Maturitní ples v Praze

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace
21. února 2008 000 10:59

V úterý jsem byl poprvé za dobu co jsem v Praze na maturitním plese. Celkem jsem čekal jaké rozdíly mohu najít mezi plesy na které jsem byl zvyklý z míst, kde jsem vyrůstal a zda i velice honosné místo nějak ovlivní úroveň této společenské akce.

No musím říct, že co mě příjemně překvapilo to byla vynikající hudba, tedy ne žádná reprodukovaná hudba či snad podivný repertoár, který občas můžeme slyšet. Kapela hrála skvělou taneční hudbu zaměřenou spíše na latinskoamerické rytmy cha-chu, sambu, rumba či jive a doplňovala to rytmy jako je blues, waltz a bohužel opomínala klasiku české provenience a tím je valčík či polka které zazněly během večera jen jednou.

Velice profesionální práci na úrovni odvedla cateringová firma Aristokrat Catering, která obsluhovala a prodávala občerstvení za ceny relativně příznivé. Jejich profesionální a přátelské chování na mě zapůsobilo.

Co ovšem bylo horší, bylo celkové ozvučení sálu. Buď tam nebyl zvukař vůbec žádný a nebo velice špatný. Moderátoři odvedli velice špatnou práci a slovům pronášeným do mikrofonu nebylo téměř rozumět.

Na maturitních plesech je takovým zvykem, že přátelé, rodiče a známí házejí na maturanty drobné mince (občas i méně drobné). Zde byl tento zvyk podle mne poněkud znehodnocen postupem, kdy maturanti v jednu určenou chvíli vytáhli velikou plachtu v tu dobu to byl povel pro ostatní, že tedy už mohou házet drobné. Myslím, že tímhle přišli o to kouzlo, kdy mohli lidé házet mince pouze když chtěli a ne na povel. Navíc ta chvíle kdy všichni mince sbírají byla nenávratně ztracena. Myslím, že je to škoda.

Dalším faktorem takovým ani negativním a ani pozitivním bylo předtančení. Ačkoliv bylo zajímavé, tak bylo neúnosně dlouhé a špatně načasované. Po 3 tanci se i člověk jako já, který tanec miluje a o tanec se zajímá, začal nudit. Také nastavení na úplný začátek plesu nebyl ideální.

Ale i přes tyto zjevné nedostatky musím říct, že ples na kterém maturovala Abogarth se mi líbil. Myslím, že podobné společenské aktivity mi moc chyběly a byl jsem rád, že jsme tam s Abo mohli být.


2 komentáře

Linettka
Úno 21, 2008 at 13:36

A kdy by mělo být předtančení? Na závěr? :-))))))))


 
Cody
Úno 21, 2008 at 16:29

Ne, hned na začátku – čímž myslím jako úplně hned. A strašně dlouhé…


 

Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google