Vrací se vám maily z vaší schránky na Seznamu? Problém je na vaší straně

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Internet
14. dubna 2014 000 15:48
Maily ze seznam.cz jsou blokovány

Maily ze seznam.cz jsou blokovány

Přesněji na straně Seznamu. Pokud se vám stává, že odesíláte e-maily z webové aplikace Seznam.cz (email.cz, post.cz, seznam.cz a další) a e-maily se vám vrací s touhle nebo podobnou hláškou:

You message for <email@priklad.cz> from 2014/04/14 could not be delivered.
It’s attached below.
Důvod / Reason:
—————
4.0.0 smtp; 421 4.7.1 Intrusion prevention active for [77.75.76.26][D]
Persistent Transient Failure – Other or Undefined Status

tak se jedná o chybu Seznam.cz, jde o to, že mailservery Seznamu jsou na blacklistu. Seznam o tom ví a pracuje na tom, ale momentálně dle slov podpory Seznam.cz (Tomáš Slavík) s tím TEĎ nedokáže nic udělat a netuší, kdy to bude v pořádku.

Řešení?

  1. Chcete odesílat maily přes web Seznam.cz? Řešení momentálně neexistuje. Přejděte jinam.
  2. Pokud jste ochotní odesílat přes jiného e-mailového klienta, například Thunderbird, tak když si nastavíte SMTP server na jiný než seznamácký, tak vám to pravděpodobně může fungovat. Ovšem otázkou je jak mailservery budou nakládat s e-maily kde adresa odesílatele a SMTP server budou mít jinou doménu.

Tento článek vznikl na základě dvou dotazů a odpovědí na podporu Wedos a Seznam.cz

 


5 komentářů

Duben
Dub 14, 2014 at 16:17

Tipuju, že problém souvisí s Heartbleed, protože třeba mě natvrdo seznam donutil změnit heslo, protože mi najednou přestal fungovat login a když jsem si změnil heslo, koukám že mám ve schránce plno odpovědí na spam, který sjem neposílal a moje kontrolní sekundární adresa byla na nějakou fake emailovou adresu na US serveru. Takže někdo vytahal hesla k emailům, tipuju že k hodně velkému procentu všech seznamáckých a začal je brutálně zneužívat k odesílání spamu.


 
David
Dub 14, 2014 at 19:21

Duben: toto s heartbleed nijak nesouvisi – viz. prispevek na Seznam Blogu z unora: http://seznam.sblog.cz/2014/04/14/657


 
Jakub Bouček
Dub 14, 2014 at 19:30

Není to prostě tím, že seznam dlouhodobě přehlíží problém SPAMu? Drív nebo později něco takvého muselo nastat.


 
perteus
Dub 14, 2014 at 20:18

seznam na to prdi dlouhodobe. Ignorace je, ze kdyz se podivam na kod uvedene zpravy je tam jasne napsano, ze seznamacky webmail posila zpravy pres port 25. Kdyz jsem je na to uppozornil na chatu, tak me slusne poslali dopr. Rozhodl jsem se s tim jako admin uz nic nedelat. Proc by ostatni meli resit problem seznamu a prizpusobovat mailove servery tak,a by seznam byl v pohode? 🙂


 
Duben
Dub 14, 2014 at 20:49

Davide, vžyť to co jsi poslal jasně ukazuje, že to s tím souvisí. Změnu hesla doporučují na základě problému s SSL a mě vnutili změnu hesla, kdy po následném přihlášení jsem měl ve schránce mraky vráceného spamu (mnou rozhodně neodeslaného) a nastavenou cizí záložní emailovou adresu. Takže SSL způsobila díru -> někdo se naboural do emailu (předpokládám, že nejen mě) -> odeslal z každé takto napadené schránky mraky SPAMU -> Seznam vynutil změnu hesla aby zabránil zneužívání schránek -> mezitím ty mraky odeslaného spamu z normálních emailových účtů způsobily umístění seznamu na blacklisty … To je podle mě naprosto přímá souvislost.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google