Magor Pohodička

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie, Pohanství, Úvahy
28. července 2012 000 12:18

Opravdu nemůžu začít tento krátký příspěvek jinak. Po čase jsem totiž objevil zprávu, při které se mi opět zastavilo srdce.

Magor Pohodička


Toto jsou přesně ti lidé a ty způsoby komunikace, o kterých si žádný rozumný člověk nemůže myslet nic dobrého. Do této kategorie bohužel patří i weby jako Maškův Osud.cz, který nádherně napálil Kojot. Esoterní vibrace, New Age báby, vysokovibrační kulervoucí reiki a jim podobní.Nicméně laická veřejnost nerozlišuje. Nebude odlišovat gurua Járu nadsamcea Zuzanu Antares. Díky výši zmíněnému příspěvku budeme za magory všichni. A nejhorší na tom je, že s tím není možné nic pořádného udělat.Podobný problém má pohanská komunita, když se jedna část chce vymezit proti radikalizujícím nebo nacistickým tendencím v pohanství. Někde běžný člověk nepohan přečte, že všechny přistěhovalce by chtělo odstranit nebo uvidí opilého na pohanské akci “hajlovat” a názor je hotový. Lidé neodlišují.Existuje jen jedna a vůbec ne zaručená a efektivní cesta. Dělejme TO nejlépe jak můžeme. Co nejkvalitněji, nejprofesionálněji bez úletů a doufejme, že to stačí. Že si lidé uvědomí, že tu jsou i jiní lidé, než nemocný Pohodička, a že spiritualita není konzistentní a je naopak velmi, velmi segmentovaná.Existují totiž nejen Pohodičkové, u kterých si můžete říct, co to kurva je?, ale také lidé, u kterých vás jejich zkušenosti a moudrost světů posadí na zadeka jen mlčíte, abyste něco nenarušili.Takže – konejme věci dobře a správně.

2 komentáře

Jaroslav A. Polák
Čvc 28, 2012 at 12:33

Hmmm. Myslím, že Medy se pohybuje někde mezi genialitou a šílenstvím a mám ho, na rozdíl od Maška, tak nějak rád. Myslím, že to, co dělá, je něčím na způsob duchovního „naivního umění“ a myslím, že mu to funguje. Nedá se to vůbec srovnat třeba s Maškovým spiritulním terorismem (strašení konecem světa atp.). Nicméně chápu, že se ve svém článku zabýváš problematikou „seriózní image“ mágů a pohanů, ale na to se vykašli. Nikdy ji mít nebudou. Vždy se objeví někdo, kdo zafunguje jako pitomec v Honzákově smyslu: http://psychologie.cz/o-pitomcich/


 
Pavel Ungr
Čvc 28, 2012 at 16:11

Jasně, k tomu jsem se dostal v závěru, kde jsem uznal, že je to neřešitelné. Určitě vnímám jistá rozdíl mezi Maškem a Pohodičkou, ale z pohledu zvenku to příliš odlišné nebude.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google