Nový zdroj informací o Necronomiconu – Necronomicon Knowledge Base

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Film, Informace, Jaxi Taxi, Knihy, Magie, Moje projekty, Pohanství
8. března 2009 000 10:16

Již delší donu shraňuji různými metodami informace o Necronomiconu. Poslední dobu jsem přemýšlel o tom, že je škoda, aby mi tyto informace ležely doma v šuplíku (rozuměj v počítači) a měl jsem z nich něco jenom já. Proto jsme hledal řešení, jak je poskytnout i ostatním. Optal jsme se v diskusi na jakpsatweb.cz na ideální řešení. Protože mi bylo (ostatně jako vždy) dobře poraděno, mohu Vás seznámit se vznikem nového projektu databáze informací o Necronomiocnu a věcech souvisejících – Necronomicon KB (Necronomicon Knowledge Base).

Tento projekt najdete na adrese http://necronomicon.bloxxter.info. Projekt staví na přehlednosti, jednoduchosti a čitelnosti. Příspěvky zde jsou řazeny do témat a můžete změny zde samozřejmě odebírat jako RSS kanál. Design není ohromující (nebyl cílem), byť čistý a přehledný, jde mi jen o předávání informací. U každého příspěvku najdete také zdroj, ze kterého jsem informace čerpal. Každý příspěvek lze komentovat. Projekt obsahuje jednoduché vyhledávání, přehlednou mapu webu i kontaktní formulář.

Budete zde nacházet informace zpravidla ve formě kometovaných odkazů o Gregoriově, Simonově a Lovecraftově Necronomiconu, stejně tak o mýtu Cthulhu a Prastarých a magii Stezky levé ruky s nimi souvisejícími. Nejspíše si zde najde své místo i studioum Mezopotámské mytologie. Neočekávejte dlouhé články, ty chci nadále publikovat zde, tento projekt je koncipován jako databáze krátkých informací o výše zmíněných tématech.

Najdete tam, ale i příspěvky na odlehčení, jako například Cthulhu šachy. Věřím, že tento projekt bude mít hlavně význam do budoucnosti, kde se stane studnicí informací o Necronomiconu.


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google