Nechte vlajky vlát

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Nezařazené
17. června 2012 v 09:00

Bílá, modrá a červená. Nezaměnitelné barvy a tvar české vlajky mne na sebe upozornily za oknem jednoho bytu. Uznale jsem pokýval hlavou. Vlastenec. Jeden z mála co je hrdý na svou zem. Pak jsme viděl českou vlajku vlát na autě. A na druhém a na třetím. Aha! Houby vlastenec. To bude ten fotbal.

Smutný příběh o současném českém národu a mentalitě. Jediní hrdinové, které uznáváme a adorujeme je banda zpocených mužných chlapců, kteří umí donekonečna kombinovat fráze „Tak určitě“, „Každý zápas začíná nula nula.“, „Museli jsme jít tomu štěstíčku naproti“ a tak dále. Vlastně by to ani říkat nemuseli. Jednoduchý algoritmus by to zvládl za ně.

Když ale zemře vynikající herečka nebo když český film získá ocenění na evropském festivalu filmů to už není dostatečně zajímavé. Jsme instantní lidé, žijící v instantní době požívající instantní krmi. McDonaldizace nás dostihla. Nechme tedy zemřít další opravdové hrdiny a osobnosti bez povšimnutí a počkejme si na další fotbalový zápas a mávejme českou vlakou, která se za sebe stydí.

Článek už četlo 617 čtenářů.

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a aktivní člen Mezinárodní pohanské federace v Praze. Po Ataxu a H1.cz si zkouším práci na volné noze a členství v straně Zelených. Opustil jsme roli národního koordinátora Mezinárodní pohanské federace a užívám si prosté členství. Zároveň sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


Napsat komentář

CommentLuv badge

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: