Alchymie

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Jaxi Taxi
11. června 2007 000 16:34

Poslední přednášku Jakuba Hlaváčka jsem is samozřejmě opět nenechal ujít. Tohle je poslední recenze z prvního ročníku cyklu Magie dnes na poslední přednášku. Zda-li bude cyklus další je zatím ve hvězdách nicméně to považuji za vysoce pravděpodobné. Ačkoliv jsem měl k některým přednáškám jisté výhrady, považuji tento nápad za úspěšný a myslím, že tato akce nasadila laťku velmi vysoko.

Ale zpátky k poslední přednášce. Dojmy z ní mám rozporuplné. Přednáška byla obdivuhodně informačně nabitá a rozhodně informace v ní obsaženeé byl skvělé. Jenže, měl jsem občas problémy je zachytit. Chvílemi složité citáty, více čtení než mluvení a když už se četlo tak příliš rychle, tak že přednášejícímu nebylo chvílemi rozumět. Obsahy v čteném textu nebyly takové, že by je člověk dokázal vstřebat za 30 sekund. Mě opsobně třeba vadilo, že se více četlo než mluvilo, když Jakub Hlaváček četl, tak mi myšlenky jež prezentoval přišly velice zajímavé, ale čtené věci mne prostě nezaujmuly.

No posuďte sami a poslechněte si nahrávku.

Původně rodák z krkonošské Jilemnice, nyní už pár let SEO konzultant a pasivní člen a udržovatel Mezinárodní pohanské federace v Praze. Sleduji co se kolem mne děje a snažím se zlepšovat sám sebe i okolní svět. Miluju hudbu, tanec a knížky. Rád cestuju a poznávám nové lidi a nové výzvy.Jsem pohan a magik poměrně postmoderního ražení. Nenechám se tím zmást. Řikají mi Cody. Jsem Pavel Ungr.


3 komentáře

Elijah a.k.a. Rabid Rabbit
Čvn 12, 2007 at 05:15

Teda Cody, co to píšeš? „…když Jakub Hlaváček četl, tak mi myšlenky jež prezentoval přišly velice zajímavé, ale čtené věci mne prostě nezaujmuly“ 🙂
Myslím, že to tvoje soustředění je v poslední době opravdu na štíru!


 
Cody
Čvn 12, 2007 at 07:00

No uznávám, že pochopit co jsem řekl je složitější a ne ideální, nicméně myslím, že to tam patří a vyjasňuje to, jak jsem to cítil. Věděl jsem, že kdyby to nečetl, tak by mne to zaujmulo. Asi tak.


 
Karel
Čvn 13, 2007 at 18:04

Alchymie je velice zajímavá. Ale pro opravdu vážné zájemce doporučuji začít alchymií východní, která nebyla tak zahalená jako evropská. Krásná kniha o tom je od Willhelma a Junga, Tajemství zlatého květu. Zdarma na http://www.grimoar.cz/obsah.php
Když si tento text porovnáme s indsickými naukami o čakrách a knihou Book of Lambspring z alchymie evropské, dospějeme k zajímavým závěrům.


 

Napsat komentář

Copyright © 2018 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google

%d blogerům se to líbí: