Několik zajímavých informací o Necronomiconu

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
21. ledna 2008 000 15:51

Již dlouho se věnuji studiu Necronomiconu jak z hlediska Sumerského tak i z hlediska LHP = HPL (!) a ačkoliv nové informace stále přibývají, tak je nedávám z mnoha důvodů na web. Nicméně dnes jsem narazil na článek, díky službě Google Alert, která za Vás hlídá určená klíčová slova na zajímavý článek na jednom anglicky psaném blogu. A pokusil jsem se ho pro Vás přeložit. Snad pro Vás bude zajímavým zdrojem informací.

"Necronomicon Project" je starší internetový projekt, který byl neprávem "Lovecraftiány" přehlížen. Jedná se o kompletní překlad Necronomiconu (Lovecraftova Necronomiconu a do angličtiny – poznámka překladatele). Ačkoliv se jedná o kratší verzi, tak si zde autoři dali velkou práci se zkvalitněním a infiltraci Lovecraftova mýtu Cthulhu do magického grimoáru než, aby se věnovali slabšímu pseudosumerskému "Simonovu Necronomiconu." Pokud si tento projekt prohlédnete, najdete zde i velmi sugestivní ručně malované skicy.
A aby bylo zajímavostem učiněno zadost, tento projekt je umístěn na serveru Chaos Matrix. Jako například Simonomicon, tento server slouží jako pomůcka pro lidi věnující se Chaos Magii. Tento magický systém je dobrá volba pro otevřené, flexibilní a tolerantní magiky. Mnoho různých směrů se v tomto oboru věnuje entitám jako je Cthulhu a Yog-Sothoth v tom smyslu, že s nimi pracují jako s reálnými bytostmi vhodné k  evokacím, zaklínáním, nebo jako symboly (sigilia) k rozšíření svých schopností. Na serveru Chaos Matrix také najdete archív článků, kde lidé diskutují o souvislostech mezi Necronomionem a chaos magií. Pokud si přečtete tyto články, zjistíte jak chaos mágové nahlížejí na a užívají  Lovecraftův systém v jejich magické praxi.

Velmi velmi volně přeloženo z blogu Grim Reviews.

Tento článek je minimálně podnětným textem a jen bych doplnil, že Simonova verze vychází z Gregoriovy verze a ty zaklínání, které tam najdeme rozhodně sumersky nejsou. Tedy rozhodně víme, že Necronomiocn na 90% vzniknul v druhé polovině 20. století. Spoustu dalších infomací pro zájemce buď osobně (ICQ/Jabber) nebo v mém plánováné předmluvě k českému překladu Necronomiconu. Eventuélně když si počkáte na novou verzi mého webu …


3 komentáře

LianaRe
Led 21, 2008 at 19:03

Cody,narazila jsem na plagát o filmu Necronomikon podle Lovecrafta, tušíš o co jde?


 
 
Cody
Led 21, 2008 at 19:23

Jedná se o nepříliš povedený béčkový horror. Nic moc. Tématicky se Necronomiconu nedrží krom pár momentů.


 

Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google