Jak na zálohy verzí souborů ve Windows (8.x a vyšších)

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: IT, Návody
27. ledna 2015 000 14:19

Lidi se dělí na 2 skupiny. Na ty kteří zálohují a na ty, kteří UŽ TAKY zálohují.

Zdroj: neznámý autor na internetu

Před lety jsem nezálohoval. Pak jsem o téměř všechna dat přišel kombinací selháním disků a mé hlouposti. Teď už zálohuji vlastně všechna data na disku včetně filmů, seriálů přes Crashplan a pracovní data zálohuju/synchronizuju přes Copy. Ale už párkrát se mi stalo, že se potřebuju vrátit ke starší verzi souboru. Macbooky mají Time Machine a Windows mají Historii souborů (File History). Díky za tip Vojtovi Mikulovi.

Pokračujte ve čtení článku “Jak na zálohy verzí souborů ve Windows (8.x a vyšších)” »


 

Pomoc! Windows 7 mi odepírá má práva!

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
1. června 2012 000 21:00

Už delší dobu mě trápí jeden problém na mém počítači. Práva. Zdá se, že mám někde něco špatně nastavený. Jenže nevím co! Mohl bych to řešit obligátně reinstalací systému, ale jsem v situaci, kdyby to bylo tolik práce a času, že jsme se dokopal k tomu sepsat tuto prosbu. Takže. O co jde?

Občas mi některé programy (třeba Evernote nebo Oracle Virtual Box) nechtějí dovolit nainstalovat update protože:

Prava_vm

No. Tak jsme zkusil spustit instalátor jako správce. Nepomohlo.A já mám na Windows 7 jediný účet, ten má admin práva. Sakra proč?

Tak jsme se zkusil podívat na oprávnění adresáře na cestě c:ProgramDataMicrosoftWindowsStart Menu. Vypadalo to nadějně.

Prava_adresar

Tak jsme zkusil odškrtnout jen pro čtení a hurá, začaly se dít věci.Potvridl jsem, že chci změnu aplikovat i pro podsložky a že potvrzují, že chci použít oprávnění správce. Jasný, jasný, souhlasím, jedeme.

Jenže … se mi stalo tohle:

Prava_vm_fix

A tím jsme skončil. Nevím co dál. Nevím co s tím. Podobná chyba se mi v různých variantách opakuje v rúzných situací vždy jednou za čas. Chtěl bych ji vyřešit. Chtěl bych to opravit. A nechci kvůli tomu znova instalovat Windows 7. Je tu někdo zkušený a hodný kdo by mi pomohl?

Taky si myslím, že to může souviset s tímhle nastavením oprávnění:

Prava_users

A když jsme se díval na problematický soubor, který prý nemá oprávnění, tak to vypadá takhle:

Prava_hardcore

Jsem zoufalý a nerozumím tomu. Chci to vyřešit. Dokážu si představit, že v případě úspěšné opravy se dohodneme i na nějaké vhodné odměně. Vážně.

Závěrem chci dodat, že vím že si mám pořídit Mac, Linux a kdo ví co ještě, ale já nechci. Chci pracovat na tomhle systému a rád bych pouze vyřešil tento problém. Díky.


Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google