Praxe předLurijánské kabbaly

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
12. dubna 2007 000 19:25

Další přednáška kterou jsem navštívil byla Zdendova Praxe PředLurijánské Kabbaly. Na tuhle přednášku jsme se celkem těšil a hodně jsem očekával, protože jsem doufal, že se potvrdí mé obavy o kabbale, které mám.

Ano obavy se potvrdily, to, že všechno co se v současnosti za kabbalu považuje (torza Golden Dawn, Papus, Griese, Halevi atp.) s pravou (dovolím si tento odvážný pojem) nemá v podstatě skoro nic společného. Kabbalista je člověk studující tóru, člověk, který pomocí meditací na téma permutace slov, písmen, veršů či delších textů dosahuje poznání světa.

Musím říci, že přednáška to byla skvělá, měla koncept, nebyla suchá a byla i vtipná. Zdenda umí mluvit a pojetí kabbaly dokázal přiblížit velice poutavým způsobem. Musím říci, že každému zajemci o kabbalu bych tuto přednášku mohl jen a jen doporučit.

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a pasivní člen a udržovatel Mezinárodní pohanské federace v Praze. Sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


1 komentář

microps
Kvě 2, 2007 at 18:47

Předlurijánské se píše s malým l :o)


 

Napsat komentář

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: