vyjímala. Jen malá drobnost. Nejsem pán 😉


 
Cody
Dub 22, 2009 at 18:11

Vážení přátelé, náhodní kolemjdoucí, popeláři, kukačky, přátelé psychického hazardu v mezích goetických inteligencí, diletanti, a dále pitomci, blbci a idioti a mé nejmilejší chobotnice!
Každá show někdy končí a jako Thule měla 99 členů a 100. symbolickým členem měla prý být třetí říše, dovolím si tuto zábavnou hru zakončit svým 100. příspěvkem. Myslím, že jsme se všichni pobavili a je na čase zatáhnout oponu a sledovat zase zajímavější články, co vy na to?
Zdá se, že Kojotí techniky kontroverzních článků fungují a dostat se na 100 komentářů není opravdu těžké. Výhodou je, že já nemusím psát upozornění na všechna možná fóra. Ale jako experiment dobré, třeba to zase někdy zopakuji. BTW: Jak poznáte, kdy s Vámi lidi experimentují a kdy to myslí vážně?
Dobré na tom taky je, že tohle je můj blog a tedy jak bylo řečeno v mé oblíbené Cele – My World, My Rules. Pokud jsem se Vás dotknul, tak zajděme na pivo a já se Vám tam neomluvím, co Vy na to?
Přeju krásné odpoledne a ničím nerušené Vánoce, svátky Nyarlathothepa.
*indeed*


 

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google