Vídeň nad jarem, pod jarem a v jaru

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce
20. března 2007 000 17:35

Minulý víkend jsem byl pozván se svými přáteli (Barakou, LuciJí, Jožkou a Rakeshem) na menší ryze přátelské setkání ve vídni. Moc jsme se těšil, přátele, které jsem našel v Rakousku mi zůstali hluboko v srdci a ačkoliv cesta do rakouska není úplně nejednoduší, vše jsem připravil, abych se dostavil na kolosální party.

Cesta v autobuse probíhala kupodivu celkem příjemně, ovšem poté co jsme se nadopoval dostatečným tripem Kinedrylu a hned byl svět o trošku hezčí, jak jsme jen přejeli hranice tak jsme začali pozorovat jemné nuance odlišností mezi Rakouskem a ČR. Co se mi třeba líbilo, byly semafory, které nejenže na 4 proudové silnici nesvítily zelenou pouhých 6 sekund jako v Parze, ale dokonce pár sekund před červenou začaly blikat, aby si chodci uvědomili změnu.

Příjezd k Jeffovi byl bez problémů a vše jsme krásně našli, snad i proto, že nás vedla Baraka s LuciJí. Večer byl příjemný, prodchnutý Jeffovým entusiasmem, vitalitou Karen a rozvážností Wernera. Zpočátku se mluvilo anglicko-česky, pak jen anglicky a nakonec jen česky. Do finále Jeff (ačkoliv si tím ráno pak nebyl jistý) pozval svého souseda, který nám byl všem povědomý, možná nějaký herec? Ale Jeff to úpěnlivě popírá. Jídla byla dost a pití taky… myslím, že to byl velice příjemný večer. Usínali jsme nad ránem a to za veselého pokřikování, že Jeff je party winner, protože crazy Czechs are sleeping a on úžasný Jeff is still alive.

Druhý den jsme se vzbudili velice pozdě, ale i tak jsme vyrazili do Vídně, uchvátil mne nádherný a kolosální gotický dóm Sv. Štěpána, poté jsme se rozdělili, protože Rakeshovi choutky na shushi byly neoblomné a schvátil i ostatní, takže my jsme šli lovit Hudnerwasser hause, sice jsme ho ulovili až na zpáteční cestě, ale to vůbec nevadilo. Pak jsme měli trocha zpoždění protože Lucinka mi nevěřila, kudy máme jít – nicméně to nevadilo (aspoň mě) a se 45 minutovým zpožděním jsme dorazili na místo srazu.

Pak jsme bez problémů objevovaly další krásy vídně a relaxovali v úžasné kavárně ve stylu 20. let. Večer byl spíše odpočinkový ve styl Agrippy a menších diskusí a polehávání a popíjení. O to krásnější byla neděle. Sice jsme se museli balit, ale Vídeň se nám ukázala v té nejkrásnější podobě. Rakesh nám sice zdrhnul, ale to tolik nevadilo. Jožka S Bárou šli do pralesa a my s LuciJí objevili to nejkrásnější historické jádro Vídně. Bylo to samé Och, Ach, koukni támhle, tam jdem, to je nádhera, to je úžasné a tak. To se nedá popsat, bylo to krásné a byl nádherný jarní den, co bylo cítit v každém nadechnutí.

Vídeň nám ukázala a i samotné Rakousko svojí krásu a byl to fak bezva víkend, myslím, že se tam kdykoliv rád vrátím. Je tam krásně. I cesta zpátky byla minimálně vtipná, protože Baraka se většinu cesty pochechtávala a tak nezapomenutelně ovlivnila atmosféru v celém autobuse a to už ani nemluvím o tom jak se řidič autobusu ptal, kudy má jet:-)

Další reportáže najdete na Eastwick blogu a na Jožkově Mlíkárně


2 komentáře

Eolin
Bře 21, 2007 at 07:37

Kruciš, už na třetím blogu čtu jak je ta Vídeň krásná… Zveřejníte nějaké fotky té krásy? Nebo si je necháte jen pro sebe?


 
Cody
Bře 21, 2007 at 08:16

Nechají si je jen pro sebe.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google