Novinky ze světa internetu – krátce neboli briefly

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Internet, Software
28. března 2008 000 10:32

Mám pro Vás pár informací, které odborníka nepřekvapí, ale pro někoho kdo dění na internetu nesleduje každý den by to mohly být příjemné novinky.

Safari

Již před časem vyšla oficiální verze tohoto známého, hezkého, rychlého a standardy dodržujícího prohlížeče od firmy Apple portovaného pro operační systémy Windows. Ačkoliv v tuto chvíli narážíme na nepochopitelné problémy  s licencí – pokud chcete dodržovat licenci doslova tak nesmíte Safari nainstalovat na jiný než Applovský počítač (safari for Windows can be installed on a single Apple-labeled computer at a time.) což je přímo zv rozporu s automatickým aktualizátorem od firmy Apple, který Vám aktualizaci sám na PC s Win nabídne (!!!) – což se zdá, že Apple tedy podporuje porušování svých licenčních podmínek a na druho stranu je třeba přiznat, že existují klasická PC s "vnitřnosti" od Intelu – takže si vyberte jak to pochopit. No a ta licence je vůbec poněkud zvláštní:

Consent to Use of Data. You agree that Apple and its subsidiaries may collect and use technical and related information, including but not limited to technical information about your computer, system and application software, and peripherals, that is gathered periodically to facilitate the provision of software updates, product support and other services to you (if any) related to the Apple Software, and to verify compliance with the terms of this License. Apple may use this information, as long as it is in a form that does not personally identify you, to improve our products or to provide services or technologies to you.

Nicméně Safari mám rád a myslím, že by ho měl každý kdo pracuje s webem odzkoušet. Je fakt hodně rychlé a taky, což asi potěší jen odborníky, prošlo bez problémů Acid testem, stejně jako nová beta Firefoxu 3 a nová Opera. Jen Ten "majkrosoftí skvost" IE stále ne, ale to snad nemůže nikoho překvapit. Rozumný člověk prostě Internet Explorer nepoužívá.. Safari můžete stahovat zde.

Adobe Photoshop Express zdarma

Jako i jiné firmy, tak v Adobe pochopily význam onlineové aplikace a tak od včerejška můžete v beta verzi testovat novou online verzi Photoshopu Express, více o ní píší na Živě. Registrovat se zdarma a vyzkoušet a používat můžete zde.

Nový WordPress 2.5 RC 2

Včera jsem doma otestoval nový WordPress 2.5 Release Candidate 2 a musím říct, že se mi moc líbí, přepracovali komplet celé administrační rozhraní a je myslím zjednodušené a umí mnohem víc. Vyzkoušejte!

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a pasivní člen a udržovatel Mezinárodní pohanské federace v Praze. Sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


1 komentář

Brozkeff
Dub 5, 2008 at 01:50

ad Acid2: „Jen Ten „majkrosoftí skvost“ IE stále ne“
Pozor, IE8 už Acidem2 projde 🙂 ale zase neprojde spoustou reálných webů, pokud si člověk nezapne takovým spešl tlačítkem „IE7 compatible“ mód, který defacto vymění jádro za to staré …
Upřímně řečeno IE8beta s tím IE7 kompatibilním módem je pro normálního uživatele co nechce vývojářské nástroje a kdesi cosi úplně v pohodě prohlížeč, se kterým už není ani tak extrémně moc nutné při vývoji zuřit. Tragédie je IE6 a níž.

Je už ale na čase sledovat Acid3 test: http://acid3.acidtests.org/
Právě nejflexibilněji se vyvíjející WebKit jádro v nových verzích již tímto testem projde (až na stovku). Ostatní zatím kdepak 🙂


 

Napsat komentář

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: