Magická zrcadla

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Magie
22. března 2007 000 18:46

Magické zrcadloVčera pokračoval již třetím setkáním prednaškový cyklus Magie dnes. Včerejší
téma poprvé přednášel člověk ze sekce magiků a to Arex, nezanedbatelná osobnost znovubnovoveneho
Horev Klubu. Téma bylo tradiční (jak jinak) a byla jím magická
zrcadla.

Na začátek opět zopakuji pár bodu, které mne utkvěly v
mysli a které mě přijdou zajímavé a potřebné zde prezentovat a tím i
archivovat na blogu.

 • Co je to zření aneb extatismus – krátký (spíše delší:-)) úvod do tématiky.
 • 72 géniů se neprojevuje jako postavy, ale jako dějové struktury, se 42 génii se
  málo pracuje – celkem zajímavé body, neboť jsme se zmíněnými entitami nikdy vyloženě aktivně nepracoval, přišlo mi to jako rozhodně zajímavá připomínka
 • Několik způsobů získávání vizí – zajímavé připomenutí elementární metodiky
 • Důvody zakládání škol – viz Pierre de Lasenic – ciž je věc, která mě pobavila a překvapila ale ukazuje se zde provázanost jak dole tak i nahoře neboť vztah učitel – žák = žák – učitel
 • „Se mnou mluví andělé“ – dvojsečnost a IMHO nesmyslnost celé fráze neboť budem považovat člověka jenž se holedbá podobnými větami za relevantního? Myslím, že ne…
 • Zrcadlení
  1. kabbalistické, trvalé, v běžném životě neudržitelné – což považuji z magického hlediska za nepříliš praktické neboť my jistě chcem žít ve společnosti a pak se dostaneme mimo rámec reality
  2. intelektuální, krátkodobé – to je jediná technika použitelná pro současného adaptovaného magika
 • Metody čištění intelektu: ritualizace, magická praxe, obřady závislé na ročním období- jak jinak:-) napadla mě krásná souvislost s kolem roku pohanů a wiccanů a už jsme skoro zapomněl jak krásně to funguje i v magii
 • Kontakt s absolutnem x běžný život – jak jsem již avizoval dříve, nelze fungovat v běžném životě normálně a mít stálý a úplný kontakt s absolutnem
 • „ne každý spiritus je sanctus“ – krásný a velice praktický citát páně Arexe
 • Druhy vizí
  • vize rozumová
  • vize volní
 • Sledujte své vize, ale nesnažte se vidět to co chcete
  a mít patetické vize
 • Jak nemá vypadat extáse? Rozený extatik jistě není s turbanem a šátkem na hlavě za zastřeným pohledem – jak jinak , nehledejme magické a extatické s nutným patosem. Magie je více magická v nemagickém.
 • Žádné drogy – Zde si dovolím s Arexem nesouhlasit, kterýžto drogy striktně odmítá, neb tvrdí, že kdo podlehl drogám není způsobilý magické praxi. S tím je možno souhlasit, ale nelze opomenout experimentální užití drog bez výše zmiňovanému podlehnutí a užití drog k magické praxi.
 • Odmítnutí pojmu mistr – zde naprosto souhlasím, mistrů je všude jak hub po dešti, ale málokterý ví aspoň tisícínu toho co by měl. Jak říká Arex je mistr tesař, mistr malíř, ale rozhodně ne mistr magie.
 • Vize: mlha, zvukové vjemy, mlha

Zcela úmyslně nepřepisuji a ani nevysvětluji témata, zájemci mohou tento cyklus navštěvovat a může se jim dostat vysvětlení od samotného Arexe. Pár mých připomínek jsem jak vidno připsal přímo k jednotlivým bodům.

Jinak přednáška se mi vcelku líbila, byla oproštěna od fantastických objevů a tvrzení a byla věcně odpřednášena na profesionální úrovni se zajímavými poznatky z praxe. Tak myslím, že to má být. Jedna věc mě zarazila a to byla Arexova poznámka o egyptských velekněžkách a veleknězích, kdy po shlédnutí tzv. oficiálních velekněžek Arex utrousil, že ta egyptská moudra tyto ženy jistě nebyly sto vyprodukovat a svaloval tak vinu na kněze, což působilo poněkud více šovinisticky než Arex asi očekával. Také by se mi líbilo, kdyby přednáška měla hezké vyvrcholení, což se poněkud ztrácelo. Nemyslím, že to ale vadilo a ubralo na kráse. Arex je vynikající řečník s akademickým kouzlem prvorepublikových osobností.

ArexJinak přednášející Arex, též Lukáš Loužecký, lze jej kontaktovat přes stránky znovuobnoveného Horev klubu.

BTW: Na této stránce udržuji aktuální přehled přednášejících včetně odkazů na recenze. Za fotografii magického zrcadla děkuji převelice Arexovi.


12 komentářů

Eolin
Bře 23, 2007 at 07:55

Mrzí mě, že mi tahle přednáška unikla… ale nemůžu být zkrátka všude.


 
Cody
Bře 23, 2007 at 08:50

No myslím, že byla minimálně zajímavá. Choose your own destiny:-)


 
Pepan
Bře 23, 2007 at 10:08

Řekl bych že chybička se vloudila. Právě při požití zrcadla má člověk mít na mysli co chce vidět. Pokud chce mít nějaké výseldky. pokud budu do zrcalda pouze bezmyšlenkovitě zírat (čumnět) výsledky budou chabé, pokud vůbec nějaké. Mám ověřené v praxi.


 
Cody
Bře 23, 2007 at 10:11

Myslím, že zde došlo k nedorozumění, IMHO nejde o to jen „čumět“ bez výsledku ( na druhou stranu, jde li o spontánní divinaci, proč ne?), ale neurčovat si a neočekávat, že uvidím konkrétní jevy. Spíše se zaměřit na cíl, ale bez konkretizace, jen IMHO se zrcadly mám jen mizivou zkušenost.


 
Athanasius Arex
Bře 23, 2007 at 12:33

Pepan, Cody:
Raději přidávám vlastní názor, který jsem považoval za tak elementární, že jsem ho při besedě nezdůrazňoval:
Člověk má před vizí myslet na to, co chce zjistit, nikoli na to, co chce vidět.
Protože když něco CHCEME vidět, tak to s vycvičenou imaginací uvidíme, i kdyby to bylo nepravdivé.
Vjem se liší od představy tak, že je nezávislý na vůli, kdežto s představou můžeš hýbat, jak se Ti chce (například posuneš sloup stranou, protože se Ti ho nechce obcházet). Zkus to dnes odpoledne v reálném světě, a myslím, že to nepůjde….
Ale řekl bych, že je to spíš chytání za slovo, a že Pepan myslel totéž.


 
Pepan
Bře 23, 2007 at 12:35

Asi se to liší názor od názoru. Já někde, už nevím kde vyčetl, že se právě má očekákavt co konkrétního chce člověk vidět. A když jsem to vyzkoušel, tak jsem měl v krátké době úspěch, přesto že před tím jsem dělal měsíce naprosto bezúspěšných pokusů.


 
Cody
Bře 23, 2007 at 13:39

A k čemu by to pak bylo?


 
Pepan
Bře 23, 2007 at 14:41

J, špatně jsem to napsal, měl jsem na mysli přesně to, co Arex.


 
Astropýr
Dub 8, 2007 at 13:38

Zdravím,

nenahrávala se náhodou přednáška? Kdyby jo, docela bych si ji alespoň poslechl, když už jsem se nemohl dostavit osobně….

Díky za odpověď 🙂


 
Astropýr
Dub 8, 2007 at 13:41

btw klidně případně pište na mail astropyr@seznam.cz


 
Cody
Dub 12, 2007 at 10:07

Ehm, spíše zkus kontaktovat organizátory…


 
mek
Úno 24, 2011 at 01:16

Jde se dostat k příspěvkům na Horevu?Nezobrazují se mi.Díky Mc:-)
Nebo kontakt na Admina,Arexe apod…
o.mc@seznam.cz
Ať se daří.Mc 🙂


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google