Jen tak… prostě tak

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi
21. února 2008 000 11:41

Poslední dobou se děje spousta věcí. O hodně věcech přemýšlím, zvažuji a něco se snažím přehodnocovat. Takže Vážení a milý následující příspěvek bude asi po čase osobní, takže pro Ty které tenhle přístup drásá těm doporučuji to nečíst. Upřímně ideální by bylo to doporučit nečíst každému. Uznávám, že psát něco na blog co doporučuji nečíst zní opravdu divně. Ale prostě to tak tentokrát je.

Takže … teď přemýšlím o všech těch věcech co mi kdy někdo řekl a nebyly moc příjemný. Poslední týden hlavně o tom, co jsem se dozvěděl od anděla sedícího u mého okna. Je to velice těžké analyzovat co opravdu může být pravda a co ne. A není to moc příjemné, je to taková dobrá psychická dekonstrukce.

Teď čtu jeden text od Schopenauera a myslím, že by ho měli znát všichni kteří jakkoliv píší něco pro někoho. Cokoliv co si má někdo přečíst. A protžeten text je neuvěřitelně dobrý, dospěl jsem k jednomu zásadnímu rozhodnutí.

Omezím své psaní různých úvah a subjektivních textů na tento blog. Budu psát jen když opravdu budu mít co dát a nebude to odfláknuté. Což jsem teď občas nedělal. Tedy pravidelně budu informovat o věcných záležitostech, přinášet informace, ale různá podivná zamyšlení asi omezím. Ten Schopenauer je totiž fakt třída.

Zajímavý poznatek, texty které jsou opravdu kvalitní mají 0 nebo opravdu málo komentářů, protože proto, že k tomu nikdo nemá co říct. To je možná trochu alibistické, ale dost často jsme se na tom s jedním člověkem shodli, že tomu tak opravdu může být. Komentáře jsou zhouba blogů. Dost často píšeme kontroverzní věci jen pro co největší bitvu komentářů. Občas je těžký nepíchnout do vosího hnízda, ale opravdu to nemá cenu. Myslím, že se vyplatí mít méně příspěvků, ale kvalitnějších a jsem rád, že i od těch lidí co mi to přímo neřeknou mám zpětnou vazbu a můžu se tak zlepšovat.

Na blogu zůstanou tedy zachovány informace z IT a webdesignu, recenze, upozornění na zajímavosti a podobné věci. Jen úvah a zamyšlení bude nejspíše méně. Možná i proto, že specifické texty budu uveřejňovat na Symposionu na internetové revue Divinora, který má tendence stát se pevným bodem v bizarních vodách duchovně zaměřených stránek. Právě proto, že zde je vytvořeno místo pro zajímavé a kvalitní texty, tak některé své texty budu uveřejňovat zde.

Další věc – blog je můj a můžu si s ním dělat co chci, pokud dodržuji platné zákony a právní předpisy České republiky. Můžu si psát co chci, jak často chci a jak chci a to, že jsem otevřel komentáře je moje benevolence pro čtenáře a i zájem o zpětnou vazbu. Nikdo si ale nemůže slibovat, že když mě pochválí/zkritizuje, že hne se světem. My World. My Rules.

V tuto dobu také hledám jeden chybějící střípek do mého života. Myslím, že mám vcelku spokojený a úspěšný život, ale jedna věc mi chybí. Říká se, že se nemá hledat, že přijde sama a to se snad někdy stane, nyní jsem se dostal do stavu lehké apatie, kdy už člověk nemá chuť, potřebu a vůli hledat. „Věci se prostě dějí, čert je vem.“ (Terry Pratchett)

Rádoby vtipný citát z jednoho televizního seriálu. Agentka poté co MS Windows hodí asi18 chybových hlášek: „V Mosaadu užíváme Macintosh, na tenhle systém nejsem zvyklá!“


2 komentáře

tpm
Úno 21, 2008 at 19:15

„Věci se prostě dějí, čert je vem.“ (Terry Pratchett)

Tak to jusíme jít zejtra na panáka.:)


 
LianaRe
Bře 5, 2008 at 19:11

Tak přeji, aby ta jedna věc přicupitala rychleji, než-li zavazadlo Mrakoplaše.

Sakra proč mi v této souvislosti vyletěla vyletěla z rukou CT karta Marnost. Žeby Cody viděl tuto záležitost zbytečně moc černě?


 

Napsat komentář

Copyright © 2019 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google