Recenze: Eklektické čarodějnictví – Oltář (4)

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Eklektické čarodějnictví, Pohanství, Recenze
28. července 2012 000 10:50

Dnes podíváme už na 4. video, které se zove lakonicky – oltář. Oltář je posvátný prostor zejména pro mága, pohana a čaroděje. Je to prostor naplněný posvátnem, který ale velmi pragmaticky slouží jako jakési posvátné “skladiště” našich magických pomůcek, ale s určitým řádem, často vycházejícím s korespondencí živlových či planetárních. Podívejme se nyní, jak s tímto nelehkým tématem poradila autorka našich videí, která se chce věnovat tzv. čarodějnickým oltářům. Než se zaměříme na její video, je třeba se dotázat, co to čarodějnický oltář je? Za mě je to oltář každého eklektika, který se věnuje mixu magie-pohanství-wiccy-bylinkářství-šamanismu-animismu.

Oltář slouží proto, aby se čarodějka orientovala v prostoru, dozvídáme se na na začátku videa. Nevím, škol nemám, ale čarodějka je tvor nějak méně vyvinutý, že se orientovat v prostoru nedokáže? Dále mě opravdu drásá představa kouzel na moudrost, lásku a sex. Vytváří to totiž představu v člověku, že jakýmsi mácháním rukama, vykřikováním pár magických sloganů a trochou soustředění je možné níže zmíněné záležitosti “kouzlem” získat. Tak to samozřejmě nefunguje, protože kdyby ano, máme tu spoustu šťastně zamilovaných, moudrých a bohatých lidí. Ale nějak je tu nevidím, vy ano?

O formulaci – větší oltář potřebují čarodějky, které si potrpí na více věcí – se snad nedá napsat nic pozitivního. Bohužel. Je to prostě pochopitelně nesmysl. Velikost oltáře není přeci odvislá od toho, na co si kdo potrpí, ale zejména od účelu .

Vůbec nezazněla informace k čemu oltář je, proč jsou dané věci tam, kde jsou, k čemu je užíváme atp. Opět celé video trpí povrchním zpracováním, velmi slabou informační hodnotou, přičemž některé informace jsou mírně řečeno diskutabilní, jiné vyloženě zavádějící a matoucí.

Naopak se mi ve shrnutí nástrojů líbil důraz na zapalovač, na takovéto praktické pomůcky lidé často zapomínají a přitom to velmi pomáhá celému vyznění rituálu.Já osobně jsem spíše zastánce zápalek, ale nemyslím, že by to bylo něco proti něčemu.

A určitě je třeba říci, že v tomto videu zaznělo několik opravdu zajímavých komentářů k magickým pomůckám na oltáři, které musím zase velmi pochválit. Zejména druhá část tohoto videa mi přijde pro začátečníky velmi prospěšná. Dozvíte se zajímavé něco o Boline – které i pro mne byla novinkou, nebo mě zajímavé přišlo využití pírek, s tím jsem se zatím nesetkal, ale dává mi to smysl.

Pokud to mám nějak shrnout – video se opět potácí na hranici podivných formulací, polopravd a polonesmyslů a zajímavých doporučení pro začátečníky v pohanství. Pokud bych mohl hodnotit podobně jako se hodnotí filmy na CSFD, tak by se procenta zmítala mezi 30 a 40%.


3 komentáře

Chris
Říj 5, 2012 at 13:20

I discovered many new things from your article. Thank you for this!

http://essayneed.com


 
Avanax
Říj 31, 2012 at 21:35

Omlouvám se, ale ta holka je dobrá. Je sexy, má hezké reakce a pěkné vystupování. Vypnul jsem si zvuk, přeskákal ta kuchyňská prkénka, a pěkně se odrelaxoval. Dávám 85%. Máte na ní kontakt?


 
Pavel Ungr
Lis 11, 2012 at 19:54

Jo, hezká je:-) Když mě už nestačí tak nějak hezká postavička:-) Její Facebook profil najdeš zde https://www.facebook.com/Coreyemmah


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google