Konference Sfinga 2008

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce
31. května 2008 000 23:27
Picasa Content

Letos jsem opět po 2 letech se zúčastnil konference Sfinga, ovšem narozdíl od minulé účasti jsem to tentokrát pojal jako příjemný výlet s pár přáteli spojený s prohlídkou okolí, relaxací a jako doplněk přednášku na konferenci Sfinga.

Protože jsme jeli autem, tak jsme mohli nabrat Afar i s jejími argumety (a ty byly vskutku proslulé) a na místo jsme dorazili něco kolem 13. hodiny. Bohužel se mi nepodařilo se dostat okamžitě k Josefovi Purkrtovi a tak jsme si vyslechl alespoň konec přednášky od Jany Hanky, ale musím říct, že mě nenadchl, očekával jsem od ní víc, než přehled Muder. Prošli jsme si blízké okolí, tedy spíše vrchol kopce, kde je Houska, včetně nádherné vyhlídky, poseděli na nádvoří, řácky občerstvováni a navečer zajeli na večeři. Musím říct, že okolí Housky je opravdu kouzelné a to už nemluvím o hradu samotném, kde jsme si opět mohli prohlédnout vše, tedy i prostory, které nejsou dostupné běžným návštěvníkům (sklepení, půdu, některé místnosti). Opět jsme se pokochal kaplí, i zelenou komnatou a prohlédl nově objevenou místností sklepení. Večer a noc na Housce byly opět kouzelná.

Ráno jsme se vzbudil relativně brzy, asi kolem 7. hodiny a viděl jsem něco nádherného. Protože jsme spali v nejvyšším patře, tak jsme měli nádherný výhled do okolí a řeknu Vám, že vzbudit se ráno do nádherného slunečného dne, kde venku vidíte nádhernou zeleň vzrostlých buků, kolem Vás poletují poštolky a v dáli kopce s hrady jako např. Bezděz, které vystupují z mlhy ozářené sluncem. No řeknu Vám, byl  je pohled pro bohy! Posnídat poté Tokaj na hradním okně a připnout si ručník k pasu (byl Ručníkový den!) a vyrazit na přednášku o Necronomiconu bylo opravdu skvostné.

Přednáška samotná. No nevím co na to říct. Z toho co mi tak lidé říkali, tak asi nebyla špatná. Trvala asi 50 minut – mám ji nahranou a zvažuju, zda ji na blog dát nebo ne. Musím říct, že osobně jsme z toho neměl nikterak skvělý pocit. Nevím čím to bylo, zda-li jsem nedokázal zkoncipovat pro úplné laiky nebo snad pro to, že posluchači byli z jiného soudku, než lidé se kterými zpravidla o Necronomiconu mluvím (záhadologové? – ale zase v Chotěboři to je ještě "laičtější" publikum, tak nevím). Možná to byl ale mylný pocit. Nejsem si jist. Ovšem na druhou stranu to vypadá, že účastníkům to nepřišlo špatné…

Po přenášce jsme navštívili Mordovou rokli (vážně nádherné místo kousek od Housky) a zříceninu (dost nadnesené slovo pro to, co tam je) s názvem Nedamy. Myslím, že tahle tečka se mi moc líbila. Samozřejmě, že to bylo patřičně prokládáno navštěvou pohostinských zařízení všech druhů Beer mugPlate Hee hee

Typickou tečkou bylo, že Afar si zapoměla na Housce bundu s klíčema do bytu (jak typická Afarovština Whistling), takže jsme museli jet do Otvovic a vracet se. No, ale nakonec to bylofajn, protže jsme objevili nádherný románský kostel či snad kapli ve vesnici Holubice, která byla vskutku krásná.


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google