Vernisáž – Petr Machovec

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Recenze
19. prosince 2008 000 08:00

image

Minulý týden jsme v doprovodu jedné své kamarádky (ano chtěl jsem provokovat) byl navštívit vernisáž a tím i podpořit mého kamaráda Petra Machovce. S Petrem se znám už léta a vím jak fotí, takže jsme byl na jeho první vernisáž zvědavý.

Tak Molotow bar byl podle mě nevhodný. Nebyl to ani dekadentní undergroundový pajzl typu klubu Exit na Žižkově a ani nic na úrovni. Podprůměrný nevýrazný pajzlík hrající si na něco na co nemá. Obsluha byla šílená. Za vše hovoří dialog:

Dali by jsme si víno.

Jasně jaké chcete?

Jaké máte?

Červený nebo bílý?

Myslel jsme spíše nějaký druh?

Cože?

Aha. Tak třeba Rulandské šedé, nebo Modrý Portugal nebo tak něco.

Musím se jít zeptat dozadu.

Tolik k Molotow baru. Možná ještě doplním stav jejich webových stránek:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>MOLOTOW COCTAIL BAR</title>
</head>
<body>
<div align="center">
POZOR! Otevreno i na Stedry den 24.12.2008!<br>
<img src="http://files.partydj.cz/200003688-25af626a9d/Plakat-listopad-prosinec08.jpg" />
</div> </body> </html>

Dalším problémem bylo osvětlení, ne že by bylo špatné nebo tak, ale na Vernisáži by přeci jenom člověk rád ty fotky viděl. Tady to bylo hezké intimní osvětlení, ale holt u některých fotek si člověk musle svítit mobilem. Takže po téhle stránce nedotažené.

Poslední věc, kterou bych rád lehce, ale opravdu lehce zkritizoval je tak nějak průběh té vernisáže. Myslím, že Petr se toho měl chopit pevně už od začátku, více komunikovat, mluvit, seznamovat a tak dále.

Ale když už jsem vyjmenoval všechna negativa, teď k těm pozitivum. Petr fotí podle mě dobře a je fajn, že se rozhodl udělat tuhle vernisáž. myslím, že když vydrží a bude na sobě makat tak ty fotky budou čím dál tím lepší. Má potenciál a i když zatím není žádný Saudek – kdo ví?

Jeho prezentace byla sice trošku nervózní a kostrbatá, ale to co ukazoval za to stálo. Líili se mi jeho ukázky v powerpointu. I zajímavé občerstvení přišlo vhod. Takže rozhodně tuhle akci hodnotím jako zajímavou a celou další Petrovu tvorbu budu sledovat a držet mu palce.


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google