Jára Cimrman je zakladatelem chaos magie

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Chaos magie
12. prosince 2009 000 16:42

Jára Cimrman je zakladatelem (nejen) chaos magie.

Austin Osman Spare

Dobře víme, že při svých cestách potkal právě A. O. Sparea kterého učil kreslit dle své předlohy unikurzální mystické obrazy nakloněné poloosy. A je to právě Spare, který položil základy moderní sigiliární magie. Sigilia vznikla z označení samotného Sparea jadrnou češtinou Járy Cimrmana, když se Spareovi nepodařilo něco správně nakreslit. Jára mu říkával “Ty jsi Kylián!” a Spare, jehož čeština ještě nebyla ideální, to pochopil jako pochvalné označení jeho nedokonalé kresby jako Sigilia.

Peter J. Caroll

Peterovi Carollovi pomáhal ve škole s fyzikou (doučoval ho fyziku a matematiku). Mladý Peter měl problémy s těmito vědami (což jak je známo přetrvává do dnes) a Jára mu pomáhal pochopit složitou matematiku na příkladech (“Kolikrát můžete odečíst 7 iluminátů z Thanateru od 83 iluminátů z Thanateru a kolik zůstane?” Peter svéhlavě odpovídal “Kolikrát chci, pokaždé zůstane 76.” nebo “To je jedno, hlavně když mi platí.”).  Málokdo také ví, že to J. (Peter J. Carol) je tam jako poděkování Járovi za to, že mohl vystudovat vysokou školu. Tedy Peter J. Carol je vlastně Petr Jára Karolů. A velmi silně ovlivnil vznik teorie chaos magie díky implementaci typicky českého myšlení do světa Petera J. Carolla.


2 komentáře

Sarkyr (Elijah)
Pro 13, 2009 at 17:09

Ano, jest také známo, že Jára cimrman byl první wic(a)can:)


 
Catalessi
Pro 15, 2009 at 13:34

Jojo, to mi připomíná náš vynález, Hánácký OTO, zvaný H.O.T.O. Členové se oslovují „strécové“ a „tety“, plus spousta další folklórní (spi)rituality…


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google