Mezi Světy 2008

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Informace, Magie, Pohanství, Recenze
8. března 2009 000 10:58

image

Minulý víkend a pár dní předtím (středa až neděle) proběhl další (druhé) setkání lídí zajímajících se o magii, pohanství, šamanismus, mystiku a jiné duchovní směry – Mezi Světy 2008. Navázali jsme tak na první ročník, který proběhl v loňském roce a dal by se dal zcela neskromně honotit jako úspěšný. Oproti loňském ročníku vidím několik změn o kterých bych rád pohovořil.

Počet účastníků – loni nás bylo 20 a letos bylo ve špičce přihlášeno až 37 účastníků. Faktem je, že ve finále počet účastníků na letošním Mezi Světy dosáhl pouze počtu 29 osob. Stalo se tomu tak proto, že spousta lidí se odhlásila těsně před akcí, čímž jsme se dostali do nepříjemné situace. Někteří takto odhlášení se k tomu postavili velice chápavě a řekl bych profesionálně – jako například Arex, Acaila či El. Jiní se k tomu postavili velice nezodpovědně až sobecky jako například Máša či Adelyn a jiní a uvedli nás díky tomu do ne zcela příjemná situace, která vyústila k zásadní změně přihlašování na Mezi Světy 2009, kde to bude fungovat poněkud jinak, abychom se podobným lidským nešvarům vyvarovali.

Zde bych rád poděkoval Lindě, Eldarovi a Arboriovi, že nám pomohli zaplnit mezery po programových blocích, které neuskutečnili kvůli nepřítomnosti přednášejících.

Struktura účastníků – oproti loňskému roku zde byl větší věkový průměr a také podstatně méně lidí zaměřených na pohanství ve prospěch lidí zajímajících se o magii. Díky tomu se atmosféra lehce posunula do jiných rozměrů, což ale rozhodně nevnímám negativně.

Program

Celková koncepce programu byla myslím vyrovnaná a podařilo se vytvořit prostor Mezi Světy pro tradiční magii, postmoderní magii, thelemu, šamanismus, pohanství, workshopy i rituály ve vyrovnaném poměru i když myslím, že by bylo pro příště vhodnější zapojit více praktických workshopů. Pro pochopení zahájím prostý výčet programu:

 1. Tygr – Šamanismus – poznámky k totemům
 2. Eldar – Poznámky k osobní praxi
 3. Galen – Alikvótní zpěvy
 4. Arborius – Tarot
 5. Linda – Pohanství dnes
 6. Namez – Reality Hacking
 7. Mob – Thelema a post-Thelema
 8. Arborius – Čínská magie
 9. Catalessi – Runový sigilizační workshop
 10. Linda – Rituál l uctění Lokiho
 11. Cody – Vzývání boha ohně

Pohanská svatba

Nečekaným programem, který ovšem pochopitelně nebyl veřejný, byla pohanská svatba Cornelia a Zaynab. Elijah bohužel nedorazil (jak už to tak bývá) a tak, protože by byla škoda svatbu zrušit, se těžkého úkolu ujmul Jožka a Lithin. Ačkoliv se to dozvěděli velice pozdě, považuji jejich přípravu i výkon jako velice silný, profesionální a 100%. Myslím, že pokud bych já někdy chtěl svatbu, byl bych rád, aby to mělo tu sílu, kterou jsem cítil tam v tem podvečer. Také jsme rád, že se Cornelius a Zaynab rozhodli svatbu mít na Mezi Světy, řekl bych, že je to velice vyjímečná akce na akcích tohoto formátu a jsem, rád, že právě Mezi Světy se zapsali i tímto způsobem.

Negativa – věci k zamyšlení

 • rozestup mezi jednotlivými přednáškami, aby se omezila únava jednotlivých účastníků
 • lepší organizace finančních záležitostí – méně lidem věřit a být ostřejší
 • lepší zohlednění výběru přihlašovaných
 • … ??? (doplňte v komentářích)

Obecně hodnotím akci jako progresivní, s potenciálem do budoucna a opět jako vydařenou i když jiným způsobem. Na závěr bych rád poděkoval všem účastníkům i přednášejícím za vytvoření skvělé atmosféry.

Zase za rok mezi světy …

Fotografie si můžete stáhnout na našich stránkách stejně jako nahrávky některých přednášek. Taktéž tam najdete seznam všech reportů o akci.


Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google