Lehce politické zamyšlení

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Úvahy
21. března 2007 000 16:50

Vždy jsem se snažil, aby tenhle blog nebyl zatěžován politickými názory a i když mě po vystoupení soudruha Paroubka dost často pálila ruka. Jeho revoluční výlevy po loňských volbách, jeho obstrukce a ubohé chování hodné pouličních povalečů, ale nikoliv nyní už (zaplaťkterýkolivpánbůh) opozočního politika. Ovšem události posledních dnů myslím je třeba lehce glosovat.

To že mé pravicové smýšlení a zdravá rozum mi velí Jirku P. (toto oslovení volím úmyslně, neb Česká Strana Syslících De**** jej hojně zneužívá) nepovažovat za politka a vůbec ne za člověka co má v politice on dělat. Než on přišel do ČSSD, tak jsem bral tuto stranu tak, že ji volit nebudu, ale nevadí mi. Po jeho excesech se dostala do skupiny NIKDY NEVOLIT. V mých očích tak celou ČSSD degradoval na nejnižší možnou voličskou hranici. Niž jsou už jen krysy a piškoty.

Když byl premiérem Miloš Zeman, říkal jsem jsi jaký je to hulvát, ale ve srovnání s Jirkou P. je to velmi solidní člověk s vytříbeným chováním. To, že v tuto chvíli i sám Jirka P. bodl bývalého předsedu a premiéra do zad a vedlo to k odchodu Miloše Zemana je víc než alarmující. Ukazuje to, že tento arogantní a povrchní a samolibý člověk bez skrupulí dokáže jen diktátorsky manipulovat a jen dupe a křičí jako malý kluk, protože jeho moci (moči?) je málo. Je to neuvěřitelné.

Tento příspěvek prosím berte jako povzdechnutí voliče nad úrovní některých Jirků P. a jemu podobných. Další informace prosím čtěte zde:

Bývalý předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman se rozhodl s okamžitou platností ukončit členství v ČSSD. Potvrdil to iDNES.cz. Z několika nezávislých zdrojů se údajně dozvěděl, že trestní oznámení, které na něj bylo podáno v kauze Altner, inicioval předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Miloš Zeman může být na své domácí spolustraníky z Nového Veselí pyšný. Jejich předseda Miroslav Zita už oznámil, že pokud skončí v ČSSD Miloš, odejdou i oni. Oba muži se mají setkat v šest večer, když mu Zeman předá dopis s výpovědí.

„Když smlouvu po dvou letech uviděl, řekl podle svědků: „Který blbec ji podepsal?“ oznámil evidentně rozladěný šéf sociální demokracie o Zemanovi.


14 komentářů

Luminar
Bře 21, 2007 at 20:14

A nejhorší je, kolik lidí „mu to baští“ …. brrr


 
brozkeff
Bře 21, 2007 at 22:55

Paroub(lb)ek je opravdu už extrém. Ono to ale růžové není ani jinde, současná politická situace v ČR mě přijde dost zoufalá. Snad jediní, kteří mě nevadí jsou SNK-ED, škoda že nejsou ve sněmovně :-/

Klaus je IMHO jeden z nejlepších politiků a s *většinou* jeho postojů souhlasím , až na jeden zcela zásadní a tím je jeho postoj k ekologii a environmentalismu obecně (viz jeho opozice Al Goreovi).

Postoj ODS např. k radarové základně je taky skandální a nemám k tomu slov (http://www.brdy-respublica.estranky.cz/clanky/americka-radarova-zakladna/boj-o-radar-jde-do-dalsi-etapy). Lidovci jsou větrnou korouhvičkou, zelení mě rozčilujou nesmysly o omezení jaderné energie (kde jinde jí asi tolik můžeme dnes brát, he?) a tam je vrcholem matka Kuchtová; proč je ministrem zahraničí Karl von Schwarzenberg a ne Vondra je už taky mimo mé chápání.

Sice jsem ještě neklesl na úroveň rezignace a odmítání voleb, ale nadávám dost … asi vidím svou budoucí kariéru v politice 🙂 platónských idealistů není nikdy dost.


 
Cody
Bře 22, 2007 at 10:00

Nejde o to koho volit, ale koho rozhodně nevolit.


 
Cornelius
Bře 22, 2007 at 10:32

Takže vlastně nejlepší volba je nevolit. Ostatně pozorovali jsme nějaký rozdíl v období bez vlády? Nemyslím…
Také je staré přísloví, že lidé, kterým se přestane vládnout, žijí dál tak, jak jsou zvyklí:))) Kde jsem ho četl netuším:)))


 
Cody
Bře 22, 2007 at 10:39

Toto je velmi omezený názor, který nedokáže hledět do budoucna a není schopen dalekosáhlejších souvislostí. Bez urážky. Já myslím, že je lepší volit, protže tím ukazujeme svoji vůli nepodporovat Paroubkovské excesy atp. Osobně považuji ODS, KDU-ČSL, SNK-ED či ZELENÉ za lepší volbu než levý blok. Nevolbou podporujeme jen občanskou nezodpovědnost a apatii.


 
Cornelius
Bře 22, 2007 at 13:27

Tož omezené to z jistého pohledu je, stajně jako z druhého je to naprosto jedno…Volte Broďáky. Moc toho nezkazí a Havlíčkův Brod bude prosperovat:))) (čínské přísloví:“ Zlatá střední stezka“)


 
Christine
Bře 22, 2007 at 17:55

Stavím se za heslo: Pokud nevolíš, nemáš právo stěžovat si na situaci zaviněnou zvolenými.


 
Cody
Bře 22, 2007 at 17:59

Přesně tak.


 
brozkeff
Bře 23, 2007 at 00:18

Založíme vlastní politickou stranu!


 
Cody
Bře 23, 2007 at 08:50

😀


 
Cornelius
Bře 23, 2007 at 13:47

Ale já si právě nestěžuji:))) BTW…S tou stranou souhlasím.


 
Rakesh
Bře 23, 2007 at 14:58

SNK-ED nemuzou vadit, protoze se jeste nemeli prilezitost prezentovat. Pul roku ve vlade a garantuju, ze budou mit stejnou sbirku skraloupku, skandalku a korupcnich afer jako vsichni ostatni. Prave na zaklade principu zatim cistych rukou se do vlady dostali Zeleni, a ten cisty stit si velmi rychle dokazali uprasit stejne jako vsichni ostatni.

S Klausem souhlasim PREDEVSIM v otazce globalniho oteplovani a ekologie. Moje mirne nadprumerna znalost klimaticke historie planety (ke ktere jsem se, priznavam, dostal skrze obdobi silneho zajmu o ruzne polomyticke a myticke civilizace) mi bohuzel nedovoluje sezrat hysterizujici enviromentalistickou propagandu.

Vcelku vystizny clanek viz zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007032201.


 
Zahrada
Bře 26, 2007 at 14:50

Ze způsobu, kterým „chápe“ pan Klaus problematiku globálního oteplování soudím, že patrně žije na odvrácené straně Měsíce, kam nedopadají sluneční paprsky. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč tak inteligentní pán vypouští do světa tak neuvěřitelné věci. Možná nakonec začnu věřit na paralelní vesmíry….


 
Zahrada
Bře 26, 2007 at 14:54

Jinak s článkem souhlas. Pokud mohu mluvit za sebe, tak ČSSD v čele s Paroubkem pro mě přestala být volitelnou a akceptovatelnou stranou po kauze Czechtek 2005.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google