Křesťansky laděná přednáška o nebezpečí okultismu

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Magie
26. března 2008 000 14:00

Římskokatolická farnost praha – Vršovice Vás zve na dvojici přednášek  P. Vojtěcha Kodeta OCarm., které se konají 8.4. a 15.4. (úterky), vždy od 19.30 hodin v kostele sv. Václava ve Vršovicích (nám. Svatopluka Čecha), Praha. První přednáška přiblíží téma "Cizí oheň" (překážky duchovního růstu) a druhá "Boží oheň".

Cizí oheň

O pokušení okultismu a překážkách duchovního růstu bude přednášet uznávaný exorcista ThD. P. Vojtěch Kodet, generální delegát řádu obutých karmelitánů.

Datum konání: 8.4.2008 19:30

Nezaskočíme na kafe?

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a pasivní člen a udržovatel Mezinárodní pohanské federace v Praze. Sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


26 komentářů

Mob
Bře 26, 2008 at 15:10

Hmm, kdo se chce zdravě nasrat – tak Vojta Kodet on-line:
http://tvnoe.tbsystem.cz/index.php?cs/videoarchiv/kulaty-stul-2008-02-29-okultismus

Je to klasická demagogie typu: magie táhne drogym, drogy působí deprese a sebevraždy a exorcismus je nutný. Popř. Vás napráskáme fízlům po zpovědi. Okultismus se směšuje se satanismem, psychotronikou, proutkařstvím.
Kodet je omezený kokot hlavně v tom, že ač v magii a na démony věří, tak je chce anihilovat… všimněte, jak duálně oba ti pantátové přemýšlejí – je Bůh a pak je ten Zlý a Temný 🙂


 
Florina
Bře 27, 2008 at 04:21

Kristova noho!…a Bůh nás všechny chraň!…:-)


 
JesterM60
Bře 27, 2008 at 20:41

Křesťané opravdu nechápají náboženské svobody.Každý má právo si věřit v to své a když někdo věří na síly kol okultismu,tak by křesťané toto individuelní smýšlení měli respektovat a nebrat to nikomu.Vynáším otázku:Kolik okultistů se snaží přetáhnout lidi na jejich stranu a kolik křesťanů se snaží naverbovat lidi k sobě?Hermetici,okultisti a rozumní lidé od magie si žijí po svém,nechápu proč tedy vy máte tendence ustavičně ovlivňovat lidi.Opět další propagace vaší ,,pravdy“.Proč bůh a jeho pravidla?Nemá snad člověk rozum k tomu aby si sám uvědomoval co je špatné a co ne?Pro někoho není okultismus špatný.Je to věda,je to cesta k poznání zákulisí světa a principů na kterých je založen.Vy se snažíte ovlivňovat neuvědomnělé ovečky a mít je ve stádu na straně ,,dobra“ Já jsem toho názoru,že každý extrém je špatný.Bůh nebo ďábel-jsou to jak šachovnicové figurky se stejnými funkcemi a možnosti a v absolutní hodnotě jsou totožní,jenom mají jiné barvy.Důležitá je rovnováha na té šachovnici.Pozřete na okultisty dneška,valná většina jich jsou po duchovní stránce neutrálové.Není opravdu lepší stát na hranici dvou světů a z obou si brát to co je nejlepší a mít tak i lepší rozhled a možnosti.Toť okultisté.Domluvil jsem…
Magia scientia est et scientia potestia est


 
Jakub
Bře 28, 2008 at 12:43

Tohle mi přijde celkem v pohodě, myslím že v Evropě je křesťanský fundamentalismus na ústupu a tihle exorcisti za nějakých dvacet let umřou.

Mnohem zajímavější to bude, až se do ČR nahrnou muslimští imigranti, začnou nám vnucovat právo Šaría a vlastní pravidla jako ve Švédsku, Dánsku a v Německu a pořádně se obují do našich svobod vyznání a projevu. To se teprve nasmějeme. Pan Kodet je oproti nim zcela neškodný a jeho výstupy bych se opravdu neznepokojoval. Stejně přijde do pekla. 🙂


 
Carolline
Bře 28, 2008 at 20:51

Nevím jak vy, ale já jednoznačně jdu ).


 
Mab
Bře 30, 2008 at 13:13

Tak tohle si také každopádně nenechám ujít. To mě zaručeně pobaví.
Jinak souhlasím se Zahradou, tohle je ještě slabá kávička.


 
Brozkeff
Dub 5, 2008 at 01:58

Kdyby jenom muslimští emigranti. Do Evropy se toho možná pohrne mnohem víc. A nebo to bude přesně obráceně a my budeme u těch muslimů žádat azyl.

Hodně bude záležet na dalším vývoji geopolitickém, energetickém a ekologickém. Pokud se Golfský proud uráčí se zastavit, tak bude rázem z Evropy krásná kostka ledu. Pokud se budou problémy s energiemi a potravinami dále stupňovat, první kdo to schytá naplno bude ten třetí svět, odkud bude do okolních krajin masový exodus obyvatel. (Doporučuji se podívat na web http://www.energyshortage.org/, kde se sledují problémy s dodávkami elektřiny, ropy a energií obecně, např. se podívejte na aktuální situaci v Bangladéši…)
No a pokud se Rockefellerovy papírky sesypou úplně a strhne to USA a v důsledku celý svět do parádní globální deprese, tak máme o srandu taky postaráno. Nějaký Kodet je to poslední, o co tu půjde.

Enjoy! 😀


 
warhammer
Led 3, 2009 at 23:39

Pro všechny:
Dualita bohů je známá už dlouho- mám dojem že už od staroerského zoroastrismu. Už ne tak dlouho je ovšem známo, že dualita bohů je naprostá pitomost. Svět není duální, život není duální, pouze lidská mysl je duální. Dualita je v lidech hluboce zakořeněna, je to naše slabost a prokletí. Bohové neexistují v tom smyslu, že mohou ovlivňovat lidské působení na Zemi, jsou to pouze egregory vzniklé z myslí nás, lidí, slabých. Já myslím, že ani není důležité, zda je pravda v evoluci, či kreacionismu, zda je člověk z opice, nebo z Adama a z Evy (což je podle mě pitomost ), důležité je, aby se tento svět a lidstvo jako takové- tedy svobodné- zachovalo. A to půjde jen a pouze, pokud bude islám omezen, zesměšněn a ponížen, aby nebyl nebezpečný a aby podobně byly omezény, anebo ještě lépe zakázány křesťanské církve. Jinak ať si každý věří v co chce.
Já třeba věřím v Satana, ale beru ho za skutečného boha, velkou psychickou manifestaci, nejvelkolepější egregor- Přírodu, Vesmír, Veškerenstvo, Prostoročas. Vše má následek, každá vteřina má svého nástupce, toto však nikdo nestanovil a my nezjistíme, jak k tomuto ustanovení kauzality došlo- ale já si myslím, že toto ustanovení Satan jest.
A pokud si někdo myslí něco jiného, má na to právo.

Ave Satanas.


 
SNOP
Led 4, 2009 at 13:38

Mam pravo si myslet i to, ze jsi vedle jak ta jedle?


 
František Novotný (Allegor)
Bře 9, 2009 at 00:56

Je pravda, že warhammerův příspěvek je poněkud logicky mimo v tom smyslu, že de facto útočí sám na sebe (dualismus je iluze mysli, ale ukázkový produkt dualistického uvažování existuje reálně, tzn. vejce existuje, slepice nikoliv), výzvy k zákazům toho a toho náboženského směru a deklaraci svobody názoru v jednom příspěvku raději pomlčím.
To nic nemění na tom, že Kodet je směšný agitátor a žvanil, který rádoby odborně plácá o něčem, o čem nemá (nebo má, ale ignoruje) jakékoliv odborné znalosti.


 
Erik
Dub 4, 2009 at 06:13

To tedy čumim , kolik tady je lidí tzv. omezenců .Druhým chtějí říkat „přemýšlej !“ , ale sami plácají kraviny až to není pěkný !!! O okultismu akorát vědí prd a dělaj chytrý . Třeba jako ten nahoře co plácá ,že se okultismu směšuje se satanismem,psychotronikou,proutkařstvím atd. NEVÍ O TOM ZHOLA NIC !!! Otesánek jeden ! a ještě brmlá ! Víš vůbec co je to okultismus ? Víš z čeho vychází ? Stejně jako psychotronika a proutkařství ??? Prožil sis to na vlastní kůži chytráku ???? Nic nevíš a tvá slova to dosvědčují ! Radši mlč !!!!!!


 
Erik
Dub 4, 2009 at 06:22

Někteří lidi mi tu příjdou stení jako ti rádoby satanisti co se voháknou do černýho , ověsěj se obrácenýma křížema a tvářej děsně vážně .Tito jsou prd satanisti. Jen mají potřebu si na něco hrát a vykřikovat že jsou jiní .Na těch co jsou opravdu nebezpeční a kde už opravdu jde do tuhýho , to znát není.Chodí v kvádrech s kravatou, hejbou ekonomickou strukturou, celosvětovou politickou scénou apod. Jsou nalezlí v OSN a zastávají jiné významné funkce moci.Patří k nim i Obama , Bush , Thajský prezident ,Co. Ricci a jiní.


 
Erik
Dub 4, 2009 at 06:39

Jedno je však jisté : Vyhánění duchů , tedy podle katol. církve „Exorcii“ ,není možné se naučit , není možné zakládat výuční školy exorcismu a není možné aby to mohl dělat každý , kdo si momentálně zamane .Neboť jde o jeden z darů , který rozděluje podle svého uvážení sám Bůh a to je neměnné a nezmanipulovatelné.Tedy jde o dar ke kterému nezmocňuje žádná církev a její výuka , ale Bůh.Vždyť taky podle toho byl ten průšvih s tou mladou holčinou Aneliese Michel (viz. záznam na Youtube),kde katol.exorcisti zapřičinili malér než pomoc.S podobnými věcmi jako A .Michel mám sám zkušenost a mohu potvrdit , že to není opravdu žádná sranda.


 
Erik
Dub 14, 2009 at 05:17

JestereM60 , jak je vidno tak zcela nechápeš nic o jádru křesťanství a už vůbec ne o jádru okultismu.Okultismu není jen nějaký neškodný směr, či výstřelek, či snad dokonce módní trend soudobé společnosti,ale jde o velice nebezpečnou záležitost schopnou člověka zničit a právě na to se snaží křesťanství upozornit.Snaží se obnažit zdroj ukultních věd a jeho původce.Kdybys skutečně pochopil podstatu všech věcí a tzv. zákulisní dění na této planetě a vše co za tím vězí , asi bys takto nemluvil


 
Cody
Dub 14, 2009 at 07:23

Eriku, když bychom sečetli veškerou krev na rukou okultismu, pohanství a esoteriky a porovnali to s množstvím krve na rukou křesťanství, tak křesťanství shledávám podstatně více nebezpečnější. Křesťanství v rámci své svaté války povraždilo tisíce lidí, je zodpovědnou za etnickou a kulturní genocidu. Tvá manipulace s historickými fakty je sice zábavná, ale lživá.


 
Madsheep
Dub 14, 2009 at 11:13

Křesťanství není jen nějaký neškodný směr, či výstřelek, či snad dokonce módní trend soudobé společnosti,ale jde o velice nebezpečnou záležitost schopnou člověka zničit a právě na to se snaží někteří okultisté upozornit.


 
martin
Dub 14, 2009 at 13:07

Citát pana Kodeta k posedlému člověku ďáblem mluví za vše: „Postižený se zmítá, trpí křečemi, ztrácí kontrolu nad některými částmi těla, činí pohyby překračující bežné možnosti kloubů, vykřikuje rouhavé a obcésnní výroky, používá řeč, kterou nezná a mimo záchvaty posedlosti jí nerozumí a vykazuje nadlidskou sílu.“


 
Erik
Kvě 16, 2009 at 13:10

Nechápu,proč tu nějakej jouda vymazal příspěvek k odpovědi Codyho.Tedy Cody – pokud jsi nikdy neprodělal přímý střet s dém. bytostmi,nikdy jsi to neprožil na vlastní kůži,budeš o tom akorát jen prázdně rozumovat.Nic víc.A navíc si k tomu ještě možná budeš připadat nadmíru rozumným tak jak je to znát z tvých odpovědí.Nic ale nepochopíš a k ničemu nedojdeš.Do té doby zřejmě budeš okultismus považovat jako zcela neškodnou věc.Ale to je tvá věc pokud to takhle chceš vidět.Jen na to můžeš dojet.Chytrolíne.


 
Erik
Kvě 16, 2009 at 13:12

Aha , už vím !Možná to až příliš kompromitovalo tvůj pohled , že Cody ?!


 
Erik
Kvě 16, 2009 at 13:28

K tomu co jsem ti předtím psal a co jsi smazal (možná protože až to příliš mluvilo proti tvým zájmům) : Mohu ti o tom bez chlubení a nadsázky povyprávět.Mohu ti poskytnout adresy svědků , kteří byli tomuto děsivému fenoménu přítomni.A nešlo o nějaké prázdné spontánní síly země , jak to někdo rád nazývá ,ale o cílené působění inteligentní ďábelské entity.Kdybys u toho sám byl , rád bych si potom poslechl tvé rozumování jako některých , kteří pak jen koktali a nevěděli co na to říct.Svět není jen o tom , že si člověk najde jen svůj vlastní směr a vlastní názory kterými se jen podepírá , ale od pravdy jsou na míle daleko.Pravda s názorem nemá pranic společného. Názor slouží jen vlastnímu sobeckému pohledu na věc a k podepření své osobnosti. Stojí na pohyblivých píscích , nikoli na pevných základech. Pouč se už Cody.To je vše . Už ti sem nepůjdu , pro tvůj vlastní klid.Ahoj


 
elijah
Kvě 25, 2009 at 12:08

Teda erik, díky takovým jako ty se tu bude křesťanský šmejd držet drápama ještě víc než ten šmejd mimozemskej, co proti němu bojujou MIB. Cílené působení ďábelské entity – to mi připomíná toho pravoslavnýho kněze co postává s křížem v Brně před porodnicí a psychicky atakuje ubožačky co šly na potrat. Myslel jsi tím nějakou takovou podobnou sílu? Protože z toho křesťana to přímo sálá.


 
fragr tysor a spol.
Čvn 3, 2009 at 14:34

Erik: škoda že už se tu neobjevíš, to je mi opravdu líto. nevím na čí účet se teď budeme bavit.
Jen tak na okraj jak spolu souvisí cílené působení ďábelské entity a okultismus? Mám určité tušení. Nicméně není to jen křesťanství, které umí tyto příznaky odstranit. Navíc ostatní způsoby vyhánění duchů a hledání ztracené duše se na to dívají obvykle mnohem komplexněji a snaží se prvořadě najít původce nemoci a nehází to univerzálně na jednu bytost…
Nehovořím proti křesťanství jako víře a způsobu ochrany. Jsem ovšem zásadně proti církevní politice utlačování, roztahování se za každou cenu, ničení konkurence která dokáže to samé co ona, bezohlednosti, aroganci a pod.


 
Franta N.
Úno 7, 2011 at 19:58

Teda, škoda, že jsem nebyl u debaty s tím Erikem. Byla by aspoň v náznaku švanda. Satanista Obama. Už ta pouhá představa:) My zlí víme svoje.


 
Eva
Lis 2, 2011 at 22:14

Reaguji na příspěvek od JesterM60. Jen pro informaci, Bůh a ďábel nejsou a nemohou být stejné figurky, protože Bůh stvořil anděly a Ďábel není nikdo víc než než anděl, který se vzepřel Bohu. Byl pyšný a odmítl se mu poklonit, odklonil se od Boha a od té doby se snaží zlanařit na svoji stranu ostatní.


 
Akenu
Lis 3, 2011 at 15:51

Reaguji na příspěvek Evy ohledně Boha a Ďábla…
Ano, pouze za předpokladu, že bereme v potaz křesťanskou/post-křesťanskou démonologii, jinak je ten příspěvek blbost.


 

Napsat komentář

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: