BMWC 10

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Magie, Pohanství
11. května 2008 000 22:41

Dnesodpoledne jsme se vrátil z BMWC 10 a tak, nelze jinak, "musím"o tom něco málo sepsat. Celková staronová koncepce byla poněkud odlišná od předchozích, tedy reflektovala se tak touha mnohých účastníků předchozího BMWC mít kvalitnější ubytování, méně programu a více spontánějších věcí. Ačkoliv se v tomto mnohým vyšlo vstříc, bohužel i tak se to nesetkalo s povděkem, protože byly vytýkány následující věci: dražší cena (doporučuji srovnat cenu komerčních akcí podobného druhu) a málo zajímavého – různorodého programu – tedy přesně to, co po minulém BMWC bylo vyžadováno. Možná i díky těmto aspektům se přihlásilo méně lidí, než se očekávalo a tak těsně před se změnilo pojetí BMWC 11 z konference na přátelské neformální setkání s tématickým programem.

Nicméně žádný z těchto problémů nikterak dle mne neovlivnil výsledné BMWC, které bylo, jak mi kdysi Zahrada říkal, opět jiné než kterékoliv jiné a přesto skvělé. Program nebyl nikterak definitivně jasně a přesně definován, spíše se zde promítla atmosféra onoho neformálního ryze přátelského setkání, kdy se mnohem víc povídalo, relaxovalo, rituály byl hodně spontání a přirozené. Bylo se mnohem více v přírodě a co nejméně uvnitř, což šlo i díky tomu, že nám počasí neskutečně přálo.

Večery se trávily u ohně – povídalo se, hrálo na kytaru a bubnovalo. Spát se chodilo hodně pozdě a musím říct, že tahle koncepce bylo pro mě fakt úžasná. Geniální přirozenost a otevřenost záverečného rituálu mě opět dostala a ta symbolika scházení a rozcházení se ten poslední večer byla fakt skvělá.

Pobyt na úžasném statku Dalibora Cidlinského v Ondříkovich byl nezapomenutelný. Na okraj jen zmíním několik programů: Úvodní a závěrečný rituál, přednáška o Keltech, přednáška o pohádkách v původní anglické tradici spojená s divadelním ztvárněním, přednáška o liturgii ADF a související rituál, "dynamická" meditace, Thor Blot .. atp. Pro mě bylo také neuvěřitelně krásné, že jsme chodili na výlety do míst, kde se cítím jako doma. Drábovna, Frýdštejn, Pantheon, Kopanina, Kalich .. atp.

Takže kdybch to měl shrnout, ačkoliv nás tam bylo pouze 14, přesto toto BMWC vidím jako velice podařené, alespoň v tom konceptu jak to vyhovuje mě. Pravda je, že by mi nevadilo ani BMWC narvané programem. Zahrada se nechal slyšet, že je tu jistá reálná šance, že podobné BMWC bude třeba už v září. No myslím, že se budu zase těšit.

Fotografie se snad v brzké době objeví na webu BMWC.


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google