O kouření

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi, Úvahy
19. října 2009 000 17:58

Vážení přátelé orálního sexu, o tomhkle to opravdu nebude. Bude to o kouření, převážně cigaret. Ale než začnu, rád bych ozřejmil můj postoj ke kouření. V zásadě proti kouření nic nemám. Ano, vím, že je nezdravé, jako většina věcí co dělám a co dělá většina populace. Osobně moc rád kouřím vodní dýmku, z cigaret díky Snopovi Davidoffky a tak nepohrdnu balenou cigaretou z dobrého tabáku.
Nicméně to kouření je u mne vlice příležitostné, tedy buď doma (tak 5 – 10 vodnic měsíčně) nebo na akcích, jako atmosférický moment. Rád si zakouřím po rituálu jako uzemnění. No vykouřím asi 5 krabiček cigaret ročně.

Nemám rád kuřáky, kteří nejsou tolerantní, kteří „otravují vzduch“ ostatním, aniž je zajímá postoj ostatních. Nemám rád ty, co kouří v místnosti a co kouří u jídla. Vážím si těch, kteří se zeptají a kteří si uvědomují, že ten kouř není každému příjemný.

Před časem vešel ve známost zákon, který zakazuje kouření na zastávkách. Nejspíše šlo navrhovatelům o to, aby kuřáci nečmudili nekuřákům pod nos právě na těchto místech, kde často čekají i děti a matky s dětmi. Dobrý a ušlechtilý cíl, ale … poněkud se minul účinkem. Pominu-li to, že to mnohé intolerantní kuřáky vůbec netrápí a je fakt, že volat na ně policii je poněkud zvláštní, byť oprávněné.

Ale dalším faktorem je, že když už se to tedy dodržuje, tak tito kuřáci obklopí zastávku v potřebné vzádlenosti a obklopí jí svým kouřem. Cože ve finále znamená, že kdo chce na zastávku, musí projít nikotinovou mlhou. Což je v mnoha případech ještě horší, než kdyby kouřili přímo na zastávce.

Ano tyhle věci zákonem neovlivníte. Zákon nenaučí lidi toleranci. Řešením, i když také špatným, by byklo zakázat kouření na všech veřejných prostorách, vyjma těch pro ně určené.

Nevím, prostě jen další nařízení, které selhává…


2 komentáře

tygr
Říj 20, 2009 at 10:32

a když jsem tohle tvrdil já při zavádění zákona tak se to všem zdálo podivný…


 

Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google