Jak se připojit na jabber (jabber.cz, jabbim.cz) na Instantbirdu

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Návody, Software
23. září 2014 000 12:49

Včera jsem řešil jeden problém, který není moc zdokumentovaný, tak si ho chci řešení tady uložit. Pokud používáte IM klienta Instantbird a máte jabber účet na Jabbim.cz (třeba i Jabber.cz), možná narazíte na problém s připojením.

Při nastavení účtu nechte veškeré nastavení defaultní jak je přednastavené, vyplníte jen svůj login, tedy v mém případě cody-cz (mám cody-cz@jabber.cz), server (v mém případě jabber.cz) a vaše heslo. Instantbird vám napíše, že mám problémy s SSL připojením. Kašlete na hlášku a otevřete si nastavení a zde sekci rozšířené – šifrování. Z http://www.cacert.org/index.php?id=3 si stáhněte oba PEM klíče a ty pak importujte přes správce certifikátů do sekce autority. Hotovo, vše by mělo fungovat.


 

Problém s připojením na Google Talk a Jabber v Mirandě VYŘEŠENO

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
20. srpna 2011 000 09:00

Aktualizace 21.8.2011: V pátek jsem se ptal, jestli někomu taky nepřestal fungovat přístup na Gtalk. V mobilu mě to fungovalu jen ta Miranda zlobila a chvíli i webový klient v Google+. Posléze jsme zjistil, že se jedná o změny XMPP protokolu, na které například Trillian už zareagoval. Vývojaří pluginu pro Mirandu o problému věděli a dnes opravili. Stahovat opravu můžete na http://www.miranda-im.org/download/.


Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google