Jozef Karika: Magie peněz

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Magie
26. března 2008 000 13:13

Minulý týden u nakladatelství Vodnář vyšel český překlad slovenské knihy u nás velmi známého Jozefa Kariky. Rozdílem oproti slovenské verzi je její rozšířené vydání (245 stran ku 328 stranám). Autor sám vysvětluje, že díky českému nakladateli se do knihy mohlo dostat více osobních připomínek k tématu a myšlenky jsou více prohloubené.

 

 Nakladatel: Vodnář
ISBN: 978-80-86226-78-1, EAN: 9788086226781
Formát: 328 stran, 17×11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Recenze od Kojota

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a pasivní člen a udržovatel Mezinárodní pohanské federace v Praze. Sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


7 komentářů

Eolin
Bře 26, 2008 at 13:31

Četl jsi ji? O čem je? Název Magie peněz je hezký, ale nic neříkající, o čem skutnečně pojednává, tj,.. jakým směrem se peněz týká…


 
Cody
Bře 26, 2008 at 14:29

Stačí udělat dvě kliknutí a dozvěděla by jsi se víc na odkazech jenž jsou v součástí tohoto článku, v případě, že by ten modrý a podtržený dokaz byl málo vidět, tak je znovu pošlu zde:
http://www.karika.sk/MAGIOAPENAZI01.htm
http://www.kojot.name/648929-jozef-karika-magia-penazi-recenze.php
(případně lze použít i Google)

Zatím jsme ji nečetl, ale plánuju to udělat, tento článek nebyla recenze, ale informace o tom, že vyšla recenze bude později, až ji přečtu.


 
Eolin
Bře 28, 2008 at 12:37

Tak jsem si přečetla tu recenzi od Kojota. Dost hezky tam popisuje o čem kniha je.

Líbí se mi, že Karika dává návod, jak přeprogramovat svůj mozek od různých dogmat, protože to je první a hodně důležitý krok, když chcete vydělávat víc peněz.

Bohužel tato kniha nemůže dát praktický návod jak peníze vydělat. Na to jsou dobré jiné knížky a znám jich spoustu.

Jak Kojot uvádí, trh je plný „braků“ o tom jak vydělat peníze. To má pravdu. Je na něm ale také dost kvalitních knih, které stojí za to přečíst.

Přeprogramovat se je hezké, ale samotné přeprogramování peníze nevydělá. K vydělání je také potřeba nějaká jiná činnost 🙂


 
Baraka
Bře 28, 2008 at 14:00

Já si jí rozhodně hodlám pořídit, protože zde vnímám poměrně silné paralely k technice využití systemických konstelací v oblasti našich vnitřních obrazů a v peněžních přesvědčeních ať už zdědených nebo uměle vytvořených. Mýty o penězích v jedné kapitole to dobře dokládají, takové to „když chceš peníze, musíš hodně hodně a tvrdě pracovat“, „peníze kazí charakter“, „duchovní lidé nepotřebují peníze, jim stačí osvícení“, „tolik si já nezasloužím“ apod. Těším se na ní, díky za upozornění, že již je v ČR 🙂


 
Galen_Grow
Dub 7, 2008 at 11:07

Nejlepší definici ohledně vydělávání peněz řekl japonec co ještě udělal hru Cashflow.

Nepracujte pro Peníze. Nechte pracovat peníze pro sebe.

Jinak máme hezčí obálku než Slováci :-)))))


 
Zuzana Antares
Dub 8, 2008 at 02:39

Mně se zase líbí Baťovo:
Kdo peníze honí, ten je nedožene. Kdo penězům slouží, ten jim neunikne.


 
Lakos
Kvě 26, 2008 at 00:18

Jsou knihy které rád čtu od konce,tato mezi ně patří,nejen že v tomto pohledu hned z počátku upozorní,že jednotlivé páky a mechanizmy jsou mrtvé,nemají-li základ v hloubi bytosti samé,ale taky se nejedná o žádný předem prozkoumaný a ověřený návod,na výrobu milionů.Působí na mě,jako chaos příručka,pro neustále se měnící živý organismus,jež potřebuje vhodnou sebereflexi pro přežití v divoké společnosti,plné hladových nájezdníků,lačnících po uskutečnění svých cílů,které v hmotném světě nejdou jinak než na úkor jiných,neboť je pouze omezené množství těchto mazadel do strojů osobních systémů.Kniha dává možnost k vytvoření vnitřního analytika,jež zabrání strávení sebe samého a k vybroušení drápků pro přežití v každodennosti.Často jsem měl pocit,že tématika peněz je pouze povrchní využití těchto metod v případě aplikování pák do osobních prožitku,ostatně,jako jakékoli jiné jednostranné využití.Jen tam chybí ta každodenní bolest prožitků autora,jež by jistě čtenářům vryla do mentálních map slepé uličky spletitých cest finančních vod.Možná se časem k audio knihám budou prodávat emoční vzorce do arzenálu zkušeností čtenáře,to bude opravdový počátek vyučování v Matrixu:-)).Dílko je velice čtivé,řeč autora je,řekl bych řečí dnešního uvažování.Nechtěl bych to luštit v obratech Pracesových….Knihu jsem četl od začátku,bych si uvědomil,jak krásně vyniká v opačném sledu…to je asi vše co bych v této unavené chvíli ke knize napsal…


 

Napsat komentář

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: