Lidé potřebují věřit malým lžím, aby mohli uvěřit těm velkým

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Film, Magie, Nezařazené, Pohanství, Úvahy
21. prosince 2012 000 11:17

Lidé potřebují fantazii, aby byli lidmi. Aby se udrželi v místech, kde se padající anděl potkává se stoupající opicí. S vílami zubničkami, otci prasátek,… je to jako trénink. Musíte začít s tím, že se naučíte věřit malým lžím. Abychom pak uvěřili i těm velkým. Spravedlnost. Milosrdenství. Povinnost. A takové věci. Vezměte vesmír, rozemelte jej na nejmenší prach, ten přesejte přes to nejjemnější síto a pak mi ukažte jediný atom spravedlnosti, jedinou molekulu milosrdenství. A přesto… Lidé se pokouší jednat, jako kdyby na světe byl nějaký ideální řád, jako kdyby ve vesmíru existovala nějaká správnost, podle které by se dal posuzovat. Lidé potřebují věřit ve věci, které nejsou. Jak jinak by se pak mohli stát skutečností?

Volný přepis rozhovoru Smrtě a Zuzany z Otce prasátek Terryho Pratchetta.

Hezké svátky všem!


4 komentáře

Frater Akenu
Úno 4, 2013 at 11:47

Jo, tohle je už klasika 😀


 
Necra
Bře 14, 2013 at 22:29

Presne, Akenu, ale nerikej to Fraterovi P. U. 😉


 
Lukáš
Úno 25, 2014 at 11:50

Zdravím. Vzhledem ke skutečnosti, že se zajímáte o esoteriku, mám pro Vás takový návrh. Nevím, jestli si pamatujete pořad „Záhady a mystéria“ kdysi moderovaný panem Podzimkem na TV Prima, ale rád bych kdybychom společně (popřípadě ještě s někým dalším) dali dohromady takový „seriál pro YouTube“ se stejným názvem (tedy „Záhady a mystéria“). A pokud by to tak bylo, bylo by to volné pokračování pořadu „Záhady a mystéria“ (je to pořad ve kterém by bylo dva či více diskutujících, kteří by odpovídali/diskutovali v rámci různých esoterických otázek (ty by si mezi sebou různě „vyměňovali“ a odpovídali).

A dodávám, že každý, kdo se podílí na diskuzi v tomto „seriálu pro YouTube, ode mě získá pět set korun za jedno šedesátiminutové video – to je jisté.

Tak co na to říkáte ? Pokud máte zájem, volejte nebo pište SMS na mé číslo: 604 364 905 (děkuju předem za jakoukoli odpověď)


 
Pavel Cody Ungr
Bře 2, 2014 at 11:50

Lukáši, psal jsem vám e-mail, ale bez odpovědi.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google