Nový zdroj informací o Necronomiconu – Necronomicon Knowledge Base

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Film, Informace, Jaxi Taxi, Knihy, Magie, Moje projekty, Pohanství
8. března 2009 v 10:16

Již delší donu shraňuji různými metodami informace o Necronomiconu. Poslední dobu jsem přemýšlel o tom, že je škoda, aby mi tyto informace ležely doma v šuplíku (rozuměj v počítači) a měl jsem z nich něco jenom já. Proto jsme hledal řešení, jak je poskytnout i ostatním. Optal jsme se v diskusi na jakpsatweb.cz na ideální řešení. Protože mi bylo (ostatně jako vždy) dobře poraděno, mohu Vás seznámit se vznikem nového projektu databáze informací o Necronomiocnu a věcech souvisejících – Necronomicon KB (Necronomicon Knowledge Base).

Tento projekt najdete na adrese http://necronomicon.bloxxter.info. Projekt staví na přehlednosti, jednoduchosti a čitelnosti. Příspěvky zde jsou řazeny do témat a můžete změny zde samozřejmě odebírat jako RSS kanál. Design není ohromující (nebyl cílem), byť čistý a přehledný, jde mi jen o předávání informací. U každého příspěvku najdete také zdroj, ze kterého jsem informace čerpal. Každý příspěvek lze komentovat. Projekt obsahuje jednoduché vyhledávání, přehlednou mapu webu i kontaktní formulář.

Budete zde nacházet informace zpravidla ve formě kometovaných odkazů o Gregoriově, Simonově a Lovecraftově Necronomiconu, stejně tak o mýtu Cthulhu a Prastarých a magii Stezky levé ruky s nimi souvisejícími. Nejspíše si zde najde své místo i studioum Mezopotámské mytologie. Neočekávejte dlouhé články, ty chci nadále publikovat zde, tento projekt je koncipován jako databáze krátkých informací o výše zmíněných tématech.

Najdete tam, ale i příspěvky na odlehčení, jako například Cthulhu šachy. Věřím, že tento projekt bude mít hlavně význam do budoucnosti, kde se stane studnicí informací o Necronomiconu.

Článek už četlo 537 čtenářů.

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a aktivní člen Mezinárodní pohanské federace v Praze. Po Ataxu a H1.cz si zkouším práci na volné noze a členství v straně Zelených. Opustil jsme roli národního koordinátora Mezinárodní pohanské federace a užívám si prosté členství. Zároveň sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


1 komentář


[…] Téměř rok úspěšně fungoval můj Necronomicon KB projekt. Jedná se o sbírání aktuálních a zajímavých informací o Necronomiconu, mýtu Cthulhu, H. P. Lovecraftovi a to ať z hlediska magie, umění či fanfiction. Nicméně nyní, absurdně po problémech s přesunem na novým hosting, je tento projekt pozastaven. Ptáte-li se proč, pak je to jednoznačně z časových důvodů. V dlouhodobém horizontu se snažím mé aktivity na internetu maximálně zefektivnit (a v dlouhodobém horizontu i minimalizovat), protože času je opravdu zoufale málo. A protože jsem za tento rok začal rozvíjet a spravovat stránku na Facebooku o Necronomiconu, není již nadále v mých silách spravovat paralelně 2 kanály o Necronomiconu. Navíc Facebook Page nabízí mnohem více efektivních nástrojů pro sdílení informací (fanoušci, komentáře, antispam, aktualizace, vkládání videí a hudby, události, poznámky), proto přesouvám své aktivity tam. Navíc celá Necronomicon Facebook Page je nyní koncipována pro čtenáře nejen z Čech a Moravy, ale mezinárodně, protože komunikačním nástrojem je angličtina. Nicméně vkládám tam i informace v češtině, jsou-li takové. […]


 

Napsat komentář

CommentLuv badge

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: